Autor Wątek: Plecak foto do samolotu  (Przeczytany 624 razy)

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Plecak foto do samolotu
« dnia: Czerwiec 25, 2012, 03:49:11 pm »
Tak szukam i szukam w necie :/
Możecie coś podpowiedzieć w tym temacie? Jak jeździłem z Sigmą  50-500 to wystarczał mój plecak obecny. Teraz być może będę leciał z czymś większym.

Wymagania:
1. ogarnia restrykcje samolotowe
2. wchodzi 200-400 lub 500, plus body, plus jakiś krótki zoom, ładowarki, pierdółki.
3. Dobrze byłoby żeby laptop 15" wszedł (chyba nie mogę przewozić laptopa w rejestrowanym Ryanair)
4. Szybki do nabycia :)

Dzieki ;)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2012, 03:52:56 pm »
warunki z pkt 1 i 2 najlepiej spelnia Kiboko - oprocz tego jego glownym atutem jest to ze sam wazy niecale 2kg

lapka jednak do niego nie wsadzisz - natomiast po zaladowaniu do niego 500/200-400 jakich dwoch body i paru pierdol
i tak wchodzisz ponad 10 kg, wiec lapek w walizce foto to i tak jest problem

trzeba ew szukac linii ktore pozwola obok podrecznego bagazu wziac ci na poklad laptopa, wtedy go w lape i po problemie

lapka w rejestrowanym nie tyle, ze nie mozna - co reg maja tak napisany, ze nie mozna bo nie biora odpowiedzialnosci za uszkodzenie
ale jak wrzucisz do nic sie nie stanie :)

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2012, 03:54:12 pm »
Mam Kata Bumblebee 220 PL. Wchodzi 500 (ze złożoną osłona oczywiście) od bidy z nakręconym body. Ostatnio weszło mi 2 body, 500 i 70-200 ale było już mocno pękato. Na plecach miejsce na lapka/pada. Porównując z Kiboko wziąłbym Kiboko raczej ale szybko raczej nie ściągniesz -  US i uważaj na cło.

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2012, 04:46:53 pm »
jest jeszcze coś takiego jak lowepro pro runner 450 aw cena około 500 pln
miałem ten plecak 1,5 roku i złego słowa powiedzieć nie mogę 500 z body na wcisk
ale wchodzi, dodatkowo ma kieszeń na lapcia, już nie pamietam ale chyba nawet do17"
dostępny od ręki w sklepach i na allegro
ale pamiętaj plecak wyładowany np 2xbody, 500 mm, 70-200mm, 14-35mm, dok., lekka kurtka i małe pierdoły
waży w moim przypadku około 11-12 kilo ( kiboko) bez dodatkowych aku. ładowarek i czytników
pro runner 450 aw w drodze na maksa 2012 podobnie jak w/w plus laptop łapał prawie 17 kg jak dobrze pamiętam
więc o ryanair nawet bym nie marzył




sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2012, 05:06:31 pm »
Ja używam Dakine Reload model 2010 http://archiwumallegro.pl/plecak_fotograficzny_dakine_reload_2010-1201115533.html Wchodzi 500/4, dwa duże, D3 Like, body. 70-200/28, bateriex3, filtryx4 kartyx ... nie pamiętam ile, podwójna ładowarka, głowica RSS, laptop nawet i 17', ciuchy przeciwdeszczowe. Typowy zestaw do podręcznego bagażu to 500/4, jedno body, 70-200/2,8, ładowarka, baterie, laptop. Jest lekko powyżej 10 kg ale w razie czego to body do kieszeni kurtki i jest ok ;) Inna opcja to Think Tank, tylko dostępność i ceny powalają.

pzdr
Power of the Lens

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2012, 06:14:22 pm »
a ja polecę: http://www.thinktankphoto.com/products/airport-takeoff-roller-camera-bag.aspx,
jest plecakiem, torbą i do tego ma kółka; jak leciałem na MAKS 2011 to zmieściłem:
1. N500/4
2. N200-400
3. D3x
4. D3s
5. mieści się laptop 18.3" i jeszcze jakieś pierdoły.

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2012, 07:47:15 pm »
Dzięki za pomoc, coś pokombinuję z tym co mi tu zapodaliście :)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:04:42 am »
a ja polecę: http://www.thinktankphoto.com/products/airport-takeoff-roller-camera-bag.aspx,


Po usunięciu przecinka z końcówki linku plecakotorbę Wilka można obejrzeć tutaj ;)
Fajne ustrojstwo, acz średnio tanie zważywszy wszystkie koszty.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:28:21 am »
Widzialem w praktyce, wiec przytakne ze przydatne ustrojstwo, aczkolwiek mimo ceny nadal nie rozwiazuje problemu wagi, bo samo duzo wazy.
W momencie, kiedy w wiekszosci linii mamy limity typu 8-10kg na bagaz podreczny, a sama 500-tka wazy chyba 5kg jesli dorbze pamietam mala
waga plecaka jest na wage zlota.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21597
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2012, 07:59:20 am »
Kiboko tu rządzi w temacie
ja uzywam walizki Kata - jest ciezsza ale ma wózek! :)  i tak naprawde tylko raz mi sie zdarzylo wazenie wiec jakos ogarniam :)
no i ma wielka kieszen na duzego lapka
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2012, 09:40:49 am »
Ja używam Kata 261:
http://www.kata-bags.com/source-261-pl-for-an-hdslr-with-video-production-gear?tab=presentation

