Autor Wątek: Lotniczy Mikołaj III  (Przeczytany 747 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:46:42 pm »
ja od siebie powiem tak w zasadzie do calosci
ze nie podoba mi sie obrobka
takie wyostrzanie z dosc pokaznym wygladzaniem ukradlo wiele szczegolow
wiem jednak ze w tamtych dniach krolowala taka dziwna termika
 
zgodze sie co do 3 ze jest nie za fajna bo to co naisalem powyzej najbardziej 3-ce doskwiera
 
natomiast pobronei 6-ki
dla mnie bardzo na tak kompozycja...
ten nalot z PG
i kontra w mocnym LD mi akurat bardzo pasuje :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2010, 10:57:10 pm »
natomiast pobronei 6-ki
dla mnie bardzo na tak kompozycja...
Moim zdaniem ułamek sekundy wcześniej (lub później?) i byłoby dobrze... coś mi po prostu w tym złapanym momencie nie pasuje (choć nie ukrywam, że sam cieszyłbym się jak cholera na miejscu autora z takiego ujęcia mimo iż czegoś jednak brakuje tutaj do perfekcji).
Thank you for your attention.

ziaro

  • Gość
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:02:16 pm »
no na pierwszy rzut oka rzuca mi się inna forma zdjęcia numer 5, tylko co autor miał na myśli :) czy można prosić o kilka słów na ten temat? proszę

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2010, 11:15:08 pm »
Mi również się 6 podoba fajnie że każdy samolot samolot w innej pozycji takie niestendardowe zdjęcie widać jakby przygotowanie do figury każdego samolotu z osobna i to jest fajne!
Pozdrawiam :)

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:13:32 am »
Dzięki.
To właściwie był mój test by się zorientować jak każdy z Was postrzega dany temat.
Zaprezentowałem zdjęcia bardzo skrajne i o bardzo różnym stopniu obróbki.
np. 3 trzykrotnie wyostrzałem by wyszła kaszana na wieży.
5 jest takim małym digartem- i po opiniach o tym zdjęciu wiem że nie jesteście otwarci na nowości i niestandardowe pokazanie bardzo ekscytującego momentu.
Można kreatywność ćwiczyć, ale na to potrzeba czasu i nie każdy to zrozumie.
Na taką 1 polowałem 3 lata i zawsze warunki pogodowe nie pozwalały na realizację zamysłu.
opinie o 2 pokazuje kto jaką ma wyobraźnię......................
Ile oglądających tyle opinii......
Także widzę że nie ma co prezentować niestandardowej obróbki czy pomysłów rodem z piekła.

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:19:08 am »
Lechu jasne że warto tylko żebyś nie zapędzał się w tym zbyt daleko :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:29:12 am »
Także widzę że nie ma co prezentować niestandardowej obróbki czy pomysłów rodem z piekła.
eee nie przesadzaj, to ze komus sie nie spodobala Twoja tfuuurczosc nie znaczy ze od razu trzeba sie spinac :)
generalnie jakosciowo zdjecia sa slabe (np. 1 kadr i moment super ale jak na takim malym rozmiarze lezy jakosc to co dopiero na wiekszym?)
 
jezeli chodzi o 5 to cos pokombinowales ale dla mnie te podzialy sa troche od czapki
mozna to bylo zrobic na pewno lepiej i chyba to nie jest tak, ze tego nie zrozumielismy :)
Podobnie co do 2 i wyobrazni... to jak komus sie takie ciecie nie widzi to znaczy ze ma slaba wyobraznie?
A moze po prostu jest srednio uciete?
 :)
 
 
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 10, 2010, 08:54:52 am »
Dla mnie przy takim układzie samolotu na 2 nie było jak inaczej go ciachnąć.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2010, 09:00:54 am »
Leszku i to jest OK
tniesz tak jak uwazasz i bardzo fajnie
 
ja tez tak czesto robie bo lubie
 
ale mysle ze pisanie pozniej o rozumieniu fotki w kontekscie mania lub niemania wyobrazni przez komentujacych juz jest nie fair
bo skoro mi sie takie ciecie srednio podoba to co teraz? :) nie mam wyobrazni czy mam zbyt duza czy co z nia? :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2010, 09:03:12 am »
Przepraszam o posądzenie braku wyobraźni.

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2010, 01:19:25 pm »
To właściwie był mój test by się zorientować jak każdy z Was postrzega dany temat (...)
opinie o 2 pokazuje kto jaką ma wyobraźnię...................... (...)
Także widzę że nie ma co prezentować niestandardowej obróbki czy pomysłów rodem z piekła.
Ja mam zatem pytanie z nieco innej beczki... czy prywatnie, poza forum Pan Leszek też jest zawsze taki spięty i równie serdecznie nastawiony do ludzi i też prezentuje podobny stosunek do krytyki? Jeśli na krytykę nie jest przygotowany i jej nie lubi, to może zdjęcia zamiast w internecie, trzymać trzeba jednak... w szufladzie?

Poznałem już w życiu kilku "pro mastah exclusive" fotografów od których na temat fotografii dowiedzieć mi się było dane tyleż samo co o grze na fortepianie od samego Chopina (biorąc pod uwagę, że gość nie żyje). Pomijając fakt, że robią najlepsze kadry, najlepszym sprzętem z najszepszym światłem, przy najlepszej na robienie zdjęć pogodzie i wychodzi im to naprawdę całkiem nieźle (choć tutaj poczują się urażeni, bo przecież "wychodzi im to najlepiej!") to swoją tajemną wiedzę trzymają w body swojego aparatu, niczym Dżina w butelce, oby przypadkiem nikt choćby kadru nie zgapił i krytykować nie śmiał. Czekam jeszcze na komentarz w którym przeczytam, że jako iż "sam lepiej nie potrafię" toteż komentować zdjęć innych mi po prostu nie wypada i nie wolno (tak samo jak nie wypada komentować wyglądu budynku/samochodu/jachtu/samolotu skoro sam w życiu żadnego nawet nie zaprojektowałem).

Ja też ostatnio optymizmem wielkim nie pałam i drugi już tydzień z rzędu "mam zły dzień", ale Panowie.... wyluzujmy troszeczkę, bo przecież nie o to chyba w idei SPFL chodzi, by było jak w "Rejsie". (Cytując klasyka: "Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było").

Thank you for your attention.

ziaro

  • Gość
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 10, 2010, 01:27:06 pm »
drogi Hlynurze, jak dla mnie taka obróbka jaką wykonałeś na jednym zdjęciu jest dość nowatorskie. Nigdy tutaj wcześniej ani forum ani strona takiego czegoś nie widziałem

A co do testów to rozumiem to gdyż sam jakiś czas temu zrobiłem temat testowy z jednym moim zdjęciem by dowiedzieć się na temat opinii użytkowników forum.

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 10, 2010, 02:42:32 pm »
Ja mam zatem pytanie z nieco innej beczki... czy prywatnie, poza forum Pan Leszek też jest zawsze taki spięty i równie serdecznie nastawiony do ludzi i też prezentuje podobny stosunek do krytyki?

Pan Leszek jest spoko gość:)

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 10, 2010, 05:04:16 pm »
2 mi się bardzo, bardzo podoba  ;) A tak wogóle to już się nie mogę doczekać prezentów pod choinkę ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2010, 05:07:08 pm wysłana przez BNOVY »
Pzdr Bartek

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Lotniczy Mikołaj III
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 15, 2010, 03:04:55 pm »
szóstka rewelka , pozostałe niewiele odstają :)