Autor Wątek: Desant z powietrza  (Przeczytany 279 razy)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Desant z powietrza
« dnia: Maj 29, 2012, 08:56:31 am »
Tak to widziałem z powietrza. Walka z wiatrem i ogólnymi wibracjami była nieziemska, ale coś tam trafiłem, chyba.
Reportaż z ziemi pokazała reszta ekipy, więc całościowo chyba będzie dobrze.
Fot śmiglaków z powietrza nie ma, bo nie o to chodziło w tym foceniu. Zresztą nie lataliśmy w fotrmacji, a dodatkowo maszyna latała najwyżej ze wszytskich, bo na pozostałych byli komandosi i ekipy telewizyjne.
 
1.

 
2.

 
3.

 
4.

 
5.

 
6.

 
7.

 
8.

 
9.

 
10.

 
11.

 
12.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2012, 08:59:00 am wysłana przez kifcio »

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2012, 09:06:57 am »
przykro mi ale dla mnie bardzo słabo  :(
trochę za szeroko, trochę jak foty z satelity sam nie wiem jak to ugryźć
wygląda mi to na takie kadry bardziej na siłę niż coś popełnionego z premedytacją
obym to tylko jak tak widział  :-\

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2012, 09:49:45 am »
A ja powiem, że takie kadry jak 12, 7 czy w mniejszym stopniu 6 i 8 bronią się.

1 i 2 Reportażowe, ale mało emocji w nich.
3 Bym wywalił. Nie wnosi nic, ani tło, ani belka nieciekawe. Jakby zrobić mega długi czas i rozmazać tło... wiem wiem wszystko się ruszało.
4 Trzeba poczekać na loty w szykach i się ugadać...
6 i 8 Może tylko przekadrować i zacieśnić.
7 ta dolna ciężarówa powinna byćw całości.
9 Też się nie broni - pomysł fajny - śmiglak na dachu, ale nie budzi emocji...
12 Bardzo fajnie - chciałbym taki mieć w portfolio


Generalnie Kifcio otworzył nowy rozdział "SPFL w obłokach" i tak naprawdę każdy może gadać, ale tu potrzebne są doświadczenia. Nie wiem jak wyglądała współpraca z pilotami, ale latali jak szaleni, a tu raczej w drugą stronę należało by - spokojniej.
Pozdrawiam

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2012, 09:55:26 am »
... Nie wiem jak wyglądała współpraca z pilotami, ale latali jak szaleni, a tu raczej w drugą stronę należało by - spokojniej.
o to chodzi, że nie miałem ani kasku ani jakiegoś intercomu, żeby z nimi gadać na zasadzie: Panowie prosze o zawis 5 sekund robię serię i lecę dalej
a tak to była walka bo chłopaki ani razu nawet nie przystanęli tylko cały czas kręgi walili, i to dosyć wysoko
więc jedyne co mi pozostawało to walić seriami z nadzieją że coś się uda
 
tak czy siak - nie usprawiedliwia mnie to w kwestii fot

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 29, 2012, 10:01:50 am »
Tak czy siak masz fajne foty także spoko. Nie musi być ich od razu 20. Następnym razem ogarnie się temat z lotczikami i będzie git.
Pozdrawiam

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2012, 11:18:52 am »
12 najlepsza..
8 i 10 moze gdyby troche ciaśniej...
po mojemu to też kwestia wysokości, odległości i kąta pod jakim foty były robione
najlepiej byłoby odbyć "brifing" z pilotami, albo właśnie mieć kontakt w trakcie lotu
szacun dla Ciebie za przetarcie szlaku - trzeba opracować taktyke na następny raz i naprzód..

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2012, 07:10:24 pm »
Foty faktycznie majciochów nie zrywają, ale...

Po pierwsze wiem że jest ciężko - tam na prawdę rzuca niemiłosiernie (a dochodzą na prawdę spore emocje i kupa adrenaliny jeśli dla kogoś nie jest to codzienność). Dla tego wspominałem o VR itd. Miałem okazję focić z góry, i pierwszy set poszedł do kosza. Lepiej podnieść ISO i lecieć na krawędzi, niż ryzykować spieprzenie fot (dotyczy nie tylko tej dziedziny fotografii). Z długimi szkłami ciężko walczyć (chyba że drugą puszkę się gdzieś przypnie żeby nie wyleciała), bo po prostu miejsca malutko, chociaż kifcio miał wrota otwarte a ja miałem tylko uchylony lufcik.

Po drugie, na następny raz jest nauczka (dla wszystkich), żeby brać hełm/słuchawy/radio i w miarę możliwości sterować sterującymi.

Podsumowując, zgadzam się z upadkiem, ale wiem, że akurat nie miałeś szansy zrobić czegoś mega fajnego, i jest całkiem dobrze (chociaż forma stratosfery faktycznie nie leży). Szkoda, ale poszedłeś na przecierkę, inni będą wiedzieli (choć i tak zweryfikuje to brutalna rzeczywistość) wtf.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2012, 08:04:49 pm »
12 bardzo fajna, ja bym tylko nieco ją ściemnił i podkreślił betonkę. (Wysyłam na privka)

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Desant z powietrza
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2012, 07:43:27 pm »
W sumie to nie znam sie na a2a ale spodobała mi sie 7,10 i 12 z tym że 12 u mnie jakos tak jasno ta betonka.
I tak sobie myśle że jakby było kadru wiecej to mozna by zrobic po skosie pół na pół ( pół betonki /pół trawy)
A np. na 10 jakby tak przy zoomować na samego śmiglaka i tą pokładającą się trawę ?