Autor Wątek: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II  (Przeczytany 1125 razy)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
[SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« dnia: Sierpień 20, 2011, 07:53:19 pm »
Jak w temacie... gdyby ktoś z forumowiczów natknął się na podejrzanie tani obiektyw Nikkor 70-200 f/2.8G VR II (w zestawie było pudełko, instrukcja i filtr UV Hoya Pro1) proszę o kontakt poprzez PW. Numer seryjny poszukiwanego obiektywu to: 20018523. Dziękuję za ewentualną pomoc.
Thank you for your attention.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2011, 07:58:34 pm »
A Tobie ukradli, jeśli można spytać?

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2011, 08:04:36 pm »
A Tobie ukradli, jeśli można spytać?
Nie mnie, znajomemu/mojemu klientowi. Ja tylko przekazuje dalej (oczywiśccie sprawa trafiła już na policję). Wypożyczałem i dobrze znałem ten egzemplarz - miałem nim fotografować także podczas AirShow w Radomiu, no ale...
Thank you for your attention.

kwinto

  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
  • Skąd: Poddębice
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2011, 10:16:17 pm »
bardzo mi przykro, mnie skroili z całego sprzętu w listopadzie 2010, życzę żeby sie znalazł - ja nie miałem tego szczęścia

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2011, 11:30:23 pm »
Teoretycznie puszka kiedyś trafi do serwisu (choćby nierozwiązywalny problem gum w Nikonie) i pytanie jest czy sprawdzają numery.
Pozdrawiam

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 21, 2011, 12:28:05 am »
Teoretycznie puszka kiedyś trafi do serwisu (choćby nierozwiązywalny problem gum w Nikonie) i pytanie jest czy sprawdzają numery.

Jak trafi do serwisu Nikona to może być szansa.
Gorzej jak trafi do Pana Heńka pod ladę...
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2387
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 21, 2011, 11:55:58 am »
Jako człowiek po przejściach (dwa lata temu skroili mi cały plecak - body + szklarnia - pisałem o tym na forum NKP) powiem tylko ze numerow seryjnych już dawno na sprzęcie nie ma :( wiec na pewno nie trafi do serwisu, a jak trafi to i tak nie bedą wiedzieli czyja to puszka ( chyba ze w sofcie są zapisane numery). Wiec moja rada aby oznaczać sprzęt w jakiś nietypowy sposób znany tylko właścicielowi, no i zgłaszajcie takie sprawy na policję. Ja miałem tego nie robić, ale rodzinka mnie namówiła i 4 dni po zgłoszeniu odzyskałem cały skradziony sprzęt. Otóż policja często ma namierzonych złodziei i paserów ale dopóki nie maja oficjalnego zgłoszenia to nic z tym nie mogą zrobić. Oprócz mojego sprzętu mieli jeszcze kilka puszek i obiektywów ale wobec braku zgłoszeń sprzęt wrócił do bandziorów  :o bo nie było podstaw aby im go zabrać!!! Notabene do dnia dzisiejszego sprawa w sadzie jeszcze się nie skończyła bo główny podejrzany został przez sad wypuszczony i do tej pory policja nie może go zlokalizować!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2011, 07:38:31 pm wysłana przez kifcio »

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2011, 04:27:01 pm »
Jako człowiek po przejściach (dwa lata temu skroili mi cały plecak - body + szklarnia - pisałem o tym na forum NKP) powiem tylko ze numerow seryjnych już dawno na sprzęcie nie ma :( wiec na pewno nie trafi do serwisu, a jak trafi to i tak nie bedą wiedzieli czyja to puszka ( chyba ze w sofcie są zapisane numery).
w takim razie co za numery sa na obiektywie i puszce


namieżonych
jak zobaczy to straszna JOAnna...
admini poprawcie
Pozdrawiam

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2387
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2011, 04:42:51 pm »
Jako człowiek po przejściach (dwa lata temu skroili mi cały plecak - body + szklarnia - pisałem o tym na forum NKP) powiem tylko ze numerow seryjnych już dawno na sprzęcie nie ma :( wiec na pewno nie trafi do serwisu, a jak trafi to i tak nie bedą wiedzieli czyja to puszka ( chyba ze w sofcie są zapisane numery).
w takim razie co za numery sa na obiektywie i puszce


znaczy, że pierwsze co robią złodzieje po kradzieży to usuwają numery seryjne i patrząc na moje 24-70 to robią to prawie perfekcyjnie

namieżonych
jak zobaczy to straszna JOAnna...
admini poprawcie

Upss... :-[ :-[ :-[ ale to na telefonie pisane to się nie liczy ;)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10982
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2011, 07:38:53 pm »
namieżyłem i poprawiłem  :P

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2387
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2011, 09:27:33 pm »
  8) 8) 8)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 21, 2011, 11:13:16 pm »
Jako człowiek po przejściach (dwa lata temu skroili mi cały plecak - body + szklarnia - pisałem o tym na forum NKP) powiem tylko ze numerow seryjnych już dawno na sprzęcie nie ma :( (...) Oprócz mojego sprzętu mieli jeszcze kilka puszek i obiektywów ale wobec braku zgłoszeń sprzęt wrócił do bandziorów  :o bo nie było podstaw aby im go zabrać!!! Notabene do dnia dzisiejszego sprawa w sadzie jeszcze się nie skończyła bo główny podejrzany został przez sad wypuszczony i do tej pory policja nie może go zlokalizować!!!
Tak jak pisałem w pierwszym poście - sprawa już trafiła na policję i jest w toku, ale szczegółami nie wypada mi się dzielić publicznie. Podałem numer seryjny, aby w razie okazji zakupu takiego szkiełka zwrócić uwagę na numer (lub jego brak - co jest także dość podejrzane). Nie jest to mój obiektyw, ale znałem go dość dobrze z racji tego, że miałem okazję z niego nieco korzystać (ostatnio wypożyczałem go w czerwcu).
Thank you for your attention.

gonzo5

  • Gość
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 21, 2011, 11:20:57 pm »
Jeżeli to nie problem, to może warto poznać okoliczności, w jakich nastąpiła kradzież. Człowiek uczy się na błędach i może w przyszłości pozwoli to uchronić sprzęt przed podobnymi zdarzeniami... Oczywiście, jeśli to nie koliduje z niczym.

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: [SKRADZIONO] Nikkor 70-200 f/2.8G VR II
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 22, 2011, 12:05:37 am »
Jeżeli to nie problem, to może warto poznać okoliczności, w jakich nastąpiła kradzież. (...) Oczywiście, jeśli to nie koliduje z niczym.
Dość specyficzna sytuacja związana mocno z przeznaczeniem tego obiektywu itd. Na tym etapie sprawy wolałbym się jednak nie dzielić zbyt wieloma znanymi mi szczegółami (zwłaszcza publicznie).
Thank you for your attention.