W środkowy przedział 200-400 z zapiętym body się spokojnie mieści. Niestety złożona osłona. Z założoną osłona brakuje 1cm. Przy wyciąganiu nie otwierasz innych komór.
W bocznych w ten weekend miałem drugie body i 70-200 plus picie jedzienie i inny stuff :)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:09:55 am »
Ja uzywam Lowepro ProTrekker 600AW. Wchodzi KAZDE super tele, nie wazne czy C, czy N, do tego, cala "swieta trojca" f/2.8, kilka stalek, pro kompakt, a takze sredni format z trzema stlakami, akcesoria jakie tylko mozesz miec, filtry i inne duperele. Z boku masz kieszenie, gdzie spokojnie zmiescisz dwa zewnetrzne HDD i sam nei wiem co jeszcze. Jest oddzielna przegroda na na lapka 17" (raczej na Mac Booka Pro, bo inne to grube sa i moga sie do sleev'a nie koniecznie zmeiscic. Masz tez kieszen H2O (ja mam w niej 2-litrowego Deutera). Klapa z dwoma onszernymi kieszeniami, zdejmowana i z systemem noszenia na biodrach (wejdzie w nia dodatkowe pro body spokojnie). Kupa paskow kompresyjnych, zaczepow na kejsy, cala uprzaz wszechstronnie regulowana, lacznie z jej wysokscia wzgledem samego plecaka. Jest to plecak ekspedycyjny, wiec mozesz do niego przypiac namiot, spiwor, statyw (w trzech miejscach), kije, czekan - co chcesz. Oczywiscie calosc ma oslone all-weather z bungee strapem i dwoma paskami kompresyjnymi. Porzadny pas biodrowy, szeroki i gruby, calkowicie wyjmowany (moze sluzyc jako pas systemowy do kejsow). W kolorze czarnym i bezowym (Lowepro opiuje go jako "mica" i ten mam). Gwizdek alarmowy na pasku piersiowym, kieszonki na CFy, ze sprytnymi markerami pelnych/pustych kart, zamki wewnetrzne oslaniane (zeby nie porysowac sprzetu), zamek do komory glownej i na klapie dwa zipy uszczelnione. 3 uchwyty do przenoszenia, dwa po bokach (ulatwia zajebiscie wyjmowanie/wkladanie ze schowka w samolocie, czy z z samochodu. Glebokosc plecaka tez ma swoje znaczenie (takie szkla jak N24-70/2.8, N70-300VR, N105VR wchodza pionowo z hood'ami w pozycji roboczej). Na chwile obecna, jesli potrzebujesz plecaka duzego, w miare lekkiego jak na swoje gabaryty, bardzo wytrzymalego, super wykonanego, ktory mozesz wszechstronnie dopasowac do wlasnych potrzeb i co najwazniejsze - przewiezc via airlines - IMHO nie ma lepszej opcji. Dodatkowo, jesli potrzebujesz plecaka na trekking, dluzsze wyprawy foto, gdzie musisz zabrac duzo stuffu, to zadne ThinkTanki, Kiboko i inne Katy nie daja rady. Nie wiem jeszcze jak Tamracem (Expedition 8), ale czy jest to koncept typu airline-friendly ;) - tego nie wiem.

Pozdro

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:26:44 am »
JIMIX, z nim może być tylko jeden problem jeżeli chodzi o samolot. Waga i rozmiar. Jak sie jakas pinda uprze i każe go zmieścić do tego ich koszyczka z rozmiarem to raczej będzie zonk. Też o nim myślałem i jest bezkonkurencyjny ale rozmiar ...

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2012, 10:46:33 am »
JIMIX, z nim może być tylko jeden problem jeżeli chodzi o samolot. Waga i rozmiar. Jak sie jakas pinda uprze i każe go zmieścić do tego ich koszyczka z rozmiarem to raczej będzie zonk. Też o nim myślałem i jest bezkonkurencyjny ale rozmiar ...
dokładnie tak
Jimix napisałeś elaborat reklamowy ;) i ja wierzę że to jest zajebity plecak, ale aby z nim wejść do samolotu to juz trzeba mieć dużo szczęścia albo super gadanego, a i to nie pomoże w przypadku tanich linii gdzie pilnuja bagazu jak cholera bo wychodzą z załozenia ze jak maja tanie bilety to sobie dorobia na nadbagazu, a i nawet w pożądnych liniach będzie spory problem z wymienionym przez Ciebie plecakiem

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Plecak foto do samolotu
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2012, 02:03:11 pm »
Chlopy, eleborat nie elaborat, plecak jest bardzo duzy - fakt, ale spelnia normy i duzy jest gdy jest nieskompresowany. Plecak, po zaladowaniu don klamotow nalezy maksymalnie scisnac paskami kompresyjnymi, poodpinac wszystko to, co niepotrzebne na czas lotu (klapa, pas, wyjac deutera etc.) Nie trzeba tez z nim podrozowac w pelni wyladowanym. Wrzucasz do neigo to, co najdrozsze i co powinno byc stale "na oku", czyli wiadomo: szkla, korpus(y), karty i aku. Lapek i ew. zewn. HDD czy inny bank. Po pierwsze, takie rzeczy jak ladowarki, wszelkiej masci kable, wezyki, czytniki, moga leciec pod pokladem, a po drugie, cala gorna klape (tzw. dome) zdejmujesz, i tez wrzucasz do bagazu glownego. Plecak sciskasz paskami kompresyjnymi i ognia. Mam to juz przetestowane w Wizz, LOT i BA. Zero problemow.