Autor Wątek: NAS Oceana 2012  (Przeczytany 481 razy)

chrisparypa

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
    • Living The Dream Photography
  • Skąd: z nienacka
NAS Oceana 2012
« dnia: Wrzesień 24, 2012, 04:56:46 am »
Dawno mnie u was nie bylo, obowiazki, brak czasu....

Od ostatniej mojej tu wizyty wydarzyly sie jedne pokazy w Atlantic City. Niestety mimo iz najwiekszej publicznosci w USA bo w tym roku prawie 1 milion ludzi ogladalo te pokazy, sa to najgorsze pokazy jakie mozna sobie wyobrazic :) Tragedia okreslajac to jednym slolwem plus warunki fotograficzne nie do przyjecia :) caly dzien pod slonce.

Polowa Wrzesnia to oczywiscie NAS Oceana, mialem nadzieje ze ekipa sie moze pojawi no ale moze za rok co ?? Mam nadzieje !

Duzo by mowic o Oceana, miejsce magiczne, wyjatkowe, jedyne w swoim rodzaju.... mowi sie ze mozna odpuscic sobie caly sezon ale do NAS Oceana kazdy obowiazkowo. W tym roku bylo raczej cienko w porownaniu do poprzednich lat, zaczynam zauwazac brak zlikwidowanych na poczatku roku grup demonstracyjnych USAF, troche tak pusto sie zrobilo na pokazach i ten sezon nie do konca organizatorzy wiedzili w USA jak to poskladac.... Oceana jednak to glownie Hornety, w kazdej postaci, kazdej konfiguracji i ile kto chce :) Mimo wszystko fajnie bylo

Nie krzyczcie za bardzo, nie napinalem sie na zdjecia mocno, po tym jak obejrzalem zdjecia z Rosji i innych miejsc tak sobie mysle ze juz mnie nudzi to co tutaj w USA na pokazach jest.... ile razy mozna Raptora ogladac ? ile razy Hornet/Super Hornet Demo ? nudno sie zaczyna robic... tak wiec cos tam napstrykalemale ze wskazaniem na ogladanie i podziwianie tam pojechalem :)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.
Living The Dream Photography
www.chrisparypa.com
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird?

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:07:12 am »
Tak na szybkości w pracy.

1 Fajne momenty
2 sporo nie-ostrości
3 Obróbka jak dla mnie mocno przesadzona (zweryfikuję w domu)

Pozdrawiam.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:25:11 am »
na szybko to za Qną obróbka "o jeden most za daleko", ale gdzie niegdzie pasuje mi taka trochę cukierkowo odrealniona rzeczywistość.
1,6,7,16 obróbka spowodowała efekt plastic-fantastic :-(((
3 te głowy i syf na matrycy do wystampowania.
Zacne to gniazdo szerszeni.
Pozdrawiam

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2012, 11:39:47 am »
Z racji jakości monitora tylko na szybko o kadrach -
7, 12, 13 - strasznie "środkowe", szkoda
3 - fajnie byłoby usunąć syfy z nieba i głowy z LD. Syfy widać też na 11
6 - imho za ciasno, zwłaszcza na dole. I w sumie nie wiem, zahaczył skrzydłem o pas, czy nie? ;)
7 - raczej 16:9 i wystemplowałbym przeszkadzajki w LD
10 - nie kupuję tej obróbki z winietą
11 - to coś wśród drzew w tle strasznie wali po oczach. Byłoby fajnie, gdyby tego nie było.
I wygląda mi na to, że przynajmniej 1, 6, 7, 10, 14 są średnio ostre.
Hm... generalnie te zdjęcia wyglądają trochę, jak nie Twoje. Przyzwyczaiłeś nas do wyżej zawieszonej poprzeczki :)
Poza tym - ZQ, bardzo fajne momenty. 2 i 9 dla mnie naj.

chrisparypa

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
    • Living The Dream Photography
  • Skąd: z nienacka
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2012, 02:48:16 pm »
Nie bede sie duzo tlumaczyl bo zgadzam sie z wiekszoscia zarzutow :)

Spad: 7, 12, 13 no srodkowe bo inaczej nie widze tego co chcialem pokazac... mozna by dodac troche z przodu stworzyc sztuczna przestrzen... ale celowo na srodek ustawialem, nie wiem moze blad, uczymy sie na bledach tak ?? :)

Ja leniwy jestem, nie potrafie sie zmusic do dopracowania szczegolow, usuniecia jakis zabrudzen matrycy czy obiektow ktore badzmy szczerzy czy az tak przeszkadzaja ?? Lenistwo panie i panowie, obowiazki brak czasu :) Widze te "negatywne" elementy i zdaje sobie z nich sprawe

Padlo o obrobke z winieta... szukam jakis rozwiazan, moze tu moze tam... cos innego, cos w druga strone itp itd... nie zawsze trafione to podejscia niestety :)

Spad: za ciasne zdjecie: ja lubie jak jest ciasno, i chyba to widac na moich zdjeciach, ale specjalnie dla ciebie wersja szersza :) Pasa nie dotknal skrzydlem, John Mohr nie dotyka pasa skrzydlem czesto caly ten trick polega na tym zeby byc jak najnizej i nie dotknac :) Zachecam do znalezienia jego show na youtube, jeden z fajniejszych "klasycznych" wystepow na air show amrykanskich.



Jakby ktos chcial cala relacje przejrzec i co tam sutrzelilem to tutaj:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.448355311883999.120502.346270352092496&type=3&l=1e33b42108


Dziekuje za komentarze i podpowiedzi! Jest szansa ze nastepnym razem pojdzie lepiej :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2012, 02:50:35 pm wysłana przez chrisparypa »
Living The Dream Photography
www.chrisparypa.com
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird?

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2012, 02:56:24 pm »
Wiem, że lubisz ciasne kadry - i super :) Ale w tym konkretnym przypadku ten szerszy wygląda macz beta :) :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2012, 03:15:10 pm »
Krzycho ale tu nie ma zarzutów nigdzie :)
ot kazdy komentuje co widzi wg wlasnego widzimisia :)
Czasem tak sie wkrecimy w jakas obrobke/kadrowanie itd. ze nie zauwazamy czegos, co inny widzi na pierwszy rzut oka :)

Fajnie tam u Was ale rzeczywiscie widze ze rzezba deczko i gdyby nie BA czy TB i Rapcia to prawie same drewutnie na pokazach zostają :(
W Europie mamy za to dosc niezly przeglad konstrukcji i jest ok :)
Co do zdjec to juz koledzy prawie wszystko powiedzieli. Fajne momenty!! :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

chrisparypa

  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
    • Living The Dream Photography
  • Skąd: z nienacka
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2012, 04:49:49 pm »
Ja uwielbiam te wasze podpowiedzi i zwracanie uwagi na szczegoly w sposob wrecz ortodoksyjny !! To bardzo pomaga w robieniu zdjec pozniej, zrobilem fajne zdjecie BA w nocy w czasie pokazow nocnych jak sciana ognia wybuchla, zdjecie super ale jakis manekin mi glowe wsadzil w kadr i za nic nie da sie tego ladnie usunac, i chociaz glowa nie jest jakos mega zauwazalna to jednak psuje kadr wiec odpuscilem z wiedz w glowie ze jednak nie... jednak to idzie na straty :)

Jest w USA nudno na pokazach teraz.... nie ma co ukrywac ze likwidacja grup f-15, f-16, A-10 zmienila swiat pokazow w USA. Raptor... raz dwa ale ile razy.... wydaje mi sie ze w przyszlym roku zacznie sie cos dziac. Wiem z bezposrednich przekazow ze akrobaci w USA robia podchody pod grupy pokazowe, jest maly projekt Holland, Goulian, Chapman, ludzie zaczna sie teraz dopiero wypelnic luke po demach wojskowych. W tym roku to taki szok kazdy przezywal z powodu braku Dem USAF na pokazach. mam nadzieje ze USAF sie opamieta i cos z tym zrobi.... chociaz f-15 zeby dali... zobaczym... Ogladajac zdjecia z rosji tak mnie mocno uderzylo to, ze w usa od tylu lat ogladam to samo... od tylu lat foce to samo.... zeby nie moje przygody z a2a to dekadencja totalna.... ciagle szukam to innego kata, to cos pokombinowac tu tam... ale ile razy mozna te same ujecia obrabiac.... Fakt ze BA moge ogladac nonstop... malo tego oprocz pokazow to jak zboczeniec na youtube ogladam BA nonstop :)
Living The Dream Photography
www.chrisparypa.com
Why Bird Can Fly But Fly Can't Bird?

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2012, 08:30:57 pm »
Zeby sie nie rozwodzic za bardzo to krotko, zdjecia wygladaja jak nie Twoje  ;D

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2012, 12:19:38 am »
Nooo widac ze pokazy maja moc :) choć fakt faktem ze dla nas to egzotyka ale dla Ciebie to może byc nudno ...

Co do fotek, to wiesz żę bardzo lubie Twoje foty, ale na tym secie .... zrobiłęś coś innego obróbkowego i jak dla mnie tez za mocno pocisnąłeś, zwłaszcza z kolorem, zbyt nasycone to wszytsko
Widzę zę na 15 to u-huuuu było po całosci :) a i stożek na 13 też zacny, jednak z całego setu największe wrażenie zrobiło na mnie 6 .... tyle ze jeszcze lepsze wrażenie zrobiło 6 w wersji drugiej/szerszej .... też lubię jak jest ciasno  :P .... ale na pierwszej wersji wysokość od pasa możemy określić tylko po tylnym kółku a to trochę ciężko i nie rzuca się w oczy na 6 w wersji szerszej widac wyraźnie jak nisko leciał  :o i jeszcze ręką machał  :o

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: NAS Oceana 2012
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2012, 06:01:23 pm »
podzielam opinie MarSa - krzycho - momenty fajne - ale z obrobka za duzo za ostro - idzie troche po oczach w stylu kogos kto pierwszy raz odkryl roznego rodzaju filtry i wspomagacze obrobkowe