Autor Wątek: Pomoc obróbkowa dla volta  (Przeczytany 884 razy)

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2012, 09:50:09 pm »
Tak już bywa, że niektóre organizmy ciężko znoszą kalibrację  :)
Zostaw tak jak masz i pamiętaj, że poprawne kolory to zobaczysz w PS i dobrze ustawionym Firefoxie. Rozumiem, że jakiś profil do załadowania dostałeś ?

Firefox'a sprawdzisz sobie tutaj : http://monitory.mastiff.pl/temp/cmm.jpg

Na monitorze mam zielone światło i szare pasy po bokach a na lapku światło też jest zielone ale pasy po bokach niestety już kolorowe.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 10:01:54 pm wysłana przez Silvver »

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2012, 10:44:58 pm »
No ja pasy też mam kolorowe u siebie :(
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 06, 2012, 10:49:29 pm »
Po lewej widzę łopatki (słabiutko) a po prawej tylko białe kropeczki  ;)

Jak się przyjrzę, to delikaaaaaaaatne zarysy łopatek widzę z lewej, a z prawej delikaaaaaaaaatne zarysy kropeczek :P Czyli dobrze mam?
Jakąś schizę mam po tej kalibracji, że za ciemne wszystko :D Nie mogę się przestawić.
nie wiem czy masz dobrze czy źle, bo pytanie jest czy na lapku sie dobrze da
ja w lewej gondoli widzę wszystkie łopatki ze szczegółami, a w prawej tylko kropeczki głównie, jak się przyjrzę to środek "wirnik" jest ciut jaśniejszy
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2012, 11:03:28 pm wysłana przez MarS »

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 06, 2012, 10:59:59 pm »
.......
Zobacz sobie też jakąkolwiek tablicę kolorów, np: http://www.ziolek.pl/kalib/kalibr.html - u mnie to wygląda ok.
......
widzisz volcik, z tym wnetrzem gondoli jest podobnie jak z tą tablicą co amon zapodał, u mnie jest perfekcyjnie na tej tablicy też, a juz u innych nie koniecznie .... i myślę że tu w pewnych przypadkach żadna kalibracja nie pomoże bo po prostu przekracza to możliwości danego monitorka/wyswietlacza
Kichu  niedawno w jakimś podobnym sprzętowym wątku napisał, że przewaga Ezio nad innymi monitorami polega głównie na tym ze tylko ezio zapewnia możliwość zobaczenia pewnych delikatnych i subtelnych przejść tonalnych i cieni. Pozostaje mi się z nim w pełni z tym zgodzić ..... i czasem się zastanowić podczas obróbki zdjęcia na ile jest sens walczyć o jakiś detal szczegół który i tak niewielu zobaczy ... oczywiscie przy tych najlepszych fotach sens jest zawsze zwłaszcza jak jest szansa ze je pchniemy pod druk

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 06, 2012, 11:12:01 pm »
.......
Zobacz sobie też jakąkolwiek tablicę kolorów, np: http://www.ziolek.pl/kalib/kalibr.html - u mnie to wygląda ok.
......
widzisz volcik, z tym wnetrzem gondoli jest podobnie jak z tą tablicą co amon zapodał, u mnie jest perfekcyjnie na tej tablicy też, a juz u innych nie koniecznie .... i myślę że tu w pewnych przypadkach żadna kalibracja nie pomoże bo po prostu przekracza to możliwości danego monitorka/wyswietlacza
Kichu  niedawno w jakimś podobnym sprzętowym wątku napisał, że przewaga Ezio nad innymi monitorami polega głównie na tym ze tylko ezio zapewnia możliwość zobaczenia pewnych delikatnych i subtelnych przejść tonalnych i cieni. Pozostaje mi się z nim w pełni z tym zgodzić ..... i czasem się zastanowić podczas obróbki zdjęcia na ile jest sens walczyć o jakiś detal szczegół który i tak niewielu zobaczy ... oczywiscie przy tych najlepszych fotach sens jest zawsze zwłaszcza jak jest szansa ze je pchniemy pod druk

O tym samym MarSiu rozmawialiśmy wczoraj z Amonem, pokazywał mi na swoim EIZO właśnie takie delikatne przejścia.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2012, 07:15:32 am »
No tak... postaraliśmy się jak najlepiej ustawić jasność/ciemność, nasycenie oraz kolorystykę. Samej matrycy się nie udało zmienić.
I mimo, że jasność wyszła ok, to porównując pewne zdjęcie na lapku i eizo było dokładnie jak MarS pisze - przejść na lapku nie było widać i tu rozjaśnienie jeszcze mocniejsze nic nie dawało, po prostu czarny zamieniał się w ciemnoszary.

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Pomoc obróbkowa dla volta
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2012, 08:17:53 am »
Wiadomo - lepiej nie będzie :) Po prostu muszę się przestawić psychicznie i nie panikować, że mam wszystko ciemne ;D
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)