Autor Wątek: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)  (Przeczytany 3031 razy)

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 18, 2012, 01:30:17 pm »
Sorry, ale jakosc zdjec przy wyzszym ISO z D90 jest jak z D300, czyli kupa.

Potwierdzam, niestety.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


pilotex

  • Wiadomości: 994
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sosnowiec
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 18, 2012, 02:03:25 pm »
poza szybszym AF w stosunku do A200 nie oczekuj cudów jeśli chodzi o jakość.
Głownie o szybkość AF mi się rozchodzi-A200 działa jak stary robot  ;D Cudów się nie spodziewam, ale jakość nikona na pewno jest lepsza-mój kumpel używa D40 (stary, ale jary) i zdjęcia wychodzą lepiej niż na moim.
Pozdrawiam,
Ewa

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:00:33 pm »
a powiedz Rzepka tak szczerze jaka masz technike fotografowania?
Czy przypadkiem podczas focenia nie przelaczasz sie miedzy A i S i i tak krecisz jednym kolkiem?
Nie zdarza Ci sie ze w ferworze walki mając dwa pokretla, krecisz nie tym kolkiem co potrzeba? :P

Ja się tam bez bicia przyznaję że w moim D90 jedno kółko by mi w zupełności wystarczyło.
Przełączam się głównie między A i S.
Dwa są u mnie zazwyczaj głównie po to żeby się mylić w ferworze walki którym akuratnie pokręcić .
:)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:02:39 pm »
tuś mi brat :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 21, 2012, 02:19:58 am »
...a potem patrzę na EXIF i się zastanawiam, czemu szkło f/2.8 domykałem w pięknej pogodzie do f/7.1...skąd ja to znam ;D ;D ;D
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 21, 2012, 07:51:19 am »
a powiedz Rzepka tak szczerze jaka masz technike fotografowania?
Czy przypadkiem podczas focenia nie przelaczasz sie miedzy A i S i i tak krecisz jednym kolkiem?
Nie zdarza Ci sie ze w ferworze walki mając dwa pokretla, krecisz nie tym kolkiem co potrzeba? :P

Ja się tam bez bicia przyznaję że w moim D90 jedno kółko by mi w zupełności wystarczyło.
Przełączam się głównie między A i S.
Dwa są u mnie zazwyczaj głównie po to żeby się mylić w ferworze walki którym akuratnie pokręcić .
:)

No może nie tak do końca, hm? Ja mam pod kciukiem w trybie A zmiane przyslony, a pod wskazujacym szybka korekcje ekspozycji, zeby nie naciskac jednym palcem przycisku korekcji, a drugim zmieniac ten parametr przednim kolkiem dla przykladu. Dwa kolka sie przydaja i to bardzo, wlasnie w ferworze wlaki.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 21, 2012, 08:09:38 am »
Ja też z tym walczę w swoim D5000. Kurcze jak mi tego kółka brakuje.  :-\

Meggido

  • Wiadomości: 301
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 21, 2012, 08:53:10 am »
Lepsze dwa niż jedno. Przedniego używam w trybie M i do szybkiej korekty ekspozycji właśnie. :)
Pozdrawiam
Jacek
"Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 21, 2012, 09:05:25 am »
No właśnie. Często zaczynam pstrykać przy panoramowaniu szlak mnie trafia jak trzeba otworek zmniejszyć i jednocześnie czas wydłużyć. Dlatego postanowiłem wstrzymać się z lepszym szkłem na poczet sprawniejszego i szybkiego body.

