ZDJĘCIA LOTNICZE > Wysłane do RA

Gamling - wielka dogrywka

(1/2) > >>

Gamling:
Czas na mnie, mój set na dogrywkę - składany trochę pomimo "posuchy" lotniczej więc trafiło się trochę staroci:

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


Zapraszam do oceniania ;)

Frogi:
1 byłoby dla mnie naj - gdyby nie pion - jakoś nie mogę się do tego przekonać, do telefonu tylko mi pasuje :) Jeszcze dla mnie osobiście za zimno trochę, pewnie kwestia gustu. Acz niezbyt mi to zminno współgra z ciepłymi kolorami jesieni w tle.
Ale moment przedni.
Na 3, 5, 6, 7 przeostrzenia dla mnie za bardzo widoczne są.
Takie momenty jak na 4 bardzo lubię, szkoda tylko, że centralnie od spodu wyszedł.
7 świetny moment, pięknie światło zagrało na dymach.
8 - pamiętam jak go wyczekiwaliśmy...Stojąc przodem do Meiringen... Były emocje. Natomiast generalnie ten moment mi nie robi specjalnie, nawet z klatki wcześniej, gdzie tło jest.
9 - no fajny kadr bardzo z wiadomych względów.
12 - tu pion jakoś dużo lepiej
13 - moment pikny. Kompozycyjnie idealnie wg mnie.
14 - ale była termika wtedy... Ładnie wkomponowany Horni w kadr, super tło i światło

Gamling:
Z 1 walczyłem do upadłego z poziomem i nijak nie wychodziło. Skończyło się na pionowym ;)

Rzepka:
A może po długim czasie i ja sobie coś napiszę...  :D

1 - wiaomo co, widomo gdzie <3 ale... pion mi tutaj nie gra, okoliczności przyrody są fajne i trochę mi tu tego brakuje
2 - domyślam się że chodziło o okularki? Ale troszkę ponuro jak dla mnie mimo wszystko i te okularki to trochę jednak za mało :)
3 -  ładne świateło, ładny palnik :) zabrakło trochę akcji w tle...
4 - trochę kosmicznym pyłem sypło ale za centralnie toto trochę
5 -  ładnie, choć niekoniecznie tak bym ciął na krawędziach
6 - tutaj bym dał chyba więcej dołu i usunął to rozmyte coś w LD
7 - taki Redsowy klasyk, leci mi lekko w lewo
8, 9 - czysto, klasycznie tak lubię :)
10 - tutaj chyba bym wolał bardziej wymetrycznie bez tego przesunięcia samolota w lewo...
11 - to cięcie u góry... Niebardzo :)
12 - mamy to! :D Ciut za ciepło ale to kwestia gustu :)
13 - tu znowu klasycznie, ładnie :)
14 - Uwielbiam ten klimato <3 Ale kadrowo mi średnio, dałbym Horneta do LG i te gazy by fajnie go tam prowadziły :)

Frodo:
I kolejny, kapitalny secior dogrywkowy!

1. Dla mnie jeden z trzech najlepszych strzałów z zestawu.
Niewiarygodna perspektywa (jak z drugiego myśliwca). Pion świetnie się skaluje na telefonie, gdzie właśnie oglądam.
Jest detal, gorące gazy i fajowe tło.
Gratulka!

2. Ciekawe, kontrastowe przedstawienie czynnika ludzkiego w bezdusznej maszynie. Mnie się ta koncepcja podoba. Jeśli jest jakość spróbowałbym może ciaśniej.

3. Maszyna kapitalna, jest jakość i detal, a przede wszystkim wspaniałe światło na płatowcu.

4. Niekonwencjonalne i zaskakujące przedstawienie awiacji -" Droga ku Slońcu". Lubię bardzo smużki i kreski jako efekt długiej ekspozycji. Ciepła  kolorystyka bardzo na plus.

5.  Ujęcie maszyny, która już niedługo pozostanie tylko wspomnieniem. Jest jakość , jest przyjemna i nieprzesadzona obróbką.  "Kółko" trochę psuje kapitalną linię płatowca.

6. Wzorowo wykonane panoramowanie, nie ma się do czego przyczepić. Jest też zaznaczony delikatnie czynnik ludzki, ale przede wszystkim niesamowity refleks świetlny umiejętnie przyprawiony obróbką.

7. Bardzo ciekawy kadr. Poluję na takie, niestety z marnymi efektami. Mimo braku symetrii perspektywa dymów w formie dywanu robi wrażenie.

8. I znowu ujęcie z lecącego obok odrzutowca. Miałeś chyba otwartą owiewkę, bo nie widać pleksi  ;D
Miałem przyjemność obserwować ten moment, to był piorunujący przelot...I soczyste, emocjonalne inwektywy za chwilę  ;)
Brakuje mi trochę dodatkowego elementu uzupełniającego, np flary, albo kontekst gruntu. Ale jest za to smaczek w postaci strużki oderwania.

9. Kapitalny moment i  piękna maszyna.
Ten zmieniony wektor ciągu i ziejące dysze robią na mnie wrażenie.
Dodatkowo harmonia pomiędzy kolorystyka płatowca i niebem bardzo, bardzo na plus. Świetne ujęcie.

10. Przyjemne i niemal "wesołe" ujęcie w sumie jednej z najmniej urodziwych maszyn jakie znam. Tutaj, za sprawą światła i wzorowej techniki fotografowania kadr wygląda lekko i fantazyjnie. Czuje się radość i dziecięcą niemal beztroskę - dzięki szybowaniu w przestworzach.

11. To drugie z najlepszych według mnie ujęć z setu.
Piękna kompozycja, kapitalna kolorystyka i iluminacja nocnego ujęcia. Jakość kadru też robi wrażenie!

12. Cóż, ten moment zapamiętam na długo. Niesamowite podświetlenie maszyny od dołu I pióropusz robią wrażenie. Kolorystyka ocieplona podoba mi się. Patrząc teraz na telefonie widziałbym raczej nieco inne proporcje kadru - z przycięciem od góry.

13. Axalpowy klasyk w dobrym wydaniu. Jest prędkość i "załamanie" w okolicach kabiny. Ja kupuję to ujęcie. Jeśli byłoby dużo jakości w zapasie to może pokusilbym się o cięcie kabinowe.

14. No i moja perełka z secika...
Cudowny kadr, niemal bajkowy, uwielbiam takie i mam nadzieję, że kiedyś zrobię tak klimatyczne ujęcie z Szerszeniem w roli głównej!


Podsumowując:

Świetny set, z kilkoma kapitalnymi ujęciami, które chciałbym mieć w swoim wykonaniu  8) Trza będzie próbować!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej