Autor Wątek: pytanie o mb-d10  (Przeczytany 710 razy)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2012, 05:32:27 pm »
znalazłem chyba tą zaślepkę jak dobrze kombinuje.

http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-akcesoria/nikon-bl-3-pojemnik-na-baterie,4933s

"Pokrywa komory na baterie BL-3 niezbędna podczas korzystania z akumulatorów EN-EL4a lub EN-EL4 z pojemnikiem na baterie MB-D10."
dokładnie o tą zaślepkę chodzi ....

seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2012, 05:36:39 pm »
dobra, wiem wszystko co i jak. Mam nadzieję że może komuś jeszcze się przydadzą takie informację.

dzięki bardzo za pomoc.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2012, 06:46:39 pm »
a mi chodziło dokładnie o ten zestaw
http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-akcesoria/delta-battery-pack-en-el4-bl-3-ladowarka-sieciowa-zestaw,9166s
trochę podrożał, ale jak chcesz zaoszczędzić to dobre rozwiązanie
 
co prawda ja posiadam cały komplet delty - grip + ten zestaw
ale chyba deoc właśnie użytkuje podlinkowany zestaw z orginalnym gripe mb-d10 i też hula
 
różnica - mniejsza pojemność o 300mAh bateria, ale do 3-4 tysiecy zdjeć na ładowaniu zrobisz

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2012, 07:48:27 pm »
a mi chodziło dokładnie o ten zestaw
http://fotozakupy.pl/battery-grip-i-akcesoria/delta-battery-pack-en-el4-bl-3-ladowarka-sieciowa-zestaw,9166s
trochę podrożał, ale jak chcesz zaoszczędzić to dobre rozwiązanie
 
co prawda ja posiadam cały komplet delty - grip + ten zestaw
ale chyba deoc właśnie użytkuje podlinkowany zestaw z orginalnym gripe mb-d10 i też hula
 
różnica - mniejsza pojemność o 300mAh bateria, ale do 3-4 tysiecy zdjeć na ładowaniu zrobisz
zamiennik może mieć pewne minusy na które trzeba uważać .....
jak deoc sobie kupił zstaw o którym pisze kifcio to mi podarował "zwykły" zamiennik Delty [taki do którego tzeba mieć ładowarkę taka oryginalną jak do EN-EL4a ....
podpiąłem to do MB-D10 i dupa z lekka .... bo body miało problem z tym aku ...
po pierwsze zamiast najpierw pobierać prą z Gripa a potem z body [mimo że tak było ustawione w Menu] to z miejsca się przełączało na wewnetrzną EL3 .... po wyjęciu EL3 z body niby widział baterie w gripie ale pomimo że była dopiero co naładowana to "ikonka" baterii" cały czas migała jak bateria była by wyczerpana i fot albo nie robił wcale ..... natomiast jak w body był wyczerpana do zera EL-3 to robił foty na Delcie mimo ze ikonka baterii cały czas migała ale cały czas w menu nie pokazywał stopnia naładowania Delty i oczywiście nie zliczał zdjęc nią wykonanych ....
dziś zainspirowany tym wątkiem przypomniałem sobie ze mam schowana tą deltę i w ramach eksperymenty wsadziłem ja do D3s i.... szok, wszystko działa a w menu aparatu nawet pokazuje % zuzycia baterii jak i zlicza foty
czyli problemem nie jest "walnięta" bateria o co ta deltę podejrzewałem ale problem z kompatybilnośćią ... dlatego co do zamienników zawsze jestem ostrozny ...



kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2012, 08:22:42 pm »
własnie Marsiu mialem napisac, że jak wsadziliśmy do D3 Dyźka, to też pieknie śmiga
 
więc być może rzeczywiście problem jest z kompatybilnością samej bateri bez "wbudowanego" bl3

seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2012, 08:53:50 pm »
właśnie złożyłem wszystko do kupy, w sensie grip + body. Wsadziłem 8x eneloopy i jest GRUBA MOC !!!!!  postrzelałem chwile to jest MIAZGA jakaś z tą szybkością.

dzięki Mars za tipa, przy zakupie tego aku pojadę z całym zestawem i sprawdzę jak będą jakieś nie miłe akcję będę musiał pozbierać na tego en4a z ładowarką ale na dzisiaj to jest kosmos cena za akumulator. Mam duży zapas AA bo do lamp stosuję, więc mam na czym testować.

jeszcze raz dzięki bardzo za tipy dla wszystkich.
 

seba

  • Wiadomości: 220
    • Zobacz profil
  • Skąd: 100LICA
Odp: pytanie o mb-d10
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 20, 2012, 10:40:49 am »
doszedł do mnie zamówiony zestaw delty aku+zaślepka+ładowarka (dzięki Kifcio) i wszystkio jest ok, tzn nie ma problemu z komunikacją grip+aku delty. Widzi stan baterii, przełącza też prawidłowo i najważniejsze daje MOC !

dzięki za pomoc w ogarnięciu tematu.