Autor Wątek: Pierwsza runda Norwegian Drift Series  (Przeczytany 493 razy)

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« dnia: Maj 15, 2011, 11:55:33 am »
1


2


3


4

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 12:09:19 pm »
Super całość, ale 1 to imho Twoje bingo - kolorystyka i wszystkiego tyle ile potrzeba.

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 12:13:31 pm »
Super całość, ale 1 to imho Twoje bingo - kolorystyka i wszystkiego tyle ile potrzeba.

Mieszane uczucia mam do tej jedynki, przod samochodu wszedl w dym poprzednika i tak troche dziwnie wyglada, jak skladak  ;)
Panu z trojki to chyba poswiece osobny watek pt "Jak zrobic pelne okrazenie toru z otwarta maska, spalic gumy i zalapac sie na top 5 slizgow dnia" . Mistrz.  ;D

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 12:18:55 pm »
1 i 2, przy czym na 2 wiecej ziemi bym wolal kosztem gory

i nie jestem przekonany do tych "jamnikow"... w ogole po tym jak ostatnio puscilem sobie partie zdjec na papier...
to wszelkie kombinacje z kadrowaniem... w sensie ucieczki od klasycznych proporcji cholernie sie mszcza...

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 02:10:53 pm »
Kichu, jakbym przycial w standard, to albo musialbym uciac polowe kurzu albo z samochodu zostalby znaczek pocztowy,  jak to zawsze bywa cos za cos :) Te co ida na papier to probuje docinac pod wymiar, raz zrobilem jamnika, byloby niezle tylko rozmiar papieru pownien byc dwa razy wiekszy :)



Flemming Alm Slow motion test


Jakby ktos chcial darmowe DVD to link

http://autobloggen.net/runnin_n_gunnin_09-10_AutoBloggen.torrent

Chwilowo maja promocje i daja gratis  ;)

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 02:28:22 pm »
Masakra :).

krispol

  • Wiadomości: 2569
  • W oczekiwaniu na Air Show
    • Zobacz profil
  • Skąd: Puławy
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2011, 06:50:14 pm »
Jak to mawiają rosjanie ...very nice :) Jest speed.

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2011, 01:06:22 am »
1 i 2 najbardziej, jest moc ... a filmik masakra

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2011, 07:14:13 am »
Zdjęcia bardzo fajne ale mają jedną wadę - wszystkie są za jasne przez co wiele tracą na plastyce. Pomiar światła dajesz średnio ważony i korygujesz na + samochody, które są ciemne, a to się moim zdaniem nie sprawdza. Ja rozumiem że czasami przy panoramowaniu trzeba trochę dodać do ekspozycji, ale lepiej zainwestować w filtr szary lub nawet polaryzacyjny.

I jeszcze jedno. Ja rozumiem że paning (to określenie mnie strasznie drażni :)) jest ostatnio strasznie trendy (to też :)), szczególnie na tym forum, ale nie sztuką jest pokazać ruch przez rozmycie tła, sztuką jest tak dobrać parametry ekspozycji, żeby pokazać ruch i jednocześnie elementy tła, mogą to być drzewa, elementy infrastruktury toru, kibice, reklamy. Chyba nikt nie wyobraża sobie relacji z zawodów polegających na samych panoramowaniach? Moim zdaniem dynamika jest bardzo ważna ale nie zawsze pokazana w ten sposób.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

mirroo

  • Wiadomości: 524
  • robię to bo lubię
    • Zobacz profil
    • Mirosław Rojczyk Fotografie
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2011, 06:57:30 pm »
1 - spotterka, piękna, czysta, z rozmyciem tła.
2 - nie chce się do końca załadować, ale dla mnie bomba za wzrok pilota wprost w obiektyw.
3 - klasycznie (cokolwiek to znaczy :D )
4 - tu wolałbym zobaczyć ciaśniej samochód wypadający z toru, uniesione przednie koło. ta kupa kurzu z tyłu mi nie jest potrzebna.

