Autor Wątek: V Płocki Piknik Lotniczy  (Przeczytany 386 razy)

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
V Płocki Piknik Lotniczy
« dnia: Lipiec 26, 2011, 02:23:54 pm »
Witam!

Z góry dziękuję za wszelkie komentarze - szczególnie te jak i co poprawić  :)

P.S> Podziękowania dla Hesji za pomoc!
Pozdrawiam,

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.





hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2011, 03:11:08 pm »
no widac ze z niejednego pieca chleb juz jadałes :)
tym bardziej mi/nam milo ze z nami Jestes! :)
 
a konkretnie to wg mnie oczywiscie tylko:
 
1. Bardzo dobra jakosc i fajne panoramowanie ale ze samolot jest w ruch (widac to jak nic) to musi miec troche przestrzeni do lotu przed mordą - a tu nie ma :/ Lekko bym pokombinowal bo fotka zacna
 
2. Eeeee tak centralnie bez emocji zadnych
 
3. Znowu centralnie - samolot ma tyle samo miejsca z przodu co z tylu a przeca musi miec gdzie leciec :) Ja wiem wiem - wszelkie nawyki z portali spotterskich (szacunek) ale tu mowimy o zasadach fotografii, obrazu, ktore powstaly dluuugo przed fotami spotterow :)
 
4. O tu juz jest fajniej - ma gdzie leciec a wstega dymu ladnie rownowazy kadr - bardzo ladnie
 
5. Tu uwagi juz znasz - centralnie jest. W takiej sytuacji dobrze jest sie posluzyc kadrowaniem w formacie 16:9 i samolota dac do 1/3 lub 2/3 wysokosci
 
6. Troszke za duzo gory ale jest niezle - zdaloby sie lekko bardziej rozmyc mu te lopaty (dluzszy czas deczko, co nie?)
 
7. Uwagi jak w 4 - bardzo ladnie - moze troche za malo kontrastu? Ale tylko troche
 
8. Skoro jest 7 to pokazywanie tej 8 mija sie z celem - jak lustrzane odbicie jest :)
 
9. No dales mu gdzie leciec i fotka ma oddech - jest ok ale... kolejna "taka sama" no prawie :)
 
10. a tu juz samolot jest poza mocnym punktem za blisko srodka i juz to gorzej odbieram o 9-tki
 
suma sumarum - jest bardzo fajnie - witaj :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

golden

  • Wiadomości: 472
    • Zobacz profil
    • Moja Fotografia
  • Skąd: Płock
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2011, 05:03:25 pm »
Hesja już tak wszystko pięknie "wypunktował" że ciężko coś nowego napisać ...

Mnie to przede wszystkim brakuje /na ostatnich czterech zdjęciach/
kontrastu  a co do kadrowania to już też wiesz co poprawiać w przyszłości

Ja nadal robię podobne błędy z kadrowaniem ale większość zdjęć staram
się już kadrować na poziomie aparatu  ;D i staram się unikać cropów i
kadrowania w komputerze przy późniejszej obróbce ale często jest tak
że krawiec kraje, jak mu materiału staje...

Ogólnie to nie jest źle i zdjęcia mogą się podobać



pozdrawiam
MOJA FOTOGRAFIA www.slubnefoto.pl

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2011, 08:15:35 pm »
Dziękuję za miłe przyjęcie i cenne uwagi :)
Tym cenniejsze że od osób których zdjęcia mogłem podziwiać i z których starałem się czerpać wiedzę i pomysły :)

Postaram się by w przyszłości było lepiej :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2011, 08:18:07 pm »
teraz na duzym kompie widze wiecej - to co pisze Golden - kontrast!!!
a najlepiej poziomy :)
juz samo Auto Levels (Shift+Ctrl+L) a pozniej lekkie stonowanie (Edycja> Fade AutoLevels czy tam "Stonuj") do smaku
powinno ozywic fotki :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2011, 12:02:26 am »
jak koledzy pisza... kontrast, kontrast i jeszcze raz konstrast...

golden, jakosc osobiscie srednio wyobrazam sobie kadrowanie w puszce przy foceniu lotnictwa staloogniskowym obiektywem...

golden

  • Wiadomości: 472
    • Zobacz profil
    • Moja Fotografia
  • Skąd: Płock
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2011, 09:38:39 am »
golden, jakosc osobiscie srednio wyobrazam sobie kadrowanie w puszce przy foceniu lotnictwa staloogniskowym obiektywem...

Ja jakoś sobie wyobrażam ;D może dlatego że ja stary "analogowiec"  jestem a kiedyś nie było komputerów
i photoshopów ....  wkładało się klisze i też się robiło ciekawe zdjęcia. 

Na dowód tego że można  - wszystkie  zdjęcia jakie wysłałem do RA z Płockiego Pikniku Lotniczego /20szt/
były kadrowane w puszce przy foceniu stałoogniskowym obiektywem .....



pozdrawiam
MOJA FOTOGRAFIA www.slubnefoto.pl

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: V Płocki Piknik Lotniczy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2011, 03:43:54 pm »
i czesto kadrowalo pod powiekszalnikiem :)

dla mnie kadrowanie w trakcie focenia staloogniskowym szklem polega na robieniu tak, aby w kadrze wyplutym przez puszke znalazlo sie to co mnie interesuje, czyli obiekt w relacji do innych obiektow i tla, wlasciwy moment i tak dalej

natomiast ze wzgledu na to, ze przy takim foceniu nie mamy de facto prawie zadnej mozliwosci zblizenia sie/oddalenia od foconego obiektu itp itd w kadrze puszkowym jest tez czesto i gesto sporo otoczenia, ktora z tego wzgledu sie na fote zalapie, a merytorycznie do obrazu ktory mnie jako finalny produkt interesuje nic nie wnosi - i wtedy kadruje sie toto w kompie

i tak naprawde to sa 2 etapy, owszem czasem cos zagra, ze idealnie w kadrze wpasuje nam wszystko na pierwszym etapie ale to jest wypadkowa wielu elementow w tym takze takich na ktore kompletnie nie mamy wplywu, bo jak cos fajnie zagra 100 metrow od nas i wtedy w puszcze mamy idealny kadr, to jak cos jeszcze fajniej zagra 100 metrow dalej to juz chocbysmy staneli na glowie tego miec nie bedziemy

wiec mozna robic tak jak piszesz - zatrzymywac sie na tym pierwszym etapie - ale efekt na dluzsza mete jest sredni... nawet jesli zlapiemy na focie fajne momenty, to ze wzgledu na takie sobie kadrowanie nie bedzie to robilo takiego wrazenie jak mogloby