Autor Wątek: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE  (Przeczytany 1971 razy)

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 08, 2011, 09:18:50 pm »
oszzzzz kurna >:( tak się nastawiałem....  :'(
wielka szkoda.
Pzdr Bartek

mariorz

  • Tito :)
  • Wiadomości: 1179
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice Lotniska Jasionka
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 08, 2011, 09:25:22 pm »
A ja cos tak czułem w kościach...

Pozdrawiam serdecznie

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 08, 2011, 09:25:33 pm »
no szkoda... wielka szkoda :(

Cytuj
Wykonywanie lotów akrobacyjnych możliwe jest w strefach lotów akrobacyjnych, wyznaczonych zgodnie z zasadami określonymi w § 2 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 22 grudnia 2003 r. w sprawie wyjątków od zakazu wykonywania lotów próbnych i akrobacyjnych nad osiedlami i innymi skupiskami ludności (Dz. U. Nr 230, poz. 2304).



Wysokości minimalne wykonywania lotów akrobacyjnych to 300m  w rejonie lotniska lub lądowiska i 500m poza rejonem lotniska lub lądowiska.

Loty akrobacyjne państwowych statków powietrznych w ramach publicznych pokazów lotniczych odbywają się zgodnie z art. 123 ustawy - Prawo lotnicze, tak więc statki, te oraz ich załogi podlegają opisanym w rozporządzeniu kryteriom bez jakichkolwiek odstępstw. Należy przez to rozumieć, że program publicznych pokazów lotniczych powinien zawierać również wszelkie informacje dotyczące również lotnictwa państwowego, o jakich mowa w przypadku wnioskowania o obniżenie wysokości lotu oraz informacje jakie są wymagane do programu publicznych pokazów przedkładanego Prezesowi ULC do zatwierdzenia. 


zaraz płock podniosą na 500m npm i jedynie w Zakopanem bedzie mozna fajne pokazy zrobic... :/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2011, 09:27:23 pm wysłana przez deoc »

sila

  • Wiadomości: 1023
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 08, 2011, 09:51:56 pm »

zaraz płock podniosą na 500m npm i jedynie w Zakopanem bedzie mozna fajne pokazy zrobic... :/

Teleskop Hubble'a tanio kupię!
(przynajmniej Szufę na tle gwiazd może przyfocę)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 08, 2011, 10:29:32 pm »
Tak na marginesie - wygląda na to, że za zachodnią granicą nie mają aż takich restrykcji, nawet po zaostrzeniu przepisów po katastrofie w Rammstein.
http://de.wikipedia.org/wiki/Flugschau#Sicherheitsauflagen

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 08, 2011, 11:00:48 pm »
Jak to sie może mieć w stosunku do innych pikników?  Airshow Radom?

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 08, 2011, 11:03:55 pm »
Nie no, o Radom możesz być spokojny... ;)
Pzdr Bartek

Master_D

  • Wiadomości: 777
  • Piotr Drewniak
    • Zobacz profil
    • Fundacja "Legendy Lotnictwa"
  • Skąd: Toruń
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:10:08 am »
PC@ O Radom to ty możesz spokojnym być. Małopolski to była tylko kwestia czasu. Pokazy kręcone w środku miasta i do tego w ostatnich edycjach, latach dwie bardzo poważne katastrofy. Natomiast  w Radomiu pokazy wykonywane, są na normalnym czynnym lotnisku Radom - Sadków i do tego wszystko jest zorganizowane od początku, do końca według przepisów i założeń MON, SP i innych organizacji odpowiedzialnych, za bezpieczne przygotowanie pokazów lotniczych. Podsumowując ciężko mi to mówić o Małopolskim, ale wiedziałem od pewnego czasu, że prędzej, czy później tak się zakończy jego żywot, natomiast jedyne co mi pozostało, to zaprosić was na Zamość, Płock, Radom i może jakieś zagraniczne (mam nadzieje że reszta naszych krajowych nie zniknie). W tym roku nam maniakom już tych zabierań starczy. Najpierw Góraszka, teraz Małopolski. Mam nadziej, że Zamość i Płock nie będą następne i kilka innych krajowych (Mazurski).
Danke schön für die Attenzione.

