Autor Wątek: Axalp by Eskimos  (Przeczytany 1236 razy)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Axalp by Eskimos
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 28, 2010, 01:53:28 pm »
Śmiglak na 6  też w porządku tylko 1/50 to jednak jeszcze ciut za ... krótko aby zamknąć te
...... kolorowe koło    ;D Ja walczyłem z 1/30 s  i prawie  też ... ale nie do końca
i widzę że trzeba było zejść do 1/20s /vide zdjęcie by Hesja/

a ja przewrotnie napisze, ze nie zawsze w kazdym kadrze idealnie zamkniety wirnik wyglada najlepiej... owszem zawsze jest za niego szacun z punktu widzenia kolegow fotografow, natomiast patrzac tylko i wylacznie na
obraz sa takie ujecie, gdzie wirknik prawie zamkniety, zrobiony na czasie ciut krotszym o ta dzialke czy dwie
niz tym potrzebnym do pelnego kola sprawia wrazenie duuzo bardziej dynamicznego

wszystko zalezy od kadru/katu pod jakim zostala sfocona maszyna, jak pada swiatlo... sa takie kadry gdzie wirnik
pelne kolo po prostu "przeslania" fajnie oswietlona maszyne np. i w takich kadrach te luki w wirniku wygladaja 3x
lepiej niz pelne kolo

podobnie jak np. fota smiglaka z silnikiem z przodu lecacego od mordy... jak mam ciasny kadr gdzie widac dobrze pilota, to w pelni rozmyte kolo smigla jak jeszcze dostanie slonca tak naprawde mi go zasloni

z kolei np. na wielosilnikach (np. transportowce wojskowe) czasem fajnie wyglada pelen krag, a czasem jak sa smigla 4-5 platowe nawet fajniej jak widac te lopaty chocby nieznacznie... jest dodatkowo na czym oko zawiesic
i tworzy sie fajny ulad "geometryczny"

jednym slowem nie ma reguly i imho trzeba patrzec na caly kadr a nie tylko na sam wirnik/smiglo
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 01:59:03 pm wysłana przez kichu »

golden

  • Wiadomości: 472
    • Zobacz profil
    • Moja Fotografia
  • Skąd: Płock
Odp: Axalp by Eskimos
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 28, 2010, 04:00:50 pm »
Krzysiu nie sposób nie zgodzić się z tym co piszesz na temat rozmytych wirników
ale ja od zeszłego roku jestem pod wrażeniem zdjęć kolegi o nicku: sfw  który
robił zdjęcia śmiglakom nawet na 1/15 sek i co niektórzy "szczęki zbierali"  jak to określili  ;D
na widok tych zdjęć .....   

...................   ale zawsze możemy podyskutować  ;D



pozdrawiam
MOJA FOTOGRAFIA www.slubnefoto.pl

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Axalp by Eskimos
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 28, 2010, 04:03:16 pm »
sfw śmiga z monopodem :) Poza tym zawsze walczy z czasami i po już 20-30 fotach zaczyna to nudzić, bo czasem fajne tło ma większą moc niż sam obiekt latający ;)