Autor Wątek: Fotoksiążka - album  (Przeczytany 886 razy)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Fotoksiążka - album
« dnia: Listopad 01, 2011, 08:56:11 pm »
Mam pomysła co by zrobić taki prezent bliskim na gwiazdkę. Podzielcie się doświadczeniami (chyba głównie ci co robią ślubniaki) co i jak by nie wyważać drzwi.
Poszukuję też namiarów na kogoś kto robi to dobrze i może niezbyt drogo, gdyż środki mam okrojone mocno, a domyślam, się, że tanio nie będzie...
Pozdrawiam

holka

  • Wiadomości: 1907
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2011, 09:36:08 pm »
nie pomoge, bo nie robilam, zreszta samej przydalyby mi sie namiary ;)
Z lotnictwem nie mam nic do czynienia, z wyjątkiem helikoptera w głowie jak zapiję :)

kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2011, 10:09:02 pm »
my robilismy dla rodzicow prezent w postaci fotoksiazki - efekt bardzo pozytywyny (jak bedziesz w wawie moge zaprezentowac po 15 listopada).

www.fotouslugi.pl - ksiazke wykonuje firma CEWE, a zamowic mozesz poprzez siec partnerow: Rossman, Empik, Fotojoker.

Sciagasz program i ukladasz sobie samemu ksiazke.
Od osob trudniacych sie slubnymi fotoksiazkami, wiem ze oni "olewaja" format proponowany przez aplikacje, tylko tworza pliki w photoshopie i wrzucaja tak przygotowany uklad do tej aplikacji od fotoksiazki.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 10:30:29 pm »
a jakbys chcial sobie wydrukowac ksiazke na wypasie, nawet w 1 egz to polecam ten serwis

http://www.blurb.com/

mariorz

  • Tito :)
  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice Lotniska Jasionka
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 01, 2011, 10:52:54 pm »
...o ładne

Pozdrawiam serdecznie

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 08:46:42 am »
Ja osobiście polecam opcję kicha albo  u nas chłopaków z KD Albumy ->http://kdalbumy.pl/ których poziom jest bardzo podobny nawet czasami lepszy:)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2011, 08:48:28 am »
Trafiłem wczoraj na KD z koniarzy. Czekam na akceptację, żeby móc zobaczyć cennik.
Pozdrawiam

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2011, 09:57:20 pm »
przetestowalem blurb.com i zlozylem sobie 120 stronicowym albumik

jakosciowo jest bardzo dobrze, zamowilem sobie twarda okladke (jest jeszcze opcja na miekka oraz dust jacket czyli okladka z jakiegos materialu + koszulka jak na ksiazkach z ksiegarni)

5 rodzajow papieru do wyboru - standard, premium w wersji matowej i lekko blyszczace oraz dwa z serii pro jeden powlekany z gramatura 190 costam, drugi niepowlekany z gramatura 140 costam (tych jednostek)

duzo ciekawych jakosciowo dobrych opcji wykonaczenia ksiazki - http://www.blurb.com/proline

drukuja na maszynach hp indigo - wszedzie w necie uzywaja do tego rodzaju druku pojecia digital offset i pisza ze lepiej to juz tylko klasyczny offset - to jest druk w cmyku 4 kolorowy

wykonanie generanie moim zdaniem bardzo dobrze - jesli chodzi wiernosc kolorystyczna to niedawno kalibrowalem swoj monitorek na kalibratorem na wypasie zgodnie z jakimis tam wzorcami (jasnosc 120ccd,
ustawiony punkt bieli pod ta jasnosc itp itd.) i generalnie to co widze na ekranie dostalem na wydruku (takze w kwestii janosci z ta minimalna roznica ze papier nie swieci oczywiscie), jedyny babol to ze nie wszedzie
foty poodstrzylem pod druk (ale to moja wina)

firma daje profil kolorystyczny maszyny i zdjecia z keranu po zalaczeniu soft profingu korygowalem tak zeby na profilu maszyny wygladaly ok - i wyszlo to naprawde fajnie

oczywiscie nie znam sie na skladzie itp. itd. wiec cala ta robota to tak for fun na wlasny uzytek - albumik zlozylem w 4 dni w sofcie ktory firma udostepnia

cena za ta przyjemnosc 70 euro - na najlepszym papierze z pro line wykoczeniem itp itd z przesylka kurierem ups (od zlozenia zamowienia czekalem ok tygodnia)

oczywiscie da sie tez taniej - jak ktos nie bedzie szalal z opcjami

generalnie jestem bardzij niz zadowolony, fajnie sie cos takiego trzyma w lapie - czuje sie ze to ksiazka, a nie drukowany kiczowato fotoalbum (w sensie tego co dostajemy czesto z labow)

no i samemu grzebiac w skladzie szybko czlowiek widzi gdzie daje d...y, teraz polowe rzeczy bym zrobil inaczej

generalnie polecam :) fajna zabawa :)

ponizej troche foteczek






































« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2011, 10:10:32 pm wysłana przez kichu »

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 25, 2011, 10:09:25 pm »
MOJE ZDJĘCIA!!!!

