Autor Wątek: Materac  (Przeczytany 432 razy)

Blister

  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
    • www.hubertdajnowski.pl
  • Skąd: Płock
Materac
« dnia: Lipiec 02, 2011, 11:25:35 pm »
Niedługo będę musiał zakupić materac do sypialnianego łóżka, może ktoś ma jakieś doświadczenie w tego typu tematach? Powiem szczerze, że poczytałem fora i zgłupiałem, nie wiedziałem że jest tyle rodzai materaców  :o
 Max cena to 2tys.

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Materac
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2011, 11:40:11 pm »
Gratulacja, Blister  8)

Będąc w podobnej sytuacji ileś tam lat temu szukałem w mnóstwie miejsc, a w końcu wkurzyłem się i kupiłem w Ikei. I wciąż mi służy :)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Materac
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2011, 12:16:37 am »
to zależy do czego będzie potrzebny  ;D ;D ;D  /joke/
 
również obstawiałbym Ikeę, przystępna cena + dobra jakość (zaszłyne od zadowolonych znajomych)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2011, 12:33:15 am wysłana przez kifcio »

gonzo5

  • Gość
Odp: Materac
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2011, 10:55:45 am »
Ja w tej chwili piszę leżąc na takim:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20156694
polecam! Wygodny jak diabli...

Master_D

  • Wiadomości: 777
  • Piotr Drewniak
    • Zobacz profil
    • Fundacja "Legendy Lotnictwa"
  • Skąd: Toruń
Odp: Materac
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2011, 11:18:55 am »
Ikea: Przystępne ceny, wygodne materace.

Blister@ Tobie proponuje średniej twardości materac, tak by podczas dość intensywnego użytkowania twoi sąsiedzi, za ścianą nie padli na zawał, bądź nie zadzwonili po niebieskie służby <joke>

 
Danke schön für die Attenzione.

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6421
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Materac
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2011, 01:58:50 pm »
<zupełnie off topic ::)> btw - pamiętaj, że dobry orgazm to taki, po którym sąsiedzi wychodzą na balkon zapalić 8) </zupełnie off topic ::)>

Mori

  • Wiadomości: 1861
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Materac
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2011, 02:06:09 pm »
Jakkolwiek by to nie zabrzmiało jestem zadowolony leżąc co noc na Sultan-ie z IKEA.
:)
Dużo modeli więc sobie można do woli dobrać twardość itp..
;)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Materac
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 07, 2011, 10:49:16 am »
Stopień twardości jest istotny, ale ważniejsze żeby właściwie podpierał kręgosłup. Unikaj sprężyn typu bonnell - ich konstrukcja sprawia że materac pracuje jako całość. Polecałbym raczej sprężyny kieszeniowe, bardzo ogólnie rzecz biorąc im więcej ich będzie na m2 tym lepiej. Dobrze gdyby materac był dwustronny czyli miał stronę letnią i zimową, ale to nie jest jakiś bardzo ważny wymóg. Niektóre typy mają pokrowce zdejmowane do prania, ale o to warto zapytać w sklepie, bo to że materac ma zamek niekoniecznie oznacza że można go zdejmować, najczęściej jest to zamek montażowy. Jeśli nie chcesz sprężyn, możesz wybrać model z pianki termoaktwnej - te z wyższej półki są naprawdę niezłe a cenowo są korzystniejsze od sprężyn. Najlepszą metodą wyboru jest podejść do sklepu i po prostu poleżeć na materacu który Cię interesuje. Z tego co kojarzę w Płocku masz Jyska, w Gdańsku jest Ikea, tam powinieneś mieć największy wybór.

Pozdrawiam

Blister

  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
    • www.hubertdajnowski.pl
  • Skąd: Płock
Odp: Materac
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:15:10 am »
Stopień twardości jest istotny, ale ważniejsze żeby właściwie podpierał kręgosłup. Unikaj sprężyn typu bonnell - ich konstrukcja sprawia że materac pracuje jako całość. Polecałbym raczej sprężyny kieszeniowe, bardzo ogólnie rzecz biorąc im więcej ich będzie na m2 tym lepiej. Dobrze gdyby materac był dwustronny czyli miał stronę letnią i zimową, ale to nie jest jakiś bardzo ważny wymóg. Niektóre typy mają pokrowce zdejmowane do prania, ale o to warto zapytać w sklepie, bo to że materac ma zamek niekoniecznie oznacza że można go zdejmować, najczęściej jest to zamek montażowy. Jeśli nie chcesz sprężyn, możesz wybrać model z pianki termoaktwnej - te z wyższej półki są naprawdę niezłe a cenowo są korzystniejsze od sprężyn. Najlepszą metodą wyboru jest podejść do sklepu i po prostu poleżeć na materacu który Cię interesuje. Z tego co kojarzę w Płocku masz Jyska, w Gdańsku jest Ikea, tam powinieneś mieć największy wybór.

Pozdrawiam
Dzięki, no właśnie poczytałem troszkę o tych materacach lateksowych, podobno są lepsze niż sprężynowe, teraz pozostanie mi faza testów ;)
Tak jest w Płocku Jysk, a Ikea jest też w Warszawie, więc znacznie bliżej :)

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Materac
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:48:41 am »
Tomaszek :o Jak Tyś mie zaimponował w tej chwyli.
Powinieneś mieć pod nickiem 'Materac-master' albo 'KimaKing' 8)
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: Materac
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 07, 2011, 01:26:23 pm »
:)

Blister - poszło PW.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2011, 01:29:14 pm wysłana przez Tomaszek »

Maciekross

  • Wiadomości: 464
  • Czeka na rozpoczecie sezonu :(
    • Zobacz profil
  • Skąd: Parczew
Odp: Materac
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2011, 11:30:37 pm »
Wchodzac do tego watku myslalem ze beda tutaj sami zieloni uzytkownicy FORUM LOTNICZEGO :P a tu co sie okazalo mamy specow od materacy :DD

Najlepszym wyborem bedzie taki materac ktory Twoim plecom sie spodoba :P