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 21, 2012, 04:34:33 pm »
To może ja się wypowiem bo mam D5100. Moim zdaniem przyzwoity aparat na początek a szybkostrzelnością nie ustępuje D90, co więcej podobno odziedziczył po nim autofokus, co dla niektórych jest wadą. Niestety bufor szybko się zapycha ale nie wiem czy lepiej jest w D90. Kręci bardzo przyzwoite filmy i to w FullHD 30kl/s, choć ciągły autofokus jest do bani bo przeostrza, niedoostrza i dopiero trafia i tak za każdym razem przy zmianie kadru, tak samo jest w D7000. Wychylany ekranik to REWELACJA i nie mam pojęcia dlaczego nie stosuje się go w wyższych modelach. Do aparatu z miejsca należy dokupić gripa, który pozwala na używanie nieoryginalnych baterii, niestety nie ma zamienników które działają bez gripa, a szybko zdychająca bateria to minus tego aparatu. Aparat robi rewelacyjne fotki nawet w kiepskich warunkach, JPG'i wychodzą piękne, ostre i z drobnym, nieprzeszkadzającym szumem. Zrobiłem fajne rodzinne zdjęcia nawet na ISO 2200, oczywiście to nie fotografia lotnicza, gdzie ważny jest detal. Z obiektywem Nikorr 55-300 VR działa super ale niestety powyżej 250 mm obiektyw zaczyna porządnie mydlić być może lepszy optycznie jest nikkor 70-300 ale jest to widoczne chyba tylko na końcu ogniskowej (ja mam bardzię rozmyte krawędzie). Niestety D5100 nie ma silnika, więc nie można do niego podpiąć starszych szkieł, ale w chwili obecnej to przestaje mieć sens bo starsze szkła zaczynają odstawać rozdzielczością od tych nowych. Bardzo dobrym uniwersalnym obiektywem, do codziennej fotografi do tego body jest Nikkor 18-105, naprawdę przyzwoite szkło w dobrej cenie. Nie brać żadnych kitów 18-55 bo to jest masakra. Niestety moje body nie ma korekcji ustawień Autofokusa i zakupiona Bigma  I 50-500 APO EX DG HSM nie działa poprawnie - mam back focus. Ponadto nie działa w trybie Live VIEW.
Nikon D5100 ma świetny system podpowiedzi w menu. Obrazkowo pokazuje co się stanie jak przestawisz taką lub inną opcje, niby głupie ale na początku bardzo się przydaje i ułatwa wykorzystanie sprzętu. Później można to wyłączyć i przejść do klasycznego widoku. Uważam, że to bardzo dobre body dla początkującego, dodatkowo całkiem sprawne.  Jako amator uważam, że się sprawdza chociaż przy cieżkich obiektywach jest nieco za lekkie co wpływa na jakość pracy i stabilność zestawu. Na forum są moje zdjęcia, wszystkie zrobione D5100.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2012, 05:09:59 pm »
A widziałeś, żeby kto sptrykając samoloty używał LV? Dlatego nie ma go w serii PRO. Może gdyby był dużo szybszy ale nie do spotterki.
Myślałem o D7000 ale to nie to samo co D300s. Zdecydowanie ND3*** i N5*** to tylko do poznania świata fotografii ale nie żałuje zakupu.

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 21, 2012, 05:19:14 pm »
Ja przy użyciu VIEW Findera nakręciłem przyzwoite filmiki w Michałkowie. Jak je skończę to się pochwalę.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 21, 2012, 05:33:13 pm »
Filmowanie tylko przy LV. Nie wiem jak w innych ale głównie chodziło mi o focenie.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 21, 2012, 09:17:35 pm »
Eskel
chyba jednak nie masz pojęcia o czym piszesz i co piszesz
więc nie pisz takich bzdet

Eskel

  • Wiadomości: 93
    • Zobacz profil
  • Skąd: Swinoujscie
Odp: Wybór sprzętu-Nikon... tylko co dalej? (HELP!)
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 21, 2012, 10:59:17 pm »
Eskel
chyba jednak nie masz pojęcia o czym piszesz i co piszesz
więc nie pisz takich bzdet
Bardzo nieładna wypowiedź. Nie wiem do czego pijesz, to są moje odczucia z używania tego body, może ty masz inne... Bez wątpienia jest to body amatorskie i dla amatora jest znakomite. Dlatego nie pisz bzdet, że ktoś pisze bzdety, bo bzdety dla jednych nie są bzdetami dla drugich, a jak masz uwagi merytoryczne to wal, chętnie walne się w pierś, bo nie czuje się jakimś autorytetem. Po prostu używam od roku tego body a miałem do czynienia i z D90 i z D300S a nawet z A200 i A100.