Autor Wątek: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi  (Przeczytany 37668 razy)

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #120 dnia: Czerwiec 24, 2016, 09:41:29 am »
Czasy, gdy samo przesłanie aplikacji wystarczało, bezpowrotnie minęły.

W sumie ostatnio zabiegałem o czyjeś względy ponad 10 lat temu i była to kobieta, a tu mamy w większości facetów :)
Tak serio, to jednak sobie odpuszczę przynależność do stowarzyszenia, choć możliwość wstępu do baz jest bardzo kusząca. Ale z tego co napisał Mariusch wynika że można się czasem załapać mimo, iż nie jest się w stowarzyszeniu. Domyślam się że szanse są bardzo niewielkie prawie zerowe, ale jeśli będzie możliwość wstępu na Krzesiny a nie będzie chętnych to dajcie znać, chętnie skorzystam.

sorry marsjanin, ale to take nie działa i tylko dlatego ze są miejsca, to nie znaczy ze ktokolwiek z nas będzie do Ciebie pisał ze jest impreza i możesz z nami wejść. Nikt Cię nie zna, Ty nie chcesz poznać nas...(i wcale nie chodzi tu o zabieganie o czyjeś względy). Pobyty w bazach mają swoja specyfikę i obwarowane są różnymi przepisami i restrykcjami, wiec nie dziw się że bywając jako grupa SPFL nie zabieramy ze sobą osób których nawet nie mieliśmy okazji widzieć na oczy. Aby nawiązać z nami kontakt wystarczy pojawić się na jakichkolwiek pokazach i poszukać w tłumie grupę czarno-błękitnych koszulek, my nie jesteśmy "sektą" ale otwarta grupą ludzi która lubi sie dobrze bawić a przy tym troche pofocić. Ale póki co zyjemy w wolnym demokratycznym Państwie prawa i jak ktoś nie chce to nie musi sie z nami identyfikować  8)

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:03:14 am »
dodam tylko, że przynależność do STO tylko po to by załatwić sobie wejście do bazy mija się trochę z ideą SPFL...

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:17:56 am »


(...)Ale póki co zyjemy w wolnym demokratycznym Państwie prawa(...)
szamal weśśśsie ;D


Mariusch

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 998
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 24, 2016, 10:41:17 am »
Za Szamalem. Jeśli chodzi o to wejście, o którym pisałem, to ja osobiście kojarzę tylko jedną taką historię. Poza tym było to wejście większej grupy fotografów, bo oprócz nas wchodził też chyba FotoPoork z taką ilością ludzi, że ho ho. Nie nastawiałbym się na Twoim miejscu na powtórkę takiej sytuacji. Poza tym stowarzyszenie to nie tylko wejścia do baz. Jeśli to ma dla Ciebie być głównym, a może jedynym powodem to może lepiej sobie odpuść. Pozwoli to w przyszłości uniknąć rozczarowań i być może nieprzyjemnych sytuacji. Lepiej podejść i pogadać z członkami na jakichś pokazach, zobaczyć co i jak i wtedy zdecydować.

marsjanin

  • Gość
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:06:59 am »
Szamal z tym zabieganiem to taki luźny żart, może trochę źle się wyraziłem.

Wiem, że nikt przecież nie będzie manie specjalnie informował i zapraszał jeśli się nawet nie znamy.  Poza tym napisałem że zdaję sobie sprawę że szansa na to jest praktycznie zerowa bym na bazę został przez Was zaproszony. Nie wiążę z tym wielkich nadziei w obecnej sytuacji, napisałem jedynie, że jeśli taka możliwość by się kiedyś nadarzyła to chętnie skorzystam.

Odnośnie tego co napisałeś że jesteście otwartą grupą ludzi i lubicie się dobrze bawić itp. już się dowiedziałem od Hesji, po jego prelekcji w Bydgoszczy zdecydowałem się zarejestrować na Waszym forum,  bardzo pozytywnie odebrałem prezesa i to co opowiadał. Więc jakby co, to jego możecie obwiniać o to że musicie się ze mną użerać na forum :D (to też żart) :)

A jeśli chodzi o przynależność do stowarzyszenia, to problem (choć to za duże słowo) tkwi bardziej we meni niż w Was czy zasadach przyjęcia. Rozumiem, że chcecie poznać kogoś z kim będziecie mieli w przyszłości jeździć na zdjęcia tudzież chcecie wiedzieć czy dany kandydat jest normalny i nie aspołeczny :)
Zadając pytania chciałem się jedynie upewnić czy członek sympatyk nie jest takim trochę wolnym strzelcem pod szyldem SPFL. Ponieważ ja właśnie jestem takim wolnym strzelcem i dotychczas zawsze unikałem wiązania się z jakąś jedną konkretną grupą ludzi np. w stowarzyszeniach.
Zwykle nawet jak chcę się akredytować na jakąś imprezę to robię to jako wolny strzelec.
Ale z drugiej strony jesteście pierwszym stowarzyszeniem na jakie trafiłem (nie mam na myśli fotograficzno lotniczych tylko ogólnie), które oferuje wymierne korzyści dla członków. Przyznaję, że imponujący jest Wasz dorobek jako stowarzyszenie, oraz Wasza siła przebicia w lotnictwie. Dlatego nie wykluczam, że w przyszłości będę zabiegał o członkostwo. Pewnie w tym czasie będzie możliwość spotkać się na jakiś pokazach więc i poznać się będzie można. Choć po avatarach widzę że miałem okazje już poznać na treningach aerofestivalu przynajmniej 2 członków, nie wiedząc nawet, że są w stowarzyszeniu :)

Nie ukrywam, że wolałbym korzystać z przywilejów jakie daje stowarzyszenie bez większych zobowiązań z mojej strony, dlatego pytałem o sympatyka zakłdając że to luźna forma przynależności. Ale także rozumiem i nie widzę w tym nic dziwnego, że stowarzyszenie jest po to by się zrzeszać w grupę.

Podoba mi się to że są stawiane ambitne cele podnoszenia rankingu mające realne przełożenie na korzyści wewnątrz stowarzyszenia, szkoda że nie można wyrobić rankingu nie będąc członkiem ale rozumiem.

Złoty, domyślam się że z ludźmi ze stowarzyszenia mogę napić się wódki na pokazach, spotkać się pod płotem na bazach, pogadać pofocić, wspólnie pojechać na jakieś imprezy lotnicze itp. nie należąc nawet do stowarzyszenia. Dla mnie możliwość wejścia na bazę jest największym haczykiem by aplikować.
Natomiast jeśli są 2 rodzaje członków (zwyczajny i sympatyk) to sądziłem że idea zakłada, że zwyczajny jest aktywny i ważniejszy w sprawach formalnych, a sympatyk to coś w rodzaju przyjaciela stowarzyszenia, który nie musi być bardzo związany ze sprawami stowarzyszenia w przeciwnym razie wystarczyłby aby byli tylko członkowie zwyczajni. I właśnie jako taki sympatyk bym chętnie dołączył, czyli taki luźny członek stowarzyszenia.

Mam nadzieję, że to co napisałem nie brzmi jakbym był jakiś zmanierowany itp. Po prostu opisałem jak to wygląda z mojej strony i nie chciałbym być źle odebrany.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2016, 11:12:11 am wysłana przez marsjanin »

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:25:38 am »
@marsjanin - przeczytaj sobie: http://www.spfl.pl/kategoria/faq - powinno to wyjaśnić wątpliwości.

marsjanin

  • Gość
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 24, 2016, 11:44:13 am »
Dzięki Amon, już to czytałem wcześniej a pytania które zadałem miały rozwiać jakieś małe wątpliwości.

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2385
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 24, 2016, 12:07:24 pm »


(...)Ale póki co zyjemy w wolnym demokratycznym Państwie prawa(...)
szamal weśśśsie ;D

  No co, brexit, polxit itd :p

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 24, 2016, 12:30:43 pm »
ta i apsik ;)

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 24, 2016, 12:52:03 pm »
dlatego pytałem o sympatyka zakłdając że to luźna forma przynależności.
Źle zakładasz, to pierwszy stopień wtajemniczenia a nie jeśli można tak powiedzieć klub towarzyski żon i matek. Dużo organizacji ma taki rodzaj "żłobka", żeby organizacja była pewna, że kandydat jest odpowiedni, oraz czy kandydatowi podoba się organizacja. Pierwszym z brzegu przykładem jaki mi się nasuwa jest GOPR. Tam nawet chyba są trzy stopnie a z zawodowymi to cztery.

Przyjacielem czy też ambasadorem organizacji to zazwyczaj jest członek HONOROWY.

Pozdrawiam

marsjanin

  • Gość
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 24, 2016, 01:17:51 pm »
Źle zakładasz, to pierwszy stopień wtajemniczenia a nie jeśli można tak powiedzieć klub towarzyski żon i matek. Dużo organizacji ma taki rodzaj "żłobka", żeby organizacja była pewna, że kandydat jest odpowiedni, oraz czy kandydatowi podoba się organizacja. Pierwszym z brzegu przykładem jaki mi się nasuwa jest GOPR. Tam nawet chyba są trzy stopnie a z zawodowymi to cztery.

Przyjacielem czy też ambasadorem organizacji to zazwyczaj jest członek HONOROWY.

