Autor Wątek: Różnica między VR I a VR II  (Przeczytany 931 razy)

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Różnica między VR I a VR II
« dnia: Luty 25, 2012, 04:15:28 pm »
I nie chodzi mi tylko o Nikona, bo i Canon ma 2 wersje stabilizacji. Czy jest duża różnica? Cena Canona 500/4 w wersji I jest bardzo atrakcyjna i poważnie rozważam zakup razem z zatyczką typu 7d, co mniej więcej wyrównuje straty budżetowe porównując z ceną samego Nikkora 500/4 (chodzi o nówki sztuki).
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2012, 05:11:51 pm »
I nie chodzi mi tylko o Nikona, bo i Canon ma 2 wersje stabilizacji. Czy jest duża różnica? Cena Canona 500/4 w wersji I jest bardzo atrakcyjna i poważnie rozważam zakup razem z zatyczką typu 7d, co mniej więcej wyrównuje straty budżetowe porównując z ceną samego Nikkora 500/4 (chodzi o nówki sztuki).

A gdzie i jaka jest ta atrakcyjna cena? Zakładam, że masz potwierdzenie o dostępności szkła, mówię o 500/4 Canona w wersji I.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Power of the Lens

Acroluc

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 970
  • aka elektrolux
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czernica k. Rybnika
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2012, 06:22:04 pm »
A gdzie i jaka jest ta atrakcyjna cena?
No właśnie...:)
Daj znać, to też kupię...:)

...poważnie rozważam zakup razem z zatyczką typu 7d, co mniej więcej wyrównuje straty budżetowe porównując z ceną samego Nikkora 500/4 (chodzi o nówki sztuki).
Gdybym zmieniał system z powodu pięćsetki, to celowałbym w Nikkora. Nikkor to rok 2007 i nowszy VR, który dodatkowo sam rozpoznaje panning. Canon I to rok 2000 albo 2001. Jak Canon I (nowy) był jeszcze do kupienia, to kosztował prawie tyle co Nikkor (różnica - może o 1000-2000 zł mniej), więc trudno tu mówić o "wyrównaniu strat".
Chyba, że masz na oku jakąś używkę w dobrym stanie, to bierz. A jak nie chcesz, to ja wezmę...:D

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2012, 07:15:02 pm »

...poważnie rozważam zakup razem z zatyczką typu 7d, co mniej więcej wyrównuje straty budżetowe porównując z ceną samego Nikkora 500/4 (chodzi o nówki sztuki).
Gdybym zmieniał system z powodu pięćsetki, to celowałbym w Nikkora. Nikkor to rok 2007 i nowszy VR, który dodatkowo sam rozpoznaje panning. Canon I to rok 2000 albo 2001. Jak Canon I (nowy) był jeszcze do kupienia, to kosztował prawie tyle co Nikkor (różnica - może o 1000-2000 zł mniej), więc trudno tu mówić o "wyrównaniu strat".
Chyba, że masz na oku jakąś używkę w dobrym stanie, to bierz. A jak nie chcesz, to ja wezmę...:D

To ciekawe co piszesz. Nówka C 500/4 I kosztował 1,5 roku temu 23000 zł, ciekawe ile kosztował Nikkor?
Power of the Lens

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2012, 07:21:43 pm »
To ciekawe co piszesz. Nówka C 500/4 I kosztował 1,5 roku temu 23000 zł, ciekawe ile kosztował Nikkor?
Andzrzej nie wiem ile Canon kosztował ale tak z 1,5 roku temu to nikkor wersja II kosztował 26-27 tys

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2012, 07:37:04 pm »
Niestety co do Canona to się nie wypowiem, ale
500/4 wersja I nie miała VR i do naszych zastosowań była baaardzo ciężka z tego powodu; wersja II dostała od razu VR II i jak widać po zdjęciach jest super.
Niestety cena nowego w sklepach dalej oscyluje w okolicach 32.000PLN

Acroluc

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 970
  • aka elektrolux
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czernica k. Rybnika
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2012, 08:46:34 pm »
To ciekawe co piszesz. Nówka C 500/4 I kosztował 1,5 roku temu 23000 zł, ciekawe ile kosztował Nikkor?
Jesienią 2011 C 500/4 I widziałem za 26000-28000, Nikkory 27000-30000 (oczywiście po przeliczeniu $ na zł, bo u krajowych dystrybutorów wychodziło jeszcze drożej)
Aktualna cena Nikkora w B&H - 7900 $ http://www.bhphotovideo.com/c/product/520642-GREY/Nikon_2172_AF_S_Nikkor_500mm_f_4G.html
Jak C 500/4 I był jeszcze w ofercie, to kosztował niewiele mniej (ponad 7000 $).
W każdym razie, chodziło mi o to że za cenę nowego N500 ciężko kupić nowego C500 I + 7D.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 08:49:35 pm wysłana przez Acroluc »

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2012, 07:53:33 am »
Bywają jeszcze Canony w ofercie, jakieś pozostałości magazynowe.

http://www.fotorimex.pl/product.php/5484,pl,canon_ef_500mm_f4l_is_usm.htm

Chociaż ja bym celował w coś z poza PL.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2012, 10:08:51 am »
Bywają jeszcze Canony w ofercie, jakieś pozostałości magazynowe.

http://www.fotorimex.pl/product.php/5484,pl,canon_ef_500mm_f4l_is_usm.htm

Chociaż ja bym celował w coś z poza PL.

Poza PL? Jeśli Naprawdę chcesz kupić takie szkło to bierz w tym Rimexie. Chociaż mam duże wątpliwości, że naprawdę mają je w ofercie. Cena jest taka, że nawet w Usa taniej nie będzie a gwarancja europejska nie zaszkodzi.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Power of the Lens

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2012, 08:50:30 pm »
sfw szasami trafiają się tego typu szkła powystawowe, w bardzo korzystnej cenie. Prawda jest taka, że często stoją w gablotach sklepowych i nikt (ze względu na dość spore koszta) ich nie kupuje. Ostatnio np. Fotojoker zrobił promocję na Sony 300/2.8 które można było kupić za 16 000 PLN nówki sztuki, czyli - około 10 000 PLN normalnej ceny sklepowej. Były chyba 2 czy 3 takie egzemplarze u nich na magazynie. Trafiają się takie okazje właśnie z Canonem 500/4 IS I (na Nikkora nie trafiłem) i jest to łakomy kąsek. Tylko czym się te tytułowe stabilizacje różnią?? Z tego co wiem, Canon w wersji I ma tą stabilizacją dwustopniową - ogólna i panoramowanie.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2012, 10:37:07 pm »
sfw szasami trafiają się tego typu szkła powystawowe, w bardzo korzystnej cenie. Prawda jest taka, że często stoją w gablotach sklepowych i nikt (ze względu na dość spore koszta) ich nie kupuje. Ostatnio np. Fotojoker zrobił promocję na Sony 300/2.8 które można było kupić za 16 000 PLN nówki sztuki, czyli - około 10 000 PLN normalnej ceny sklepowej. Były chyba 2 czy 3 takie egzemplarze u nich na magazynie. Trafiają się takie okazje właśnie z Canonem 500/4 IS I (na Nikkora nie trafiłem) i jest to łakomy kąsek. Tylko czym się te tytułowe stabilizacje różnią?? Z tego co wiem, Canon w wersji I ma tą stabilizacją dwustopniową - ogólna i panoramowanie.

Jeśli chodzi o Canona, to tutaj problemu nie masz bo jest tylko jeden model 500/4 ze stabilizacją na rynku. Nowy, który ma właśnie wejść, przynajmniej tak mówią, będzie miał kolejną generację IS-a ale cena osiągnie wysokość absurdu. Więc jeśli to ma być Canon to nie czekaj. A tak odemnie, prywatnie, co Cię człowieku ta stabilizacja obchodzi? Czy to ma 2xfstop, czy 4xfstop ... przejżyj po exifach przy jakich parametrach zdjęcia w praktyce robisz ... Znam ludzi którzy IS nawet nie włączają bo im baterii szkoda.

pzdr
Power of the Lens

martin

  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
  • Skąd: Komorniki/Poznań
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2012, 07:47:46 pm »
To ciekawe co piszesz. Nówka C 500/4 I kosztował 1,5 roku temu 23000 zł, ciekawe ile kosztował Nikkor?
Jesienią 2011 C 500/4 I widziałem za 26000-28000, Nikkory 27000-30000 (oczywiście po przeliczeniu $ na zł, bo u krajowych dystrybutorów wychodziło jeszcze drożej)

Na początku lata 2010 też C 500/4 też tyle kosztował, ciekawostka, że w maju 2010 N500/4 dało się w Poznaniu w NPSie kupić za identyczne pieniądze, ale szybko ktoś ja przygarnął.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 27, 2012, 08:04:53 pm »
Jamal, ale ze Sony 300/2.8 nikt nie chcial kupic za nominalna cene, a pozniej puszczali ze ja tyle co piszesz, to ja sie wcale nie dziwie... no bo szczerze mowiac... maja
taka kase na sprzetu to pakowalbym ja w rokujacy system, a nie proteze...

parcie na uzywki badz szkla powystawowe w C/N jest na tyle duze, ze praktycznie schodzi toto od reki

w kwestii VR1 a VR2 w Nikonie to powiem tyle, ze konsumencki 70-300VR2 bil stabilizacja na glowe 70-200/2.8 w pierwszej wersji ktory mial VR1 - sprawdzone w praktyce

w kwesti roznicy cenowej 500-tki Canona w wersji I a Nikona w wersji II to trzeba wziac poprawke, ze szklo Canona bylo w tym momencie juz dobre iles lat na rynku, a
Nikon z VR to byla de facto swiezynka

obecna 500-tka w wersji II Canona, ktora sie jeszcze nie ukazala ma kosmiczna cene, ze N wyglada przy niej jak promocja w supermakercie


Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Różnica między VR I a VR II
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2012, 08:52:05 pm »
No i właśnie jestem rozdarty wewnętrznie jak Konrad Wallenrod...

Co do S 300/2.8 częściowo masz rację. Cena była na poziomie innych systemów, i w zamian za brak stabilizacji która jest w puszce oferował unikkalny limiter. To co ja mam w minolcie mechaniczne tam jest elektroniczne. Można zaprogramować odległość na + i na - w dowolny sposób. Nie da się zgubić szybko poruszającego się obiektu który jest w sporej odległości. A czy był wart ceny? Ni cholery. Biorąc pod uwagę wady i zalety systemu tym bardziej. Teraz wypuszczają 500/4, ale cena jest z planety Amona.

Co do wyboru N/C, to akurat do szkieł C mam jakiś tam dostęp. Poza tym jest kilka szkieł w tym systemie które mnie wybitnie interesują - 180/3.5 macro, 70-200/4 które jest tanie a w moim przypadku takie szkło się dość często zużywa w sposób, delikatnie mówić, inwazyjny (w ciągu 3 sezonów od kamieni i pyłu 3x MAF 70-210/4 - koszt relatywnie niski, ale szlag człowieka trafia).
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl