FOTO-TECHNIKA > Technika i sprzęt fotograficzny

Statyw - kupię

(1/2) > >>

kifcio:
Jak w temacie


Potrzebuję dobrego statywu na zestaw fotoloto. Mój waży w granicach 5-6kg


Budżet ok. 1000


Co byście polecili


Od razu piszę, że jestem laikiem, a cała moja wiedza jest tak, że najważniejsza jest głowica, i najpopularniejsze są kulowe i olejowe


Jaka w nich różnica pod kątem fotoloto nie wiem


Pomóżcie, dajcie jakie propozycje

David:
Ja uzywam genesisa abt z glowica kulową.  Daje rade , bez problemu dźwiga D4 i tamrona 150-600.  Ma funkcję monopodu i jest wysoki. A Tobie niski raczej nie pomoże.  Wg opisu producenta dzwiga chyba do 12kg.
Jak chcesz pomacac to moge go podrzucic do Ciebie i potestujesz. Kosztowo chodzi kolo 400pln. W tej cenie dla mnie jest spoko ale do 1k mozesz wyrwać napewno coś lepszego.

kifcio:
Thx za opinię


Nie chodzi mi o to żeby wydawać jak można mieć coś dobrego za mniejsze pieniądze
Odezwę się i chętnie obmacam, tym bardziej że podobny zestaw będzie do dźwigania

holka:
ja mam do spylenia manfrotto bodajze 055prob, sprawdze pozniej konkretnie co to za model plus glowica

Mori:
Znaczy Kifcio się starzeje albo co ...  :P
 
Robiłem kiedyś fotki z tym Manfrotto 055 i był całkiem OK. Nie pamiętam tylko z jaką głowicą.
Pamiętaj tylko, że jak chcesz postawić na tym coś dłuższego to najlepsza będzie głowica gimbalowa. Ja używam budżetowo głowicy firmy Triopo model DG-3 i jest całkiem OK.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej