Autor Wątek: FT trochę close upów i jeden Psychedelic by sfw  (Przeczytany 637 razy)

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: FT trochę close upów i jeden Psychedelic by sfw
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 08, 2011, 07:16:53 pm »
Nie no ... mówmy o naszym rodzaju fotografii, jasne, że można jakimś Hasselbladem strzelać fotki samolotom ale to już chyba zamierzchła przeszłość.

To są jakieś kanoniczne formaty do fotografowania samolotów?

Cytuj
Inna sprawa to robienie potem z tego odbitek.

Nie da się?



Cytuj
Prostokąt jak najbardziej wynika ze sposobu w jaki nasz zmysł wzroku rejestruje otaczające nas środowisko.

Jaki prostokąt? 3:2? 2:3? 4:3? 16:9? Każdy z wymienionych?

Jezu, wszystko się da tylko po co? Można też robić trójkątne odbitki, jeśli chodzi o kanoniczne formaty w foceniu samolotów to tak, są. Biorąc pod uwagę kształt maszyny jest to forma prostokąta (No chyba, że ktos foci Gee Bee). Kwadrat jak najbardziej też z tym, że zdecydowanie rzadziej stosowany. Tak jak napisałem nie kręcą mnie kwadraty więc ich nie robię. Jaki prostokąt? Odsyłam do literatury medycznej tam znajdziesz kąty pod jakimi człowiek widzi i możesz sobie obliczyć o jakich proporcjach jest to prostokąt.

Zapewniam Cię, że na żadnej z tych fot nie ma przepaleń w światłach.
to co powiesz w takim razie na to ??
dla przykładu fota nr. 1
 
na 2. 7. i 9. miejscami też się świeci
być może to kwestia kalibracji monitora, ale tak jak wcześniej - piszę o tym co widzę

Kifcio z tego screen shota widzę, że sorry ale ... u mnie ta fotka wygląda zupełnie inaczej! Przede wszystkim u Ciebie jest szara i mało nasycona, u mnie przepalenia jakie są to jedynie w blikach na nosach samolotów i osłonie kabiny ale to jest coś czego uniknąć się nie da, natomiast wogóle ich nie ma w środkowej części kadułba. Nie wiem czym podyktowana jest ta różnica histogram powinien być przecież ten sam ...
Power of the Lens

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: FT trochę close upów i jeden Psychedelic by sfw
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2011, 10:53:12 pm »
Całość sie bardzo przyjemnie ogląda, dobra robota .... ale bonus wygrywa, świetne zdjęcie

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: FT trochę close upów i jeden Psychedelic by sfw
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 11, 2011, 09:11:48 pm »
calosc przyjemnie sie oglada, podobnie jak MarS uwazam ze bonus wygrywa, podobaja mi sie tez dziobki na 3

w kwestii kwadrat-nie kwadrat sa rzeczy - takze lotnicze - ktore w kwadracie wygladaja dobrze... choc generalnie kwadrat upierdliwym formatem jest, szczegolnie jesli sie chce go zaprezentowac inaczej niz w necie

za to uwielbiam kwadratowe kadry na fotkach (glownie backstage) foconych komorka ;)) kiedys nawet wrzucalem tu na forum :)

kopeniek

  • Wiadomości: 420
    • Zobacz profil
  • Skąd: RYBNIK
Odp: FT trochę close upów i jeden Psychedelic by sfw
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 12, 2011, 11:30:17 pm »
Super zestaw i miodny bonusik, jak dla mnie to ten prostokąt jest bardzo ok :)