Rozumiem, dzięki za wyjaśnienia

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 27, 2016, 11:50:23 am »
Marsjanin, Ty faktycznie jesteś z innej planety ;-) A co do wejść  do baz to wszystkie stowarzyszenia i grupy które to umożliwiają (przynajmniej te które znam w tym kraju) oczekują że  będziesz ich aktywnym członkiem. Nikt nie jest zainteresowany członkiem z doskoku. Mam nadzieje że  się mylę i znajdziesz coś dla siebie.

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 27, 2016, 12:01:21 pm »
Nikt nie jest zainteresowany członkiem z doskoku.
Really?
 ;D ;D ;D

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:25:15 pm »
Nikt nie jest zainteresowany członkiem z doskoku.
Really?
 ;D ;D ;D

Tak mi się zdaje ;-)

marsjanin

  • Gość
Odp: Aplikacja do SPFL - pytania/odpowiedzi/podpowiedzi
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 27, 2016, 01:40:11 pm »
Bronek, Moje pytania miały rozwiać pewne wątpliwości odnośnie przynależności do stowarzyszenie jako członek sympatyk.
Sama nazwa "sympatyk" sugeruje coś bardziej na luzie, moim zdaniem nawet luźniej niż honorowy. Wydaje mi się, że kiedyś stowarzyszenie przyjmowało na sympatyka kandydatów, których nikt nie znał. Dlatego postanowiłem dopytać.
Poza tym członek sympatyk mógłby w takim przypadku być właśnie pierwszym krokiem.

Co do tego co napisałeś o aktywnych członkach, to mogę się tylko domyślać, że ta aktywność u każdego z członków jest inna a u niektórych pewnie prawie niewidoczna. (Piszę to na podstawie moich doświadczeń z innymi stowarzyszeniami, choć ne wiem czy u Was jest tak samo).

Tak swoją drogą odnośnie członka z doskoku, który się nie angażuje, to ostatnie stowarzyszenie z którym miałem styczność a do którego nigdy oficjalnie nie przystąpiłem, wlepiło mi za aktywność na rzecz stowarzyszenia członka honorowego o którego nie prosiłem. Ale że nie wstąpiłem nigdy na członka zwyczajnego to za mój wkład (dużo większy niż wkład 90% członków zwyczajnych) postanowili przyznać honorowego chcąc mi w ten sposób podziękować.

Tak wiec uwierz mi, że jeśli zdecyduję się aplikować do SPFL a stowarzyszenie zdecyduje się mnie przyjąć , to z pewnością na tym nie straci i nie mam na myśli wpisowego :)

Można powiedzieć że z mojej strony to nie jest niechęć do aktywności na rzecz stowarzyszenia a bardziej niechęć do utożsamiania się tylko z jednym szyldem, nawet jeśli ten szyld jest wysokiej jakości. Myślę, że żeby mnie zrozumieć trzeba mieć naturę wolnego strzelca inie ma w tym żadnej osobistej niechęci do ludzi jak chyba zasugerował Szamal, że nie chcę Was poznać).

Może kiedyś poznamy się bliżej i osobiście, to będziesz wiedział co mam na myśli.

Pamiętaj tylko że zadając pytania nie koniecznie przedstawiam swoje stanowisko a czasem jedynie szukam odpowiedzi aby takie stanowisko sobie wyrobić.
Dziś nie zdecydowałem się jeszcze kandydować na sympatyka.
Gdyby członek sympatyk był na luźniejszych zasadach to byłoby to dobre rozwiązanie dla mnie, ale chyba również dla stowarzyszenia jako taki przedsionek zapoznawczy, mogący w przyszłości prowadzić do członka zwyczajnego.

Oczywiście rozumiem że stowarzyszenie chce przyjąć tylko kogoś, kogo się poznało nieco bliżej, dlatego nie dyskutuję i nie neguję takiej procedury a jedynie napisałem , że póki co nie ma dla mnie w stowarzyszeniu odpowiedniej alternatywy. Nie oczekuję że stowarzyszenie taką alternatywę członkostwa stworzy tylko to ja chcąc w przyszłości kandydować będę musiał dostosować się do tych wymagań stowarzyszenia.

Jeśli w przyszłości będziemy mieli okazję się poznać wtedy będzie czas na kolejne wnioski i decyzję czy ja chcę kandydować i czy wy chcecie bym dołączył. Dziś nic więcej nie uradzimy w tym temacie :) tym bardziej że jestem przekonany, iż nawet gdyby zdecydował się zabiegać o członkostwo i być może przekroczyłbym próg 50% to moja kandydatura zostałaby odrzucona.

W sumie nie wiem czy się nie rozgadujemy trochę obok tematu, który w przyszłości może służyć jako źródło informacji dla ewentualnych kandydatów.