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:29:43 am »
2 bardzo poważne katastrofy? O jednej to wiem ale drugo to co to było? Mam na myśli wypadek Cessny z inteligentnym pilotem na pokładzie...
Pozdrawiam :)

Master_D

  • Wiadomości: 777
  • Piotr Drewniak
    • Zobacz profil
    • Fundacja "Legendy Lotnictwa"
  • Skąd: Toruń
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2011, 08:06:57 am »
Sorka pomyliłem się, jedna pomyliłem żelaznych i myślałem, że to na Małopolski, a to na Radomiu. Ale tak czy tak szkoda :(
Danke schön für die Attenzione.

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 09, 2011, 08:08:35 am »
no to kurna wykrakalam... :o

To Ty też jesteś taka życiowa optymistka jak ja.......................:)

Mr.Reset

  • Wiadomości: 429
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2011, 09:52:56 am »
Rzecznik jak na razie nie potwierdza odwołania pokazów
A Dyrekcja siedzi cicho i w ogóle nie odbiera telefonów - więc pewnie do ostatniej chwili negocjują z ULC-em

damian1982

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
    • www.Fly-News.pl - INFORMACJE LOTNICZE
  • Skąd: EPKK; SKAWINA - (SKAVI) na trasie UL984 :)
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 09, 2011, 12:26:13 pm »
Rzecznik nie potwierdza bo podobno dostał po głowie, za rozsiewanie plotek, które nie są oficjalnym stanowiskiem dyrekcji.  Z tego co doszły mnie słuchy, wysłał maila do kilku redakcji o odwołaniu parę dni temu - pomimo, że trwa jeszcze walka o utrzymanie pokazów..
A dyr. ponoć chodzi wkur od rana, m.in. przez to, że info wyciekło - wcale mnie to nie dziwi..
No i dziś podobno jest przedstawiciel z ULC w muzeum i negocjują co do pokazów - nie przesądzałbym jeszcze odwołania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 12:35:34 pm wysłana przez damian1982 »

damian1982

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
    • www.Fly-News.pl - INFORMACJE LOTNICZE
  • Skąd: EPKK; SKAWINA - (SKAVI) na trasie UL984 :)
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 09, 2011, 04:24:19 pm »
Niestety nie udało się ;( - jest oficjalny komunikat na stronie http://www.muzeumlotnictwa.pl/


Cytuj
KOMUNIKAT W SPRAWIE ODWOŁANIA
VIII MAŁOPOLSKIEGO PIKNIKU LOTNICZEGO

Szanowni Państwo

          W imieniu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie z przykrością informuję, że z przyczyn formalnych i od nas niezależnych - w związku z uchyleniem w dniu 26 maja 2011 r. przepisów o organizacji pokazów lotniczych przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego – zmuszeni zostaliśmy do rezygnacji z przeprowadzenia VIII Małopolskiego Pikniku Lotniczego w formule, która dawałaby Państwu satysfakcję na dotychczasowym poziomie.

          W trosce o wysoką rangę i klasę pokazów nie chcemy ograniczać się jedynie do przylotów statków powietrznych klasy Ultralight lub paralotni i ich prezentacji statycznej, co byłoby ogromnym rozczarowaniem dla rzeszy miłośników lotnictwa nie tylko w Małopolsce, a także sprowadzałoby sztandarową imprezę lotniczą do skali niewielkiego zlotu.

          Pragnę w tym miejscu także przeprosić wszystkie osoby i instytucje zaangażowane w dotychczasowe prace przy Pikniku - naszych sponsorów, patronów honorowych i medialnych oraz wszystkich uczestników Pikniku, w tym pilotów i załogi - i podziękować za ich wsparcie dla naszych działań.

          Wierzę, że w przyszłości podobna sytuacja nie będzie miała miejsca i zapewniam, że Muzeum Lotnictwa Polskiego dołoży wszelkich starań by Piknik w 2012 r. odbył się w tradycyjnej formule i by dostarczył Państwu wspaniałych wrażeń.

Krzysztof Radwan
Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2011, 04:31:48 pm wysłana przez damian1982 »

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: VIII Małopolski Piknik Lotniczy [25-26.06] POKAZY ODWOŁANE
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 09, 2011, 04:51:39 pm »
hmm ciekawe co będzie w przyszłym roku....
Pzdr Bartek