Autor Wątek: W mgłę ......  (Przeczytany 515 razy)

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
W mgłę ......
« dnia: Luty 21, 2011, 10:49:49 am »
........zapraszam







pozdrawiam :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2011, 11:50:50 am »
fajne, choc moim zdaniem jesli chodzi o kompozycje to troche ciagnie wzrok do prawej krawedzi... ten aspekt poteguje takze obrobka i to ze tam nie dosc ze jest blizej to tez jest relatywnie do pozostalej czesci kadru ciemniej jak sobie kartka zaslonie jakies  5cm z prawej to calosc wydaje sie byc bardziej zbalansowana


harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2011, 11:54:47 am »
fajne, choc moim zdaniem jesli chodzi o kompozycje to troche ciagnie wzrok do prawej krawedzi... ten aspekt poteguje takze obrobka i to ze tam nie dosc ze jest blizej to tez jest relatywnie do pozostalej czesci kadru ciemniej jak sobie kartka zaslonie jakies  5cm z prawej to calosc wydaje sie byc bardziej zbalansowana

odpowiedż jest bardzo banalna i prosta, im dalej tym większa mgła, im bliżej tym jej mniej i ciemniej, bo jak widać nie było światła, szkło z uwagi na bardzo dobre parametry i tak zarejestrowało scenę jaśniej aniżeli było tam w rzeczywistości  :) ponadto prawa krawędż była po prostu bliżej balansuje ja wagonik w mocnym punkcie z lewej strony kadru - napiszę tak w moich zdjeciach przynajmniej na tym etapie mojego rozwoju fotograficznego niezaleznie od tego czy trafiam w gust osób ogladajacych moje zdjęcia, nie ma przypadkowości, wszystko jest przemyślane juz na etapie naciskania spustu aparatu, dodam jeszcze że nie uważam się wcale za mistrza, ale fotografie staram sie robić trzymajac się pewnych fotograficznych zasad :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2011, 12:00:00 pm wysłana przez harb »

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2011, 12:19:26 pm »
harb, ja wiem ze na fotce jest tak jak Ty chciales... tego zupelnie nie neguje... nie chodzi tu tez o kwestie gustu. pt ze zdjecie mi
sie nie podoba, bo podoba mi sie bardzo

natomiast w kwestii tego kadru to nie chodzi tu zu pelnie o kwestie techniczne itd. ale o to jak ja go na pierwszy rzut oka odbieram
mocne punkty mocnymi punktami... ale to nie matematyk i tak samo jak wazna sa mocne punkty tak samo tez liczy sie czasem
rozklad wizualny elementow na fotce

chodzi mi o to, ze owszem wagonik z lewej jest w mocnym punkcie, ale jest elementem dalszym na zdjeciu, bedacym w jasniejszej
czesci kadru, przez co element blizszy, ciemniejszy i duzo wiekszy znajdujacy sie w prawej czesci kadru powoduje, ze to jednak tam
nasz wzrok ma tendencje do "zerkania"

cale zycie jestem uczeni czytania i patrzenia i na tekst i obrazy od lewej do prawej i to powoduje, ze jesli na zdjeciu mamy cos
co jest w lewym mocnym punkcie i nie jest na tyle mocne zeby tam nasz wzrok naprawde na dluzszy czas zatrzymac, ze tak
naprawde patrzymy na fote w ten sposob ze jedziemy wzrokiem od lewej do prawej mijamy wagonik i zatrzymujemy sie w koncu
na duzo wiekszym ciemnym obszarze z prawej, ktory na dodatek jest przy prawej krawdzi - tam gdzie nasz wzrok konczy podroz

i to powoduje moim zdaniem ze wizualnie ciemna prawa krawedz konkuruje z pewnym stopniu z wagonikiem w lewym mocnym
punkcie wlasnie - tak w stosunku 40% (wagonik) do 60%, zmniejszenie ilosci prawej strony powoduje moim zdaniem ze ten balans
troche bardziej sie roznowazy

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2011, 12:24:29 pm »
ważne że możemy polemizować i przedstawiać swoje racje, ja tak do tego poszedłem przedstawiając swój punkt widzenia jako autora - pozdro :):):)

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2011, 12:31:23 pm »
Dokładnie za Kichem i go popieram.
Góra po prawej i krzaki mają większą moc niż wagonik z linami.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2011, 12:35:38 pm »
Zdjęcie jest generalnie super. Ale... oglądam po raz 3ci i od 1 razu miałem tak samo - wzrok leci strasznie na prawo.
harb - robisz krajobrazy na najwyższym pro-poziomie, dlatego i błędy ocierają się trochę o czepialstwo - ale w przypadku tego zdjęcia tak jest z tą prawą stroną :).

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2011, 12:47:00 pm »
Zdjęcie jest generalnie super. Ale... oglądam po raz 3ci i od 1 razu miałem tak samo - wzrok leci strasznie na prawo.
harb - robisz krajobrazy na najwyższym pro-poziomie, dlatego i błędy ocierają się trochę o czepialstwo - ale w przypadku tego zdjęcia tak jest z tą prawą stroną :).

e tam bez przesady do pro to jeszcze wiele pracy przede mną, w krajobrazie jest wielu którzy naprawdę robią topowe foty, a co do tego zdjęcia nie będę się upierał, przedstawiłem swój punkt widzenia  - pozdrawiam :)

sila

  • Wiadomości: 1023
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków
Odp: W mgłę ......
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2011, 01:32:34 pm »
Ja na początku odniosłam podobne wrażenie, że oczy lecą do prawej ale jak potem wpatrywałam się w fotę to wygląda to dla mnie tak: Ta prawa ciemna część daje całości efekt trójwymiaru dzięki czemu wagonik wpada nie tylko w mglę ale i tunel. Jeśli obetnie się prawej to fota się spłaszczy i tunel się skróci, a to już nie to samo co wcześniej. Tak więc oczy lecą na prawą ścianę ale odbijają się od niej i wpadają wagonikiem do przepastnego zamglonego tunelu. Reasumując: zdjęcie działa i nie jest martwe.