Master_D

  • Wiadomości: 777
  • Piotr Drewniak
    • Zobacz profil
    • Fundacja "Legendy Lotnictwa"
  • Skąd: Toruń
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 19, 2011, 07:00:28 pm »
Fajny secik, ale nie ciekawy bo nie lotniczy :P (good joke)
Danke schön für die Attenzione.

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 19, 2011, 09:13:52 pm »
Zdjęcia bardzo fajne ale mają jedną wadę - wszystkie są za jasne przez co wiele tracą na plastyce. Pomiar światła dajesz średnio ważony i korygujesz na + samochody, które są ciemne, a to się moim zdaniem nie sprawdza. Ja rozumiem że czasami przy panoramowaniu trzeba trochę dodać do ekspozycji, ale lepiej zainwestować w filtr szary lub nawet polaryzacyjny.

I jeszcze jedno. Ja rozumiem że paning (to określenie mnie strasznie drażni :)) jest ostatnio strasznie trendy (to też :)), szczególnie na tym forum, ale nie sztuką jest pokazać ruch przez rozmycie tła, sztuką jest tak dobrać parametry ekspozycji, żeby pokazać ruch i jednocześnie elementy tła, mogą to być drzewa, elementy infrastruktury toru, kibice, reklamy. Chyba nikt nie wyobraża sobie relacji z zawodów polegających na samych panoramowaniach? Moim zdaniem dynamika jest bardzo ważna ale nie zawsze pokazana w ten sposób.

Za jasne ? Kilka osob wspominalo ze za ciemne  ;) Korekcja na plus bo pierwsze trzy robione pod slonce, punktowy pomiar sie nie sprawdza, zwlaszcza ze co samochod to inny kolor, im ciemniejszy tym bardziej dym wypala i potrzeba jeszcze wieksza korekcje, matrycowy tez niezbyt sie spisuje, szary filtr jeszcze nie dotarl a o polarze juz moge zapomniec, kobita sie w nim zakochala  ;) Jak skoncza remontowac tor to sie pokombinuje z innymi ujeciami, na razie zostala tylko "eska" i "dlugi banan", no i najwazniejsze, glownym priorytetem bylo przetestowanie 70-200 z TC20III przed sezonem lotniczym wiec stad panoramowanie ;)

Nastepnym razem sie poprawie, obiecuje  ;)


1 i 2 najbardziej, jest moc ... a filmik masakra


Masakra to bedzie na czerwcowym Gatebilu, znow trzeba bedzie taksowke brac bo policja obstawi drogi  ;D

Gatebil Rudskogen juli 2008 TEASER


Trzy dni picia, imprezowania i zlomowania samochodow  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2011, 09:28:43 pm wysłana przez Eskimos »

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 19, 2011, 09:51:44 pm »
[Za jasne ? Kilka osob wspominalo ze za ciemne  ;) Korekcja na plus ....

jak dla mnie są w sam raz, białe nie wypalone, na ciemnym widać szczegóły, ładnie skontrastowan
secik na duży plus

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 19, 2011, 10:18:33 pm »
Ech, nie chodzi mi o całość zdjęcia że jasne, tylko po prostu przy wysokich wartościach przysłony jasne elementy robią się mało ciekawe, zbyt jasne, ostre i odciągają uwagę. W dodatku ciężko wtedy zapanować nad kolorami, szczególnie czerwienią (jedzie w maliny przynajmniej na części auta). Spróbuj zmierzyć się na nawierzchni gdy nic nie jedzie, zablokuj ekspozycję i strzel kilka klatek. Samochód przecież nie jest odstrzelony w kosmos i warunki oświetlenia będzie miał dokładnie takie jak tor w danym miejscu. Delikatna korekta zawsze będzie potrzebna, ale już delikatna. Zresztą, testowo dziabnij jedno zdjęcie na pełnej dziurze a później rób swoje i porównaj plastykę i to magiczne "coś", te miękkie przejścia między światłem a cieniem, kontrasty i kolory.
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: Pierwsza runda Norwegian Drift Series
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2011, 11:32:05 pm »
1 mz masakruje resztę ;) bardzo dobry cały set :)
Pzdr Bartek