Autor Wątek: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee  (Przeczytany 484 razy)

ruphee

  • Wiadomości: 33
  • I ♥ smell Jet - A
    • Zobacz profil
    • Moja Strona
  • Skąd: Krakooff
Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« dnia: Sierpień 27, 2012, 12:38:03 am »
Impreza choć mała to udana. Pogoda sprzyjała. Imprezę traktowałem jako przystawkę przed SIAF'em i MPL ale liczę na konstruktywną krytykę. Pierwszy mój set na forum, więc jak ktoś czyta "mnie" po raz pierwszy to witam :) Sam jestem raczej nie zadowolony ale już sporo wniosków wyciągnąłem.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2012, 07:19:37 am »
4 i 7 wg mnie najlepsze.
+ za śmigiełka
- za niedoostrzenia
trza chyba nad kadrem popracować ale ogólnie nie najgorzej.

Kuba

  • Wiadomości: 25
    • Zobacz profil
    • Jak zostać pilotem?
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2012, 02:46:12 pm »
Tam jest kurcze ładne tło do fotografowania. Gdyby jeszcze światło bardziej zagrało, albo piknik odbywał się jesienią i byłyby trochę inne kolory. Ehh.

A co do samych zdjęć. W 3 faktycznie trochę bym popracował nad kadrem, może trochę przekręcić szybowiec i dodać trochę dynamiki? W 8 natomiast trochę za ciasno, Krupa ma za mało nieba do latania. W LW za dużo się dzieje, a oglądając zdjęcie widz od razu jest przytłaczany masą elementów. Natomiast panningi udane. Witamy na forum!  :)

ruphee

  • Wiadomości: 33
  • I ♥ smell Jet - A
    • Zobacz profil
    • Moja Strona
  • Skąd: Krakooff
Odp: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2012, 02:55:53 pm »
Widoczność nie była za dobra, właściwie bywają dni, że z Krakowa Tatry są lepiej widoczne ;) Lotnisko jednak bardzo malowniczo ułożone.
Jeżeli chodzi o nieostrości to zgadzam się, sporo zdjęć poleciało do kosza, momentami za wolne czasy ustawiałem pod śmigła. Nie wiem jakie macie doświadczenia przy jakich czasach jest najlepiej ale w sobotę było dość ostre słońce i to utrudniało zadanie.
8. rzeczywiście dużo się dzieje, gdyby był większy bokeh na Krupie było by może lepiej :)

Wcześniej czysto dla zabawy robiłem zdjęcia głównie na MPL ale dysponowałem tylko ultrazoomem fuji. Jakiś czas temu przesiadłem się na Canona 500d + kitowe 75-300mm i to właściwie pierwszy piknik z tym sprzętem.

kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2012, 03:07:52 pm »
1 - niestety nie ostre
2 - bradzo fajny klimat, wyprosuj horyzont i troche samolot odsun od prawej krawedzi (zdjecie jest przeciazone na prawa strone). rozwaz wysteplowanie krzaka pod samolotem. Nic nie wnosi a odciaga uwage
3 - OK
4 - OK, ale chyba deczko nieostre
5 - nie podoba mi sie - za ciasno i nie trafia do mnie
6 - bradzo fajne tlo, scialbym troche dolu (albo chociaz rozmyl)
7 - bardzo fajne
8 - niestety - wyglada jak nieudane ujecie. uciety pilot i smigla. albo przekadruj albo kosz.

OM

  • Wiadomości: 1038
    • Zobacz profil
  • Skąd: KRK
Odp: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2012, 03:32:05 pm »
A właśnie mi się 5 prawie podoba, tzn. podobałaby się, gdyby na dłuższym czasie i ciut szerzej ;)
6 i 7 dla mnie naj.

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Nowotarski Piknik 2012 by ruphee
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2012, 03:34:30 pm »
Tak na szybko to 8 była by najciekawsza pod warunkiem przesunięcia kadru po skosie w górę w lewą strone.
Noi 5 moze spróbowac powyciagac jeszcze jakies kontrasty bo ma potencjał moim zdaniem