Autor Wątek: Statywy Triopo  (Przeczytany 422 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Statywy Triopo
« dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:51:12 am »
Czy miał ktoś okazję zetknąć się ze statywami firmy Triopo?
Cenowo i wedle danych producenta (nawet jeśli nośność dzielić na pół ;) ) wypadają atrakcyjnie.
Karbonowe modele o wadze 1400 gram i nośności 12kg z odłączaną nogą jako monopod  w cenie nieco ponad 600PLN, z głowicą nawet w 900PLN spokojnie można się zmieścić.
Normalnie nie wierzę w takie cuda i stąd pytanie.
Z góry mówię, że nie będę na tym wieszał 500 (bo nie mam, buuu....) i nie będę używał tego często i wyczynowo.

Wszelkie uwagi OSÓB KTÓRE MIAŁY TOTO W RĘKACH mile widziane.
:)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

sqpien

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 2802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Statywy Triopo
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2011, 12:32:36 pm »
Pozwolę sobie odświeżyć co by nie zakładać nowego wątku - czy może jakieś uwagi z zakupu jak był?
Czy może Ktoś z Was polecić jakiś statyw sensowny, może być coś z węglem w składzie co by lekkie było.
A może Ktoś ma ochotę się pozbyć?

POZDRAWIAM!
SP5VJS
SP-0330-WA
Sqpien

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Statywy Triopo
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2011, 08:51:39 pm »
Najrozsądniej to chyba pojechać do sklepu i pomacać. Te triopo wyglądają dość atrakcyjnie, i cenowo, i mechanicznie. Szczególnie podoba mi się odłączana noga która może być monopodem.
Ja korzystam ze statywu Velbon 803R ale zmieniłem głowicę na jakąś Benro KB-1 i do moich zastosowań jest to bardzo dobre rozwiązanie. Ważna sprawa, głowice Velbon są chu...e aż boli, natomiast ta Benro już sporo (łącznie z przejechaniem przez samochód) i nie mam się do czego przyczepić. Niestety później nabyłem monopod Manfrotto 680 chyba (nie wiem, bo po Axalp leży wszystko u Holki) i różnica między Velbon a Manfrotto w jakości wykonania jest jednak spora... Teraz wolał bym poczekać, i kupił bym coś z oferty tej droższej firmy.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl