Autor Wątek: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?  (Przeczytany 540 razy)

FMS

  • Wiadomości: 726
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« dnia: Luty 07, 2012, 10:11:56 am »
Hello,

kolega z pracy planuje kupić lustrzankę i upatrzył sobie kilka typów - jest tam jeden Nikon, ale i Canony, na których ja się nie znam. Mieliście z nimi jakieś doświadczenia i moglibyście coś podpowiedzieć? Mail Adama poniżej:

"Moi drodzy,
chcę podjąć cyfrową lustrzankę i waham się pomiędzy:
Canon EOS 550D
http://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos550d

Canon EOS 600D
http://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos600d

Nikon D5100
http://www.dpreview.com/reviews/nikond5100/

i ciekawy model ale bez lustra i wizjera:
Panasonic Lumix DMC GX-1
http://www.dpreview.com/previews/panasonicdmcgx1/

Aparat ma służyć fotografowaniu szeroko pojętego życia codziennego: ludzi, przyrody itd. Im bardziej uniwersalny korpus tym lepiej. Przyda się w miarę dobry tryb filmowania (tu zdecydowaną przewagę ma EOS 550D).

Budżet to <2500PLN (do 3000PLN) na korpus i standardowy obiektyw (lepszy obiektyw podejmę z czasem).

Czy któraś z opcji jest zdecydowanie lepsza? Czy w tej cenie/segmencie są inni faworyci?

Na ten moment na mojej prywatnej szortliście pierwszy jest EOS 550D. :)

dzięki z góry za rady/uwagi, pozdrowienia"


wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2012, 10:41:58 am »
Nie do końca znałem C; ale po przeglądnięciu specyfikacji też bym opcował za Canon EOS 550D

larky

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 2121
  • Incommunicado
    • Zobacz profil
    • larky.pl
  • Skąd: Otwock
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2012, 12:34:45 pm »
Mój kolega miał ostatnio bardzo podobny dylemat i prosił o radę.
Doradziłem mu zakup superzooma w efekcie. Nie umiał z całą pewnością sobie odpowiedzieć czy będzie chciał kupić dodatkowy obiektyw, bawić się w przekładanie itp. jednym słowem, zwycięzyła wygoda uzytkowania.
Wg mnie podstawowe pytanie jakie należy sobie zadać w tym przypadku to czy rzeczywiście będzie chciał dokupić kolejne obiektywy.
Z doświadczenia wiem, że ludzie kupują lustrzankę z kitowym obiektywem i potem marudzą, że nie mają zooma ale już na zakup  ich nie stać albo szkoda im pieniędzy.

Jeżeli mój imiennik :) jest jednak pewien zakupu kolejnego obiektywu tak aby rozszerzyć zakres ogniskowej to C550D wg mnie jest najlepszym wyborem bo dkładnie to samo rekomendowałem mojemu kumplowi.

colinSTi

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Skąd: Waw
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2012, 06:42:59 pm »
Czemu wszyscy obstają przy 550D? Ja bym polecał 600D w związku z obrotowym LCD'em, dla mnie kapitalna sprawa (mam 60D). Oczywiście obrotowy ekran jest kapitalny przy statyce, makro i innych ujęciach poniżej kostek, gdzie w LV ostrzy się manualnie, bo niestety LV + AF jest bezużyteczne.

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2012, 08:11:24 pm »
Po mojemu obracany monitor to niepotrzebny gadżet a sam aparat przez to sporo droższy. Używam 550 i jestem ogólnie zadowolony,choć wiadomo...to nie to samo co modele dwucyfrowe,ale dla amatora/półamatora będzie w sam raz. Warto pomysleć jednak o dokupieniu gripa bo aparat jak na lustrzankę jest mały i jak ktoś ma większe dłonie to będzie troszke problem z wygodnym trzymaniem puszeczki.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2012, 10:34:02 pm »
Czemu wszyscy obstają przy 550D? Ja bym polecał 600D w związku z obrotowym LCD'em, dla mnie kapitalna sprawa (mam 60D). Oczywiście obrotowy ekran jest kapitalny przy statyce, makro i innych ujęciach poniżej kostek, gdzie w LV ostrzy się manualnie, bo niestety LV + AF jest bezużyteczne.

ISO!!!!!!, ta różnica do mnie przemawia;
reszta to dodatki, bardziej lub mniej potrzebne.

colinSTi

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Skąd: Waw
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2012, 07:34:25 am »

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwsza lustrzanka - co wybrać? Pomożecie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2012, 09:06:43 am »
A po mojemu skoro lustrzanka to i obiektywy. Zależy co będzie focił - niech luknie co mu rynek oferuje w szkłach i wybierze system a nie body.
Howgh