Autor Wątek: Ostrawa, NATO Days Blachy  (Przeczytany 492 razy)

Blacha

  • Gość
Ostrawa, NATO Days Blachy
« dnia: Październik 03, 2012, 06:14:35 pm »
Zapewne niektórzy maja juz przesyt zdjęć z Ostrawy..moje są wyjątkowe w tej kolekcji gdyż robione Canonem..siłą rzeczy nie mogą być doskonałe... :-)
To tak na zrzucenie winy z siebie na sprzęt...
Zapraszam.

1.


2.


3.



4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2012, 06:22:39 pm »
Blacha, bardzo ładne robisz zdjęcia. Wywal 4, szukaj 20 zdjęć i wysyłaj aplikację.
Przyda nam się ktoś z ciętym komentarzem ;).

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2012, 06:50:31 pm »
Chciałbym mieć Canona siódemkę, choćby tylko po to, żeby mieć na co zwalać takie wyciąąąąąąągaaaania z cieni, jak to na 8  8)

Blacha

  • Gość
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2012, 07:12:34 pm »
Dziekuje  Panowie,za dobre słowo...AMON--warto jednak było  przelać parę złotych na Twoje konto za  "właściwe komentarze"..:-)  Od razu wyjaśniam ,że to taki  denny "joke" w stresującej sytuacji będącego ocenianym...:-)
SPAD...ponieważ nerkę sprzedałem aby mieć na aparat, to nie starczyło na karty i mam 16GB, dlatego dla zaoszczędzenia miejsca z Eskelem i Edelmannem wpadliśmy na pomysł aby nie strzelać całych serii tylko robic pojedyńcze udane  zdjęcia..:-)

slapek

  • Wiadomości: 253
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świnoujście
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2012, 07:54:49 pm »
A nie mówiłem, że z tym Canoneeem to będziesz miał same problemy  ;D,
za Amonem, wybieraj 20 i ciśnij  :),
Dla mnie 3,5,6 i 14.

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2012, 09:54:53 pm »
Ja tam nie śmiem komentować, bo i tak Ci na tym polu nie dorównam :)

Generalnie to za Amonem, materiał na aplikację masz solidny, z tym że jeśli chodzi o wywalanie to ja wywaliłbym 12.

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2012, 10:01:06 pm »
No znakomity secik Blacha!
Fota nr 7 -  znakomita, nieco rozmyte tło nadaje całemu kadrowi wiele dynamiki. Dodatkowo świetny detal!
 Podobnie 11 z F-16, zdjęcie niby zwykłe, ale takie chmury dające taką dynamikę nadają zdjęciu wyjątkowości. Zazdroszczę bo mam takie same kadry na idealnie niebieskim niebie i zdjęcia są po prostu nieciekawe.
Spartan ze zdjęcia numer 8 nieprzeciętny, bardzo szczegółowy, pięknie oświetlony a dodatkowo bardzo ciekawe i urozmaicone niebo.
Bardzo fajne ujęcie Red Arrows na zdjęciu nr 5. Fajne światło no i dymy w całości, mi się to niestety nie udało. Podobają mi się takie kadry bo nie są tylko efektowne, ale mają w sobie pewną dozę romantyzmu.
Mi-24 mógłby być nieco ostrzejszy a kadr nr 3 z Red Arrows niestety, jakby nieco przekombinowany.
Bardzo mi się podobają wszystkie zdjęcia z flarami a szczególnie 13. Dobrze skadrowane, i jakbyś leciał za nim i nieco powyżej.
Muszę się od Ciebie jeszcze wiele nauczyć przyjacielu :)



MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2012, 09:33:53 pm »
To ja wystapię w roli tego niedobrego ...
Zdjęcia maja potencjał i niektóre przyciągaja uwagę, ale niestety to co głównie rzuca się w oczy to szum na zdjeciach, nie wiem czy podczas obróbki ci wylazło czy przez pomyłke miałes wysokie iso ustawione, ale dla mnie szumu za duzo.
z powodu ilości fot pozwole sobie skomentowac tylko co poniektóre

1. 2. 7. 11.  co łączy te zdjęcia .... sztuczne chmury i sztuczne rozmycie ... widzę że z uwagą przeczytałeś tutki które Lechu zaprezentował, ale naprawdę PS to nie wszystko i PSem zdjęcia nie zrobisz. O ile do 2 z Mi-24 ta sztuczność jeszcze pasuje to w tak zachwalanej przez Eskela 7 i 11 to ta sztuczność po prostu zabiła foty sorry ale ja do tych prac jestem zdecydowanie na nie w takim wykonaniu. Na 1 zrobiłe dodatkowego babola przy tych sztucznościach polegającego na ym ze kierunek rozmycia nie zgadza się z kierunkiem lotu.

Widzisz, odkryłeś "nową zabawkę" w PS i tak się na tym skoncentrowałeś ze przegapiłeś wiele innych spraw ze wyszły te szumy itd ....
w dodatku poświeciłeś zapewne kupę czasu na warstwy i maski a zapomniałeś wysteplowac syfy na zdjęciach które na wielu z nich są widoczne.

3 fajne dymy imho foto ma potencjał tylko ujać to w fajny kadr

5 poza paroma niewystęplowanymi syfami i szumem bez uwag, bardzo dobra robota - najlepsze zdjęcie z setu

8 targanie cieni nie zawsze ma sens ... samolot od spodu przy poziomym locie musi być ciemniejszy i nic na to nie poradzisz .... z jednej strony targasz cienie i OK ale trzeba pamiętać aby nie targać za bardzo bo wychodzi sieczka .... na chmurach te z wyszła sieczka jak ciagnałeś kontrasty



Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2012, 09:40:53 pm »
ZM.

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2012, 02:00:29 pm »
Nie słucha Marsa Blacha, on Ciebie nie lubi, on jest z Międzyzdrojów ;))

Blacha

  • Gość
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2012, 03:13:30 pm »
Eskelu ! Prawo mowi - Bedziesz milowal wyspiarza kazdego jak swinoujscianina  rasowego...Miluje zatem Marsa  pomijajac syfy na matrycy.
A tak serio to dzieki wszystkim za czas poswiecony na komentarze i ogladanie zdjec.

Co oznacza ZM?????   zarypiascie mocne? zdjecie mega?

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2012, 03:31:05 pm »
Co oznacza ZM?????   zarypiascie mocne? zdjecie mega?

ZM oznacza Jowisz, czyli za Marsem ;P.

Blacha

  • Gość
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2012, 04:43:45 pm »
Ale  za Marsem jest pas planetoid...chyba ,ze heeen za Marsem...to wowczas powinno byc HZM

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Ostrawa, NATO Days Blachy
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2012, 01:42:43 am »
To ja poproszę Colę... :) Znaczy się z setu wybieram 12 dla mnie bardzo na Tak.