Autor Wątek: 4-5czerwca Pardubice  (Przeczytany 3339 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #75 dnia: Czerwiec 17, 2011, 08:13:45 am »
Ano racja. Tyle że mi zazwyczaj wychodzi większy odsetek przy czasach rzędu 1:60/80  niż przy czasach powyżej 1:100
:)
Nie wiem od czego to zależy. Widać taka kalibracja febry w łapkach.
W Pardubicach większość starałem się robić na 1:100/125 a jak przeglądałem potem to i tak jeszcze najlepiej wyszły te 1:60/80
:)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #76 dnia: Czerwiec 17, 2011, 08:53:23 am »
czas to nie wszystko kwestia jeszcze np. na jakiej ogniskowej focone

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #77 dnia: Czerwiec 18, 2011, 08:46:24 pm »
No przy moim 70-300 to prawie zawsze jest 300
:)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

holka

  • Wiadomości: 1907
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #78 dnia: Czerwiec 20, 2011, 01:30:28 am »
uwagi po otrzymaniu dorobku do wklejenia na www:

mori - please - nastepnym razem przysylaj wieksze pliki, bo 680px na wysokosc to troche malo
kwinto - j.w. - jeden z 2 plikow zakwalifikowanych przez kicha do relacji tez ma 680px, byc moze bylo ich wiecej...
az dziwne, ze kichu Was nie opitolil, jemu tez latwiej podjac decyzje co do zdjecia gdy ma je przez nosem w wiekszej rozdzielczosci niz znaczek pocztowy :)

kula - po raz kolejny brak tabelki - wrrrrrrr - jeszcze raz i bedzie lanie, albo nasle policjanta w postaci kificia :)


aha mości panowie - pare uwag na przyszlosc przy tworzeniu tabelek (to Wasze pierwsze tabelki, wiec troche poinstruuje, jak kiedys instruowalam tych "starych wyjadaczy" hihi)
Gripen pisze sie przez jedno "p" :)
nazwe lotniska/rejon wykonania zdjecia piszemy w formie: Pardubice LKPD (nie samo Pardubice, nie samo LKPD i nie Czechy, Pardubice, LKPD)
nazwa imprezy - zagladacie w aktualnosci (jesli pisemnej relacji w GiKB jeszcze nie ma - jesli jest to bierzecie tytul relacji) - czyli - 21. Aviation Fair Pardubice 2011 (w tytule relacji jest drukowanymi, ale zamiencie na male litery)
numer taktyczny/rejestracyjny - no jesli gdzies widnieje, to przepiszcie, bo ja potem musze otwierac po kolei zdjecia i sprawdzac - czasem na danym zdjeciu nie widac, ale moze macie na ktoryms z serii, ktorego nie obrobiliscie lub nie trafilo do dorobku... :)
nazwa samolotu - jesli totalnie nie macie pojecia to zostawcie puste - jesli cos gdzies Wam dzwoni (i nie w uszach), to odpalcie strone organizatora pokazow i sprawdzcie, czesto jest lista z tym co latalo, z raczej poprawnymi nazwami, choc czasem zdarzaja sie lekkie niescislosci)
tagi, slowa kluczowe: na przyklad: zespół, akrobacja, smugacze, flary, kołowanie, start, lądowanie, marchewa, AB (afterburner), dopalacz, pilot, kabina, owiewka, panoramowanie, jastrząb, (baza lotnicza - np. 32blot), (nazwa zespolu - np. Red Arrows), oderwania, SW (shock wave) itp itd - jesli ktorekolwiek ze slow bedzie w tytule zdjecia lub w nazwie samolotu, do tagow mozna go juz nie wpisywac :)


uffff - raz na jakis czas bede jeszcze truc w temacie - abysmy ulatwiali sobie nawzajem zycie ;)
Z lotnictwem nie mam nic do czynienia, z wyjątkiem helikoptera w głowie jak zapiję :)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #79 dnia: Czerwiec 20, 2011, 09:42:19 am »
Może na końcu tabelki wzorcowej umieścić łopatologiczny opis jak wypełniać tabelkę. Wtedy nie będzies musiała truć 'co jakiś czas'?
Pozdrawiam

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #80 dnia: Czerwiec 20, 2011, 09:45:42 am »
ale w tabelce jest przykladowo wypelniony wpis - tylko tego nikt nie czyta i Tworzy po swojemu

Mori

  • Wiadomości: 1854
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #81 dnia: Czerwiec 20, 2011, 03:47:54 pm »
Holka, jak będę miał co pokazać to na pewno wrzucę to w większym formacie.
:)
Naprawdę przez tydzień od pokazów byłem tylko pół dnia w domu i widziałem że niewiele z tego wyszło.
:(
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

kula

  • Wiadomości: 730
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko-Biała
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 20, 2011, 04:21:32 pm »
Na mnie nie trzeba nikogo nasyłać, zdjęcia były wysłane przed poprzednim upomnieniem  :)

holka

  • Wiadomości: 1907
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 20, 2011, 07:46:14 pm »
kula - ale tabelki do zdjec nie dolaczyles... dwukrotnie jesli sie nie myle :)

tabelka do sciagniecia stad http://www.spfl.pl/kategoria/sprawy-klubowe/do-pobrania

taki na szybko zrobiony wzor tabelki - www.martaholka.pl/tabelka_przyklad.xls
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 08:11:00 pm wysłana przez holka »
Z lotnictwem nie mam nic do czynienia, z wyjątkiem helikoptera w głowie jak zapiję :)

kula

  • Wiadomości: 730
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko-Biała
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 20, 2011, 08:19:56 pm »
Zgadza się, moje niedopatrzenie że nie załączyłem  :-\. Przepraszam i dziękuję za wzór,
chociaż już coś takiego zdarzało mi się wypełnić  :)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #85 dnia: Czerwiec 20, 2011, 10:00:13 pm »
ale w tabelce jest przykladowo wypelniony wpis - tylko tego nikt nie czyta i Tworzy po swojemu
Moze zrobić menu rozwijane w którym będą najpopularniejsze miejsca?
No wg mnie temat moze załatwićwrzucanie zdjęć tak jak jest na innych galeriach lotniczych. Ta aplikacja to się posuwa jakoś do przodu?
Pozdrawiam

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #86 dnia: Czerwiec 20, 2011, 10:20:12 pm »
Się posuwa do przodu. Niestety nie na wszystko mam(y) wpływ, jeszcze trochę musimy się pomęczyć - wierzę, że niedługo.

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: 4-5czerwca Pardubice
« Odpowiedź #87 dnia: Czerwiec 21, 2011, 05:43:37 am »
Moze zrobić menu rozwijane w którym będą najpopularniejsze miejsca?
jest takie cus zrobione, łącznie z samolotami, lotniskami, skrótami, imprezami (chyba za 2010 - ale można dorobić),  ........
gdzieś na forum jest link ale nie wiem gdzie :D