Autor Wątek: Airpower part 2 of 3  (Przeczytany 587 razy)

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Airpower part 2 of 3
« dnia: Luty 15, 2012, 05:03:35 pm »
11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2012, 09:22:42 pm »
Zachwycając się setem wybiorę Jurkifajtery 12 i 16
17 kapitalnie uchwycony moment panowania kruchego człowieczka nad stalowym potworem.
Pozdrawiam

Kamio

  • Wiadomości: 437
    • Zobacz profil
  • Skąd: Jaworzno
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2012, 11:51:45 pm »
Kupuję cały zestaw!!! 8) super robota, jedynie w 20 są ciut przesycone kolory.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 16, 2012, 09:22:38 am »
jedziemy dalej, tym razem widze to tak:
 
11. bardzo mi się podoba, ładnie czysto kolorowo
12. kolejny bardzo dobry kadr
13. dałbym więcej góry, żeby "zielone okienko" dać do mocnego,, IMO to ono robi fotę, a tak to pilot zaraz jeb...ie w krawędź
14. piękne światełko, ale śmigiełko drugie od lewej przejarane
15. za ciasno - i dołu i lewej więcej, trochę za niebiesko w tle
16. pierwsze wrażenie - tak jakby fota była składana z dwóch, nie podoba mi się góra - za bardzo pojechana i samolot IMO nie pasuje w ogóle do tego kadru obrobionego w tej konwencji
17. za śmigła szacun, ale obróbkowo - wolę bardziej kolorowe, poza tym wku...ja mnie zacisnięte pośldy gostka
18. podoba się
19. tutaj deko kolor śmiglaka gdzies się rozjechał
20. wydaje mi się że za duży skos, poza tym IMO robienie skosów gdzie jest dużo budynków, ludziów w tle nie robi dobrze, bo wtedy fota sprawaia wrażenie walącej się

golden

  • Wiadomości: 472
    • Zobacz profil
    • Moja Fotografia
  • Skąd: Płock
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2012, 03:23:22 pm »
Obejrzałem cały zestaw Airpower wszystkie 3 części
i ......   moim zdaniem wszystkie zaprezentowane zdjęcia są na bardzo wysokim poziomie

Oczywiście wśród tej ilości zdjęć są i takie do których można się przyczepić
czasami nawet na siłę  ale ogólnie cały zestaw obejrzałem z przyjemnością.
Tutaj np na #16 nie do końca widzi mi się ten centralny kadr i mam wrażenie że trochę przekombinowane
te gaussowkie rozmycie w tle  ;D - efekt może i fajny ale mało realny.
Niestety nigdy nie byłem w Austrii na tych pokazach  i czasami ciężko mi się odnieść do tej "realności"
pokazanych  kadrów ale i tak chyba pokazałeś jeden z lepszych setów z tamtej imprezy.

Ogólnie to widać że wiesz "o co biega" w zdjęciach lotniczych, masz super perełki których nie jeden
z nas chciałby mieć w swoim portfolio.

Co do obróbki to jest taka jaklą lubię i akceptuję.


.... no i nie ukrywam że mój ostatnio ulubiony zestaw D3+600mm  ;D

pozdrawiam



MOJA FOTOGRAFIA www.slubnefoto.pl

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2012, 03:50:28 pm »
No wiec tak: tlo na focie nr 16 nie powstalo w wyniku dzialan w PS, a w wyniku dzialan termiki z dysz pierwszego jurka, ktory startowal przed tym, ktorego widac na zdjeciu. Powstalo takie wlasnie zafalowanie powietrza. NIC ABSOLUTNIE nie jest tu robione z fota poza: kadrowaniem do 16:9, podniesieniem kontrastu i baaaaardzo delikatnym dzialaniu na strukturze tla w Vivezie. Eto wsio. Jurki startowaly parami, kto byl, ten wie. Czy na prawde nikt nie ma podobenego kadru? Bo az dziw bierze. Przeca moment byl zacny, tlo -masakra, jakby ktos olejem rozmazal krajobraz  :D

