FOTO-TECHNIKA > Technika i sprzęt fotograficzny

Nikon Z6 a dynamiczne zdjęcia lotnicze

<< < (2/2)

spiritus:
Gorzej jak zacznie rękami telepać :D

Tomcat:

--- Cytat: spiritus w Marzec 23, 2021, 07:43:54 pm ---Spróbuję powalczyć. Byłem po południu poćwiczyć panning na samochodach. Udało się zejść parę razy do 1/8 ale najczęściej 1/20 była spoko. Myślałem, że w sumie będzie gorzej.
Stres u mnie mocny :D

--- Koniec cytatu ---

Pamiętaj jednak, że samoloty poruszają się "troszkę" szybciej niż samochodziki, nawet te najszybsze :P

spiritus:
Wiem, wiem... jednak mogę sobie na początku pilota ustawić jak chcę i przekazać mu swoje uwagi.
Tylko doradźcie jakie? :D
To z heli pod światło to też tak planowałem (o ile mówimy o tym samym... czyli żebym ja był +/- pomiędzy helikopterem a słońcem.

Druga sprawa. Prawdopodobnie będzie lot zaczynał się w nocy a kończył o świcie. Chciałbym zrobić zdjęcie kiedy stoi na płycie i zamknąć wirnik w pełni. Aparat wtedy powinien być na statywie czy wiatr spowodowany wirnikiem może mi go poruszyć?

Villa:
Pamiętaj jeszcze o tym ,że 1/20 a nawet 1/60 to spory kawał czasu w którym obiekt zdąży zmienić swój kształt. Jeśli obiekt będzie się przemieszczał to zrobienie ostrego zdjęcia będzie bardzo trudne. Każdy ma inną rękę. Baw się dobrze.

spiritus:
No to jadę na rzeź.
Trzymajcie kciuki! :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej