Autor Wątek: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????  (Przeczytany 854 razy)

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
No właśnie jak w temacie.... bardzo proszę wyjaśnijcie mi ja kto jest, czy są jakieś zakazy fotografowania obiektów wojskowych (przecież był zniesiony w bodajże 2006 roku przez ówczesnego ministra Sikorskiego) czy nie, pokrótce wyjaśnię wam co mnie dosłownie przed godziną spotkało... :) Dodam że przez 3 lata nikomu nic nie przeszkadzało nikt się mnie nie czepiał.

Pogodna środa, loty do 17.30 więc postanowiłem pojechać sobie w swoje ulubione miejsce, okolicę pasa startowego, pojechałem rozłożyłem sprzęt i czekałem na Ts-11. Po około 30 minutach pobytu po "swojej" cywilnej stronie, widzę jadący w moją stronę patrol ochrony również po stronie cywilnej. Panowie podjeżdżają  szyba się uchyla i słyszę "Słucham Pana" więc odpowiedziałem grzecznie "To ja słucham Pana". Pan ochroniarz pyta co robię, więc odpowiedziałem mu że fotografuję samoloty,  Pan odpowiedział żebym zwijał sprzęt i jechał do domu bo nie mogę tu robić zdjęć, wiec powiedziałem że przecież jestem na cywilnym terenie i mogę tu przebywać, on odpowiedział że to jest strefa wojskowa i żebym zwijał się stąd bo wezwie policję, więc powiedziałem że nie mam nic do ukrycia i niech wzywa to przynajmniej to wyjaśnimy. Powiedział mi że jest zakaz fotografowania samolotów, więc ja się lekko roześmiałem i powiedziałem że już zwijam sprzęt i jadę....odjechali... ja zwijałem sprzęt a oni po chwili wracali, poprosiłem Pana ochroniarza żeby się zatrzymali, uchylił szybę i poprosiłem o nazwisko jego przełożonego bo chciałbym wyjaśnić tą sprawę, a on odpowiedział żebym nie robił problemów tylko stąd jechał. I tak to mi zleciała "lotna środa" :D :D Proszę odpowiedzcie mi na kilka pytań, czy  faktycznie jest jakaś "wojskowa strefa" na cywilnym terenie??? czy mogłem tam przebywać, chyba mogłem skoro to cywilne łąki, czy ochrona mnie może spisać bo i taka propozycja padła ze strony Pana ochroniarza jeśli w porę bym się stamtąd nie zabrał. No i czy mogę sobie te moje iskry focić :) Czy jest jakiś paragraf tu dzież inne rzeczy które mówią o tym że mogę tam przebywać :) ??? Chciałbym wydrukować to i wozić w plecaku razem z aparatem :) :P Dodam jeszcze zdjęcie, na czerwono zaznaczone ogrodzenie lotniska, na żółto miejsce gdzie przebywałem. I teraz zasadnicze pytanie, czy Pan miał rację czy chciał mnie jedynie nastraszyć.... co poniekąd mu się udało :P



« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 05:33:45 pm wysłana przez Zibi »
EPDE

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2012, 05:46:28 pm »
Zibi... tą fotę pola to pokaż z poziomej perspektywy a nie z góry... i wszystko jasne.


gonzo5

  • Gość
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2012, 06:30:33 pm »
Kiedyś tam sobie biegałem (po stronie lotniska). Z tego co pamiętam, to za siatką jest polna droga.
IMHO ochrona lotniska może Ci co najwyżej dzień dobry powiedzieć. Na siatce ich jurysdykcja się kończy...

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2012, 07:14:28 pm »
ZG
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2012, 07:42:35 pm »
ZGH
następym razem poproś żeby wezwali policję albo zaproponuj że sam wezwiesz (niech poczekają z tobą) - przyjadą pogadają i co najwyżej spiszą Twoje i ochroniarzy dane
chyba, że na drodze jest zakaz zatrzymywania i postoju albo zakaz wjazdu :) (nie dot. jak jesteś pieszy)

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2012, 07:53:10 pm »
Czyli jutro wybiorę się dokończyć to co dzisiaj zacząłem :P Zakazu nie ma bo to droga gruntowa, czyli po za terenem lotniska żadnego "wojskowego obszaru" nie ma ??  Jak mnie przymkną na 48 to mnie będziecie ratować :P !
EPDE

gonzo5

  • Gość
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 17, 2012, 08:02:22 pm »
Ja się w ogóle dziwię, dlaczego ochroniarze poruszali się zewnętrzną stroną ogrodzenia...

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2012, 08:18:38 pm »
Czyli jutro wybiorę się dokończyć to co dzisiaj zacząłem :P Zakazu nie ma bo to droga gruntowa, czyli po za terenem lotniska żadnego "wojskowego obszaru" nie ma ??  Jak mnie przymkną na 48 to mnie będziecie ratować :P !
odbijemy Cię jak Skorzenny Mussoliniego  ;D

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7041
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2012, 08:43:20 pm »
(...)poprosiłem Pana ochroniarza żeby się zatrzymali, uchylił szybę i poprosiłem o nazwisko jego przełożonego bo chciałbym wyjaśnić tą sprawę, a on odpowiedział żebym nie robił problemów tylko stąd jechał. (...)
Trzeba było do końca temat drążyć, bo już zaczęła im mięknąć rura. U nas to samo jest jak się foci Orlen w nocy. Na płocie jak za komuny do dzisiaj wiszą tabliczki "zakaz fotografowania", co w dzisiejszych czasach (satelity, gps'y, i inne pierdesy) jest co najmniej śmiechu warte :)

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2785
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2012, 09:39:17 pm »
raz w zyciu sie wystraszylem policji.... to bylo 5 lat temu, mlody bylem i glupi....teraz Pan ochroniarz, policjant po cywilu czy wojskowy poza terenem jednostki to moze sobie pomachac :P TO ONI SA BY NAS BRONIC I POMAGAĆ A NIE STRASZYC !!
jedynie dla kifcia mam respect :)
edit: a jak jade trasa i prawym pasem jedzie patrol policji z predkoscia 50km/h a jest odcinek 90km/h to ja na jade 100km/h... a 100 samochodow co jada 50km/h za tymi biednymi chlopakimi na trasie to powinni ukarac mandatami !! a nie kogos kto jezdzi 10km/h za szybko....
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2012, 09:42:15 pm wysłana przez deoc »

zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2012, 09:52:55 pm »
edit: a jak jade trasa i prawym pasem jedzie patrol policji z predkoscia 50km/h a jest odcinek 90km/h to ja na jade 100km/h... a 100 samochodow co jada 50km/h za tymi biednymi chlopakimi na trasie to powinni ukarac mandatami !! a nie kogos kto jezdzi 10km/h za szybko....

Ja miałem ostatnio sytuację kiedy to na terenie zabudowanym Panowie policjanci mignęli mi prawym kierunkowskazem abym ich wyprzedził, oni sami jechali około 30km/h więc nie łamiąc przepisów spokojnie ich wyprzedziłem :P
EPDE

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2012, 10:04:23 pm »
Nic nowego nie powiem - jak stoisz za siatką, to mogą Ci naskoczyć. Chyba że pole, na którym stoisz, przypadkowo należy do Zygmunta, to Zygmunt może Cię widłami przegonić, ale generalnie o takich akcjach nie słyszałem :)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


zibimasow

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dęblin
Odp: Zakaz fotografowania, czyli jak przestraszyć młodego ????
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2012, 10:52:07 pm »
sprawa wyjaśniona, napisałem do pewnego Pana który pracuje u nas na lotnisku i tak jak mówiliście po za ogrodzeniem ochrona może mi naskoczyć :) dzięki wam bardzo za wyjaśnienie i wytłumaczenie, pozdrawiam ! :)
EPDE