golden

  • Wiadomości: 472
    • Zobacz profil
    • Moja Fotografia
  • Skąd: Płock
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2012, 04:06:29 pm »
No wiec tak: tlo na focie nr 16 nie powstalo w wyniku dzialan w PS, a w wyniku dzialan termiki z dysz pierwszego jurka, ktory startowal przed tym, ktorego widac na zdjeciu. Powstalo takie wlasnie zafalowanie powietrza. NIC ABSOLUTNIE nie jest tu robione z fota poza: kadrowaniem do 16:9, podniesieniem kontrastu i baaaaardzo delikatnym dzialaniu na strukturze tla w Vivezie. Eto wsio. Jurki startowaly parami, kto byl, ten wie. Czy na prawde nikt nie ma podobenego kadru? Bo az dziw bierze. Przeca moment byl zacny, tlo -masakra, jakby ktos olejem rozmazal krajobraz  :D


.... dobrze że to tylko moje wrażenie jak się okazuje - błędne -- pewnie jak bym był tam to na pewno wiedziałbym ....   ;D


pozdrawiam
MOJA FOTOGRAFIA www.slubnefoto.pl

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2012, 04:12:42 pm »
poza tym wku...ja mnie zacisnięte pośldy gostka

Kifcio... albo te poslady sa w samym "centrum srodka" mocnego punktu, albo... gdzie Ty sie patrzysz, chlopie?  ;D Na jego miejscu tez bys zacisnal  ;D ;D ;D

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2012, 06:53:57 pm »
No wiec tak: tlo na focie nr 16 nie powstalo w wyniku dzialan w PS, a w wyniku dzialan termiki z dysz pierwszego jurka, ktory startowal przed tym, ktorego widac na zdjeciu. Powstalo takie wlasnie zafalowanie powietrza. NIC ABSOLUTNIE nie jest tu robione z fota poza: kadrowaniem do 16:9, podniesieniem kontrastu i baaaaardzo delikatnym dzialaniu na strukturze tla w Vivezie. Eto wsio. Jurki startowaly parami, kto byl, ten wie. Czy na prawde nikt nie ma podobenego kadru? Bo az dziw bierze. Przeca moment byl zacny, tlo -masakra, jakby ktos olejem rozmazal krajobraz  :D


.... dobrze że to tylko moje wrażenie jak się okazuje - błędne -- pewnie jak bym był tam to na pewno wiedziałbym ....   ;D



pozdrawiam

Golden Twoje wrażenie nie okazuje się błędne. JIMIX, nic nie musiałeś ruszać? To przeczytaj co napisałeś, podniesienie kontrastu i Viveza zrobiły swoje, zresztą to widać na większości Twoich fotek, wyglądaja bardzo nienaturalnie, biele są szare (vide. startujący Turkisze) a całość przesaturowana, albo wpadająca w brudne żółcie. Mnie osobiście taki rodzaj obróbki nie podchodzi. Szkoda, bo jak pisałem wcześniej, niektóre kadry są naprawdę zacne.
Power of the Lens

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2012, 07:19:37 pm »
No wiec tak: tlo na focie nr 16 nie powstalo w wyniku dzialan w PS, a w wyniku dzialan termiki z dysz pierwszego jurka, ktory startowal przed tym, ktorego widac na zdjeciu. Powstalo takie wlasnie zafalowanie powietrza. NIC ABSOLUTNIE nie jest tu robione z fota poza: kadrowaniem do 16:9, podniesieniem kontrastu i baaaaardzo delikatnym dzialaniu na strukturze tla w Vivezie. Eto wsio. Jurki startowaly parami, kto byl, ten wie. Czy na prawde nikt nie ma podobenego kadru? Bo az dziw bierze. Przeca moment byl zacny, tlo -masakra, jakby ktos olejem rozmazal krajobraz  :D


.... dobrze że to tylko moje wrażenie jak się okazuje - błędne -- pewnie jak bym był tam to na pewno wiedziałbym ....   ;D



pozdrawiam

Golden Twoje wrażenie nie okazuje się błędne. JIMIX, nic nie musiałeś ruszać? To przeczytaj co napisałeś, podniesienie kontrastu i Viveza zrobiły swoje, zresztą to widać na większości Twoich fotek, wyglądaja bardzo nienaturalnie, biele są szare (vide. startujący Turkisze) a całość przesaturowana, albo wpadająca w brudne żółcie. Mnie osobiście taki rodzaj obróbki nie podchodzi. Szkoda, bo jak pisałem wcześniej, niektóre kadry są naprawdę zacne.

Chodzi mi o gaussian blur, o ktorym pisal Golden. Sam wiesz, ze raz: gaussian blur wyglada inaczej niz termika po dopalaniu i dwa: takie wlasnie "ruszanie" zdjecia mam na mysli, bo co innego poprawic/zmienic kontrast, a co innego nalozyc gaussian blur na ostra fote. A tego nie zrobilem i daliscie sie nabrac, myslac, ze z tlem cos musialem zrobic  :P. Zdjecie, poza kontrastem, obciachaniem do 16:9 i bardzo delikatnym wzmocnieniu struktury w Vivezie (LOKALNIE, zeby byla jasnosc, nie po calosci) jest nie ruszane - to mam na mysli. Zrozum tez, ze mamy zapewne inne monitory (ja pracuje na profesjonalnie skalibrowanym Macu) a kolory takie jak na tych fotach mi sie podobaja i sa moja osobista preferencja. Jakos ja nie odnosze wrazenia, ze sa przesaturyzowane, choc sa czasem mocno nasycone, bo czasem lubie (moja preferencja) gdy jest mocny i wyrazisty kolor. Co do brudnych zolci, to sie juz w ogole nie bede wypowiadal - u mnie jest pod tym wzgledem gut. Aha, i tak przy okazji, wlasnie czytalem Twoje opowiesci i ogladalem zdjecia A2A (te historyczne)  ;) - brak slow jesli chodzi o zwartosc - SUPER!  :) Taki material pochlania sie jednym tchem  ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2012, 07:39:51 pm wysłana przez JIMIX »

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2012, 07:34:02 pm »
To ja tylko swoje, nieśmiałe 3 grosze  :)
Kolorki to mi też wyglądają trochę za mocno, zwłaszcza 16, 20. Wolę jednak tak jak na 17.

A wybierając najnaj 3 fotki to 11,12,17  ;)

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2012, 07:54:58 pm »

Chodzi mi o gaussian blur, o ktorym pisal Golden. Sam wiesz, ze raz: gaussian blur wyglada inaczej niz termika po dopalaniu i dwa: takie wlasnie "ruszanie" zdjecia mam na mysli, bo co innego poprawic/zmienic kontrast, a co innego nalozyc gaussian blur na ostra fote. A tego nie zrobilem i daliscie sie nabrac, myslac, ze z tlem cos musialem zrobic  :P. Zdjecie, poza kontrastem, obciachaniem do 16:9 i bardzo delikatnym wzmocnieniu struktury w Vivezie (LOKALNIE, zeby byla jasnosc, nie po calosci) jest nie ruszane - to mam na mysli. Zrozum tez, ze mamy zapewne inne monitory (ja pracuje na profesjonalnie skalibrowanym Macu) a kolory takie jak na tych fotach mi sie podobaja i sa moja osobista preferencja. Jakos ja nie odnosze wrazenia, ze sa przesaturyzowane, choc sa czasem mocno nasycone, bo czasem lubie (moja preferencja) gdy jest mocny i wyrazisty kolor. Co do brudnych zolci, to sie juz w ogole nie bede wypowiadal - u mnie jest pod tym wzgledem gut. Aha, i tak przy okazji, wlasnie czytalem Twoje opowiesci i ogladalem zdjecia A2A (te historyczne)  ;) - brak slow jesli chodzi o zwartosc - SUPER!  :) Taki material pochlania sie jednym tchem  ;)

Oki, nie twierdzę, że było rozmywane, ale między innymi i dlatego golden jak i parę innych osób twierdzi, że fotki wyglądają nie naturalnie, ten kontrast który ruszyłeś i Viveza uwierz mi zrobiły swoje, a jeśli jeszcze nałożą się różnice w ustawieniach monitorów ... W temacie różnic pomiędzy monitorami się nie wypowiadam, sam mam z tym problemy, jednak znowu ...  Co do żółci, to końkretnie chodzi o Horneta i Hinda, szczególnie ten drugi ma nienajładniejszy, bury zafarb. W pierwszym secie chyba większość z tego co pamiętam, na czele z Hawkami.  Przy okazji, rzuć okiem na te sety na innym, zwykłym monitorze. I żeby było jasne, nie chodzi o to żeby się czepiać ;) , ja też mam wiele problemów z moim gustem :)

pzdr
Power of the Lens

JIMIX

  • Wiadomości: 528
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2012, 07:59:54 pm »

Chodzi mi o gaussian blur, o ktorym pisal Golden. Sam wiesz, ze raz: gaussian blur wyglada inaczej niz termika po dopalaniu i dwa: takie wlasnie "ruszanie" zdjecia mam na mysli, bo co innego poprawic/zmienic kontrast, a co innego nalozyc gaussian blur na ostra fote. A tego nie zrobilem i daliscie sie nabrac, myslac, ze z tlem cos musialem zrobic  :P. Zdjecie, poza kontrastem, obciachaniem do 16:9 i bardzo delikatnym wzmocnieniu struktury w Vivezie (LOKALNIE, zeby byla jasnosc, nie po calosci) jest nie ruszane - to mam na mysli. Zrozum tez, ze mamy zapewne inne monitory (ja pracuje na profesjonalnie skalibrowanym Macu) a kolory takie jak na tych fotach mi sie podobaja i sa moja osobista preferencja. Jakos ja nie odnosze wrazenia, ze sa przesaturyzowane, choc sa czasem mocno nasycone, bo czasem lubie (moja preferencja) gdy jest mocny i wyrazisty kolor. Co do brudnych zolci, to sie juz w ogole nie bede wypowiadal - u mnie jest pod tym wzgledem gut. Aha, i tak przy okazji, wlasnie czytalem Twoje opowiesci i ogladalem zdjecia A2A (te historyczne)  ;) - brak slow jesli chodzi o zwartosc - SUPER!  :) Taki material pochlania sie jednym tchem  ;)

Oki, nie twierdzę, że było rozmywane, ale między innymi i dlatego golden jak i parę innych osób twierdzi, że fotki wyglądają nie naturalnie, ten kontrast który ruszyłeś i Viveza uwierz mi zrobiły swoje, a jeśli jeszcze nałożą się różnice w ustawieniach monitorów ... W temacie różnic pomiędzy monitorami się nie wypowiadam, sam mam z tym problemy, jednak znowu ...  Co do żółci, to końkretnie chodzi o Horneta i Hinda, szczególnie ten drugi ma nienajładniejszy, bury zafarb. W pierwszym secie chyba większość z tego co pamiętam, na czele z Hawkami.  Przy okazji, rzuć okiem na te sety na innym, zwykłym monitorze. I żeby było jasne, nie chodzi o to żeby się czepiać ;) , ja też mam wiele problemów z moim gustem :)

pzdr

Spoko loko  :D ja tego nie odbieram jako czepiactwo  ;) 3m sie!

kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: Airpower part 2 of 3
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 16, 2012, 11:03:01 pm »
Hej, z tego setu podoba mi sie najbardziej:
15 - fajne swiatelko, kolorki obrobione w stylu ktory lubie
17 - za kadr i smigielka
20 - za wyraziste samoloty z mocnym kolorem - ja lubie takie nasycenia na zdjeciach z pokazow

Nie podchodza mi:
- 13 - za zielono, zbyt dominujace, przeslania samolot
- 19 - za brak ostrosci na ogonie i numerze

zdjecia ogladam na lapku z dosc ostra saturacja. jutro obejrze jeszcze na monitorze