Autor Wątek: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.  (Przeczytany 1796 razy)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2012, 04:29:58 pm »
tylko czasem chce sie byc "inkoguto" gdzies

Pomyśl nad inną ksywą na takich portalach - może Chesja (z dużej litery, dla pogłębienia inkogutości)? ;D

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2012, 04:40:41 pm »
Coś czuję, że przed nami się hesja nie ukryjesz. Musiałbyś założyć konto na jakiejś portorykańskiej czy somalijskiej galerii fotolot ;D
Bo na tych powiedzmy 'znanych' nawet zmiana nicku nie pomoże.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2012, 07:25:43 pm »
spadowy i nurkowy - nie rozumita :)

nie chodzilo mi by sie nazwac "RysiekzKlanu" i pokazywać ludziom fotki... powiedzmy rowerów :)

ale byc ot jakims tam hesją z jakiegoś bliżej niezidentyfikowanego kraju zwanego Poland, ktory sie bawi w... fotolotnicza :)

voltaren - wierz mi są takie miejsca a na pewno były jeszcze do niedawna :)
Nawet jak tam sobie jestem sam to wraz z jakakolwiek informacja pojawiaja sie znajome niki :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

MaciekEPRA

  • Gość
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2012, 09:28:50 pm »
Panie Hesjo,wejście zajebiaszcze tak samo jak zdjęcia :)
Rzadko kiedy ktoś dojdzie ma od razu cztery Eyecatchery i tyle pozytywnych ocen :)

qalimar

  • Gość
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2012, 05:55:30 pm »
Jako, że jestem zamieszany w działalność AP net prawie od początku istnienia tej galerii i w związku z pojawieniem się tam większej ilości osób z waszego stowarzyszenia, a zwłaszcza pana Prezesa, może coś pokrótce powiem. Oczywiście strona ta nie dorównuje a.net czy jet  photos, ale też i nie taki cel przyświecał i przyświeca osobom zaangażowanym w jej tworzenie i działalność. Chcieliśmy znaleźć swoją niszę, a nie publikować sto tysięcy kolejnych latających kiełbas, byleby pośrodku kadru. Chodzi nam przede wszystkim o "think different", czyli dokładnie o to, co wam. Zwłaszcza o myślenie- co chcę zrobić przed naciśnięciem spustu migawki, tak aby wydobyć z danego zdjęcia "to coś".
Jakie są kryteria screenowania? W zasadzie oprócz technicznych (ostrość, jasność, kontrast, poziom, pod słońce-tylko w klasycznych kadrach, kompresja ) nie ma żadnych- zdjęcie ma się podobać. Zwracamy uwagę podczas oceniania zdjęć na dostarczone wraz z nim dane, a więc data, typ samolotu, reg, operator i kategoria- jest to ważne, aby do bazy danych nie kradł się... nieporządek. A reszta? Wolna wola w patrzeniu na świat- chcesz szum na zdjęciu? Proszę bardzo, byleby było to z sensem- uwagi Hesji, z którymi zapoznałem się na tym forum są jak najbardziej trafne. Co zresztą widać po jego zdjęciach i odbiorze. Racja panie i panowie, nie był tam incognito, niestety nie da się tak w obecnych czasach :)
DAlej- co jest  niewskazane? Ano tzw "sky shots", czyli zdjęcia samolotu na tle "pustego" nieba, zwłaszcza z boku. Brrr.... Takie zdjęcia mogą być przyjęte tylko w dwóch przypadkach- gdy nie ma danego egzemplarza w db, albo wraz z nim związany jest news. Ostatnimi czasy uszczeliniliśmy proces screenowania pod tym względem, ale nie podejrzewam członków tego stowarzyszenia o skaj szoty. Nie ten poziom  :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 03, 2012, 06:29:38 pm »
najs :)

wywolany do tablicy dodam, ze zaproponowalem bogom A-P jakas wspolprace z SPFL
Bedzie ciezko bo A-P stara sie o bezstronnosc ale...
Moze akurat chlopy cos wymyslą
Poki co mam o spfl w "profilu" i gdzie sie da (do znudzenia?) o tym pisze...
Moze akurat :)

Co mnie troche na A-P boli (i nadal przekonuje ze trzba zrobic tego typu swoj portal)
to masa zdjec pasazerskich mimo wszystko nudnych
co gorsza - maja potezna ogladalnosc!

Oczywiscie sa takie zdjecia "kielbas" ze "jaja urywa ale niestety sporo jest takich ze srednim kadrem a mimo to ludzie szaleja :)

Mimo wszystko jest to portal najblizej lezacy naszej wizji fotografii :)

eeee qalimar co do "inkoguto" to nie moow :) Moze Polacy wiedzieli o co kaman z tym hesją i kilku obcakow (z FB) ale wieeelu pisze ze pierwszy raz
sie spotkali i taaakie tam :)

:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

qalimar

  • Gość
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 03, 2012, 09:31:40 pm »
Niestety tworząc tego typu galerię należy wkalkulować w "koszta" to, że typowa spoterka też będzie miała w niej miejsce.  Chodzi o oglądalność. Uśredniając autorzy dzielą się na trzy kategorie- typowych pstrykaczy spod płotu, pstrykaczy z lekkim zacięciem na coś innego i tych, których lubimy ;-) Tych ostatnich jest średnio 30%. Poza tym istnieją gusta i guściki. Cóż zrobić, że kiełbasiarze wolą kiełbasy? Z innej beczki- niezależnie od kraju, jako spotter masz dostęp głównie do lotnisk cywilnych, wojskowe- wiadomo. Stąd zalew parówek.

Swoją drogą portal o którym marzysz by się przydał, tylko trzeba by było na niego ściągnąć ludzi z całego świata. To by była jazda :)

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 03, 2012, 09:48:22 pm »
Określenia 'kiełbasiarze', 'kiełbasy' czy 'parówki' mogą obrażać pewnych ludzi, więc radziłbym powstrzymywać się przed tego typu komentarzami. Tym bardziej, jeśli takie słowa padają z ust założyciela galerii, gdzie Ci 'kiełbasiarze' są znakomitą większością, a który nie potrafi poprawnie wypowiedzieć słowa 'spotterka'...

Dodatkowo coraz częściej spotykam się z praktyką, że ludzie robiący fotolot w obecności spotterów podkreślają na każdym kroku szacunek i pełne zrozumienie co do realizowanej przez nich pasji, a będąc we własnym sosie szydzą i jadą po nich jak po łysej kobyle. To już jest kompletnie po bandzie i przynajmniej ja nie mam zamiaru tolerować tego typu zachowań ani czytać tego typu komentarzy.

Spotterzy to nie plebs. I prosiłbym o pamiętanie o tym...
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 03, 2012, 10:21:58 pm »
volt - nie kumasz (bo do siebie wzialem Twoj wpis)

ja szanuje robote spotterow - podziwiam pasje, oddanie, znajomosc rzeczy, samolotow itd. itp.
to wymaga szacunku i to duzego i takim ich obdarzam...

Tu jest mowa o samych zdjeciach i tak jak szanuje spotterow tak nie podobaja mi sie i nigdy nie spodobaja zdjecia od krawedzi do krawedzi w typowo spotterskim wydaniu
mam takie prawo?? mam!

Robota spottera to cos wiecej niz zdjecia. Kiedys w to mocno wniknalem a juz wizyty na zagranicznych lotniskach przekonaly mnie w 100%
spotter to rejestrujący ale "obserwator" osoba ktora ma duza wiedze i rejestruje ruch lotnictwa
w UK 90% spotterow siedzi nie z aparatami ale z zeszytami i napierdzielaja te regi ktory samolot o ktorej godzinie i gdzie siadl, kolowal, wystartowal, gdzie parkowal gdzie stal i takie tam... Zdjecia im tylko POMAGAJA w zapamietaniu co gdzie i kiedy. Z czasem, u nas sie przyjelo ze spotter to fociarz samolotow a to srednia prawda - taka polprawda i to naciagana... W Polsce? Prawie sama prawda - niestety...

I teraz: szanuje robote spotterow!
Wsrod nich sa fotografowie ktorzy:
a. robia rejestracje SP na matrycach (fota edge to edge) i wiedza ze ta fota to tylko rejestracja i sie w tym temacie wcale nie puszą
b. robia rejestracje SP na matrycach (fota edge to edge) ale uwazaja ze to sa najlepsze zdjecia jakie mozna zrobic i kazde inne sa do bani (np. slynne skosy lub ciecia konstrukcji)
c. robia rejestracje SP na matrycach ale tez potrafia zrobic zajebiste foty lotnicze oddajace klimat lotnictwa znajac zasade nie tylko lotnicze ale i fotograficzne!

Sam Wiesz ktore foty z a b czy c bede lubic i ktorych fotografow szanowal a z ktorymi nie bede chcial miec nic do czynienia
i wlasnie - nic do czynienia a nie nakazywac im focic po mojemu

z kategorii b nie "szydze" ale oni niejednokrotnie z nas tak

za to jestem przeciwny uwielbianiu fot a i b i uznawaniu ich jako "fotografie"
dla mnie to po prostu "produktowka" ktora tez jest wazna (patrz allegro)

uff
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2012, 10:30:58 pm »
hesja, odnosiłem się do postu qalimara, to po pierwsze. Po drugie - też nie do końca skumałeś co mnie zabolało.
Nie zabolało mnie to, że kadr spotterski w ogólnym mniemaniu fotografów lotniczych jest kadrem prymitywnym (bo faktycznie jest), bo kadruje się centralnie i od 'ściany do ściany' (choć nie zawsze), a duża część z tych ludzi ma średnie pojęcie o zasadach działania aparatu foto. Zabolało mnie nazywanie spotterów 'kiełbasiarzami' i to przez człowieka, który tych właśnie 'kiełbasiarzy' zbiera i gromadzi w swojej galerii żeby mu oglądalność skakała, bo bez nich to by mu interes dawno padł... Zachowanie totalnie nie w porządku.

Pisząc poprzedniego posta nawet chwilę o Tobie hesja nie pomyślałem, bo doskonale wiem jakie masz stosunki z ludźmi, którzy tymi spotterami w mniejszym bądź większym stopniu są (chociażby ja ;D ;D ;D). Chodziło mi wyłącznie o wypowiedź qalimara. Zdecydowanie nie na miejscu...
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2012, 10:33:14 pm »
Planespotting (ang. plane – samolot, to spot – namierzać) – zajęcie podobne trainspottingowi, w którym jednak obiektem obserwacji są wszelkie statki powietrzne. Amatorzy tego hobby najczęściej wypatrują samoloty pasażerskie (okolice pasów startowych lotnisk cywilnych), bądź lotnictwa wojskowego (lotniska wojskowe). Fakt pojawienia się samolotu oraz jego typ i inne dane są przeważnie notowane. Co niektórzy hobbyści oprócz tego fotografują zauważone obiekty latające.
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2012, 10:37:09 pm »
No mi akurat o tym przypominać nie trzeba...
W każdym razie co najmniej połowa z moich okęciowych znajomych prowadzi zeszyty.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2012, 10:58:41 pm »
no to o co Ci chodzi?
ze nie podobaja nam sie krawedziowe foty?
czy jak sie na (chyba swietosc) samolot pasazerski powie parówa czy autobus?

ejjj
to nie mow nigdy palnik albo rura na odrzutowce bo focha strzele ;D

aaaaa
doczytalem...

ejjj jak znam qalimara to na bank mu chodzilo o "kielbasiarze" = ci z mojej grupy "b"
tak mi sie wydaje choc nie bede za kogos mowil

ale qalimarowi i innym z AP chyba nie zalezy na krawedziowych fotach czy skajszotach - z tego co wiem awkors :)

nooo i zeby mnie sie tu zadne cisnienie nie zrobilo!
bo wam wyjem wszystkie parówki i kielbasy - bo lubie :)

jako ciekawostka - w foto przyrodniczej jest dokladnie tak jak u nas...
tam są "mięsiarze" czyli ci co focądo atlasów przyrody zeby zwierza było "widac" calego :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

qalimar

  • Gość
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2012, 11:35:26 pm »
Volt, proszę nie ciśnieniuj. Prywatnie określam pasażerski samolot jako latającą kiełbasę , bądź latającą parówę, bo takową przypomina. I to niezmiernie. Mogę? Pewnie, że mogę. I z całym szacunkiem, nie odnoś tego do spotterów jako całości. Proszę, nie mieszaj do tego ludzi, bo to  byłoby lekkie przegięcie. A jeśli napisałeś, to co napisałeś i dobrze to rozumiem, to świadczy to tylko o Twoim poczuciu humoru, bądź o jego całkowitym braku.  Kiełbasa źle Ci się kojarzy? Mi osobiście nie. W żadnej swojej postaci. Niemniej, skoro Cię jako spottera uraziłem, to sorry.

Jeśli z kolei chodzi o interes, to mam tylko jeden, którym natura mnie obdarzyła. Żadnego innego nie, o czym z całkowitą pewnością wie Skarbówka.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: airplane-pictures.net zmasowany atak spfl.
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2012, 01:36:44 am »
tak jak powiedzialem - sprawa wyjasniona - volt mial chwile slabosci i... prosze nie eskalowac jakiegos niezrozumialego dla reszty konfliktu
mam wrazenie ze chcac nie chcac - wszyscy i tak wiemy o co chodzi :)

qalimar - nie kaz sie prosic - wrzucaj foteczki plisssss
szczeka mi cos ciasnawo chodzi
i przydalby sie jakis Twoj secik TOP 10 albo cos na ksztalt? :)
noo, zeby opadla sobie :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski