Autor Wątek: Wiatraki z Zeltweg by sfw  (Przeczytany 619 razy)

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 09, 2011, 12:50:36 pm »
Nie zrozum mnie źle ja nie mam nic przeciwko temu, czasem chciałbym zobaczyć coś więcej niż ścianę i pełne kółko. Wszyscy dobrze wiedzą że jest moc w twoich fotach, masz swój styl i ok. Dlatego wolę twoje jet-y :)

Dyziek, przecież to tylko dyskusja, jest spoko ... Jety też będą ... :)
Power of the Lens

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 09, 2011, 01:49:21 pm »
Tomasze drogie. Nie chciał bym żeby wyszło na adwokaturę, ale w końcu każdy powinien tu robić i prezentować to co mu leży najlepiej. Nie można mieć pretensji o to czy ktoś pokazuje tu same "awionetki", palniki, czy fotki z krakowskiej górki. Np. Harb nie pokazał ani jednego samolotu i jest monotonny w tematyce prezentowanych prac do bólu i nikt nie mówi że pokazuje tylko jakieśmorze albo góry. Co najmniej kilkukrotnie już sygnalizowano na forum że serie sfw są monotematyczne i nie wpłyniemy na twórcę i tworzywo tak ma i już.

PS. Pozamiatane, przewiduję że nie będzie z Zeltweg bardziej ostrego śmigłowca z dłuższym czasem :-)
Pozdrawiam

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 09, 2011, 08:35:06 pm »
Co nie znaczy że nie będzie równie dobrego.

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 09, 2011, 08:39:26 pm »
Jak będzie, to znaczy, że to drugi wiatrakowy set sfw  :D :P
A nurek dobrze prawi :)
Pzdr Bartek

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 09, 2011, 08:45:49 pm »
Niekoniecznie, przy całym szacunku dla sfw i jego warsztatu nie samo rozmycie robi zdjęcie przecież. Ktoś inny może mieć krótszy czas ale ciekawszy kadr, wystarczy zajrzeć do działu "Imprezy lotnicze" na głównej stronie i zobaczyć "Czarne krzyże nad Austrią" hesji. Czas pewnie był krótszy, ale zdjęcie mimo to rewelacyjne.

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 09, 2011, 11:24:03 pm »
Chłopaki spoko loko, Andrzej lubi focic tak a nie inaczej i OK jeden woli blondynki inny brunetki i tez OK
Ja w dużej mierze podzielam zdanie Dyźka i Tomaszka ale podziwiam też warsztat Andrzeja i wiele wiele jego fot bardzo mi się podoba mimo niemozności rozróżnienia po tle miejsca pokazów  ;D z tego setu 1 i 2 są moimi faworytami :)

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 10, 2011, 11:06:25 am »
Chłopaki spoko loko, Andrzej lubi focic tak a nie inaczej i OK jeden woli blondynki inny brunetki i tez OK
Ja w dużej mierze podzielam zdanie Dyźka i Tomaszka ale podziwiam też warsztat Andrzeja i wiele wiele jego fot bardzo mi się podoba mimo niemozności rozróżnienia po tle miejsca pokazów  ;D z tego setu 1 i 2 są moimi faworytami :)

 ;D ;D ;D Będąc do końca fair trzeba powiedzieć, że na niewielu fotach publikowanych do tej pory da się powiedzieć, że to z Zeltweg  :D . Gwoli wyjaśnienia fot w stylu "samolot zawieszony na tle ... (wstawić co kto uważa) mam dosyć (robię zdjęcia lotnicze ... powiedzmy długo) więc teraz na tapecie są panoramowania ... i przecież nikt nikogo na siłę nie zmusza do oglądania. No offence of coz Panowie bądźmy na luzie!  8)
Power of the Lens

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 10, 2011, 08:43:39 pm »
pieknie jest - masz swoj styl i to sie liczy :)
to foty z Płocka?
 
joke! :)))
 
szanuje pasje - ja tak nie mam bo bez metalu (monopod/statyw) z reguly
heh gdybys byl wczoraj i dzis w Duxford - ale bysmy mieli festiwal mustangoof, spitfajeroof i innych takich
 
ale pasje z rozmyciami rozumiem i... "Lubię to!" :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

sfw

  • Wiadomości: 616
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPMM
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 10, 2011, 09:36:17 pm »
pieknie jest - masz swoj styl i to sie liczy :)
to foty z Płocka?
 
joke! :)))
 
szanuje pasje - ja tak nie mam bo bez metalu (monopod/statyw) z reguly
heh gdybys byl wczoraj i dzis w Duxford - ale bysmy mieli festiwal mustangoof, spitfajeroof i innych takich
 
ale pasje z rozmyciami rozumiem i... "Lubię to!" :)

Duxford musiało odpaść w tym roku ale obiecuję, że w przyszłym zasypię was spitami, mustangami i resztą nie wiadomo skąd ;)
Joke? Nice one ...
Power of the Lens

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Wiatraki z Zeltweg by sfw
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2011, 04:23:41 pm »
w kwestii panoram wszystko zalezy od podejscia... dla mnie np. panoramowanie jako technika, jest po prostu jednym z wielu
srodkow wyrazu w fotografii... stawianym niejako na rowni, ze swiatlem, kompozycja kadru, ekspozycja, obrobka i tak dalej...

jak ogladam czyjes zdjecia, to od tego czy jest ono zrobione na 1/30, 1/60 czy jednej jakiejstam sekundy interesuje mnie tak
naprawde jak to sie wszystko wizualnie komponuje, bo np. mamy kadr propsa od mordy z pieknym widokiem na pilota i moze
byc tak, ze zamkniete w krag smiglo, ktore dostanie swiatla albo jest biale, bedzie nam ta mordke tak naprawde przeslaniala,
a fota na dluzszym czasie, gdzie smiglo zrobi przerwe, ale ukaze nam ta morkde bedzie miala duzo lepszy efekt wizualny - tak
to widze od strony foto-estetycznej

od strony technicznej - za dobre panoramki zawsze bedzie szacun, bo tylko ten kto probowal - szczegolnie dlugimi szklami wie, ze to tak latwo nie jest... i jak kazdy jak mam okazje lubie sie tez pobawic jak nadluzszymi czasami i zobaczyc na ile daje rade

natomiast nigdy nie bede ocenial jakichkolwiek zdjec niejako automatycznie,  ze to co jest dobre technicznie od razu automatycznie gra fotograficznie

wracajac do zdjec

1  - jestem na tak, ladnie wirniki graja, tlo takze, kadrowo moze lekko obrocilbym w prawo zeby smiglak lecial ciut do gory, moze wtedy
uda sie caly wirnik w kadr wkomponowac, robi on dla mnie jedyny maly dysonans na tej focie

2 - ladna, choc w porownaniu do takiej jedyneczki jest bardziej "stateczna" - na jeden czuc dynamike

3 - kadr superowy, natomiast nieostrosc imho rozklada fote, w tym sensie, ze na takim ciasnym kadrze, gdzie widac sporo detalu
nieostrosc wynikajaca z poruszenia robi przeciwna robote, oko biega i zamiast uczepic sie na tym detalu nie moze go znalezc... tutaj wlasnie imho czas jednak nieco za dlugi...

4 - tutaj podobna uwaga jak wyzej, ale przez to ze kadr jest szerszy i dalszy nie jest to az tak widoczne

5 - w porownaniu do reszty fot z setu taka sobie... roznorakie tlo tak naprawde nieco przykrywa nieco smiglowiec...

6 - kupuje ale wolalbym chyba niecenralnie - ciach odrobine lewej i moze dolu

7 - wielka szkoda, ze chlopaki sie ruszyly, to jest jedyny alement ktory kontrastuje i tam patrzy sie odruchowo i nie czuc tam ostrosci - kadr

reasumujac caly set bardzo udany, 1, 3 i 7 moi faworyci, gdyby nie te niewielkie uwagi byloby juz w ogole bajkowo

a kwestii co do tego, ze sie pisze ze tylko panoramki i nie wiadomo co i jak to mysle, ze to wynika w duzym stopniu ze sposobu prezentacji... bo smiglaki na ogol serwujesz jako osobny set, przez co wszystko sie do siebie upodabnia... gdybys natomiast zaserwowal np. set z Zeltweg, w ktorym mielibysmy ze 3-4 najlepsze smiglaki jako "firmowa kropka nad i" tego wrazenie czesc osob by pewnie nie miala - spekuluje oczywiscie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, 04:27:37 pm wysłana przez kichu »