:P
/joke/

baaardzo ladnie to wyglada :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 25, 2011, 10:25:42 pm »
Bardzo ładnie to wygląda. Kiedy będziesz rozdawał z autografami? 8)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 27, 2011, 10:22:48 pm »
Spad - nigdy :P to jest produkcja w ilosci sztuk 1 na polke :)

jeszcze pare uwag jakosciowych

- okladka ktora wybralem (twarda z nadrukowanym zdjecie aka hardcover image wrap po angielsku) - jest co prawda fajna, ale powloka ktora jest pokryta (jakas matowa) lapie wszystkie ryski, sladu po paznkociu etc - takze zamawiajac
drugi raz wzialbym chyba wersje z dust jacketem - czyli okladka twarda powleczona jakims materialem i na to nadrukowana koszulka jak wiekszosc ksiazek z ksiegarni (pisza za te wersja okladki jest jakos inaczej powleczona czy costam)
- jak sie z lupa przygladac w dobrym swietle (w dzien) to taki mikroskopijny rasterek na zdjeciach widac, ale przy normalnym ogladaniu kompletnie to nie robi
- na papier zdecydowanie mozna ciut przeostrzyc - tego typu fotki wygladaja lepiej
- ziarna nie ma sie co bac, druk ladnie je "zjada"
- maja jednak troche kijowe fotmaty ksiazek - nawet te poziome - landscape - maja format bokow bliski 5:4 - wiec wiekszosc fot ktore sie ma czyli 3:2 trzeba ramkowac - i w zwiazku z tym moje przemyslenie kolejne - nie do konca dobra
decyzja bylo wziecie czarnego tla - glownie dlatego ze jakos ten czarny i jego ilosc "przykrywa/gasi" zdjecia, szczegolnie gdy ogladam je np. w slabszym swietle - bialy bylby jednak lepszy

to chyba tyle, jednak mimo tych uwag podtrzymuje wczesniejsza opinie - alternatywy - takze jakosciowej do drukniecia sobie czegos chocby w ilosci 1 szt - i to w opcji jak "ksiazka" - a nie fotoalbum -  poki co nie znalazlem

to chyba juz wszystko, jakby ktos mial jakies pytania to wiadomo :)

btw czy ktos zna, moze polecic jakis sensowny soft do skladu ?

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2011, 07:37:20 am »
Kichu wstaw jeszcze kilka zdjęć Twojej post produkcji i całą byśmy obejrzeli.
Ciekawe czy była errata?????:)
Co do strony edytorskiej to bym wolał szary/ ciemna szarość tła. Ta czerń jest taka przygnębiająca. Dobija. Nie emanuje z niej radość a jedynie suche obrazki.

Kichu to pojętna bestia. Zastosował przy składzie zasadę Hesji(no raz od niego usłyszałem).
Jedyny minus to zdjęcia na dwóch stronach(rozkładówce).

Także brawo za polot, odwagę i fantazję. Aukcje Allegro czekają......:)

Ps. jak wygląda stopka edytorska?

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2011, 07:46:41 am »

Ps. jak wygląda stopka edytorska?
Mam książkę: Typografia Typowej Książki mogę ci podrzucić :-))
Co do tła to wolę czerń, szarość nie jest dużo bardziej radosna, a powstaje problem jaka ta szarośćma być.

Kichu, książka prima sort tylko cena zabija. Jaką gramaturę ma ten papier?
No i jaka to zasada składu wg Hesji?
Pozdrawiam

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2011, 07:56:01 am »
Pooglądaj zdjęcia jakie Kichu wstawił i się domyśl.............to taki poranny jebus:)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Fotoksiążka - album
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 02, 2011, 09:55:55 pm »
Lechu... tych zasad jest w pip duzo... generalnie za caly sklad wzialem sie ubrojony z 4 rozne albumy foto... kilka magazynow (takich bardziej zdjeciowych wlasnie)
i wujka google. I dopoki sie czlowiek za to nie wezmie, to o wiekszosci nie ma zielonego pojecia. Jedno to samo rozstawienie fot, drugie to chociazby rodzaj
uzywanych czcionek - kiedy szery, a kiedy nie np, ich wielkosc i tak dalej.

Fajny patent, np. zrobil Piotr Chara (od ptakow) w swoim albumie, ma format kwadrat, zdjecia prostokatne z duza iloscia bialego tla (cos jak obrazy na scianie)
do tego podpisy zrobil np. nie czarna czcionka, ale takim specyficznym szarym czy cos takiego, ze jak sie otwiera strone to sie w ogole nie zwraca uwage na
tekst, jest jakby przezroczysty... i dopiero po chwili sie na niego zerka.

Takze generalnie temat rzeka. Dodatkowo tu jeszcze jest ograniczenie, ze nie mam ani nie znam sie na zadnym powazniejszym  programie do skladu, a uzywam
soft proponowany przez te firme - blurba.

Co do kolorow zdecydowanie biale kartki, czarny fajnie wyglada jak sie PDFa na ekranie oglada (bo czarne tlo na monitorze swieci). Przy ogladzie na zywo juz
tego efektu nie ma i wlasnie czern gasi jakby fotki, przytlacza, szczegolnie, kiedy tla jest sporo w stosunku do foty (a tu format ksiazki wymusza sporo tla, jesli
chce sie wstawiac prostokaty - znaczy 3:2).

Generalnie jest errata, jestem na ukonczeniu, jak bedzie to wrzuce kawalek pdf-a do wgladu. Wyszlo mi ze 180 stron. Tekstu wiele nie ma, bo ja niepismienny :)

Krotkie intro na poczatku i podpisy pod zdjeciami.