Autor Wątek: Ruska stal - że niby gniotsia-niełamiotsia?  (Przeczytany 324 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1856
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Ruska stal - że niby gniotsia-niełamiotsia?
« dnia: Październik 05, 2019, 12:47:59 pm »
Mawiało się "ruska stal - gniotsia-niełamiotsia". Ależ łamiotsia, i to jak widowiskowo.
:)

W czasie tegorocznego MAKC-a, w czwartek, miał miejsce pokaz dynamiczny MiG-a 35D. W trakcie pokazu MiG robiąć ostry skręt zgubił spory kawałek poszycia lewego skrzydła.   ???
Słyszałem o tym w necie ale dopiero wczoraj przypadkiem znalazłem to na własnym dysku.  ::)

Wybaczcie słabą jakość ale to tak tylko reportersko:








W sumie nic aż tak niezwykłego. Niedawno w trakcie treningów do pokazów amerykański F-16 Viper Demo też zgubił jeden z paneli nad lukiem działka ale tam to była ruchoma część a u MiG-a to raczej wyrwało integralny kawałek poszycia.  :o
O tyle zabawne że Ruscy promują go w handlu jako "...trwalszą, wzmocnioną wersję MiGa 29..." :)

¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

holka

  • Wiadomości: 1907
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Ruska stal - że niby gniotsia-niełamiotsia?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2019, 06:39:49 pm »
o kurde, niezle
i brawa ze masz to na focie :)
Z lotnictwem nie mam nic do czynienia, z wyjątkiem helikoptera w głowie jak zapiję :)

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Ruska stal - że niby gniotsia-niełamiotsia?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2019, 07:30:09 pm »
Jak w starym sowieckim dowcipie o tym, jak to lotnicze biuro konstrukcyjne bezskutecznie zmagało się z problemem odpadających w locie skrzydeł w nowym samolocie. W końcu naczelny inżynier wpadł na zbawienny pomysł - w miejscu, w którym skrzydło się urywało, kazał zrobić perforację. Skrzydła przestały się urywać. Kiedy naczelny  inżynier był na Kremlu dekorowany orderem Bohatera Związku Sowieckiego, zapytano go, jak wpadł na ten genialny pomysł. Odpowiedział, że natchnienie spłynęło na niego, kiedy siedział w kiblu. Uświadomił sobie, że papier toaletowy rwie się w każdym możliwym miejscu z wyjątkiem tego, w którym jest perforacja  8)

Mori

  • Wiadomości: 1856
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Ruska stal - że niby gniotsia-niełamiotsia?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2019, 08:09:44 pm »
He, he. Znałem to w trochę innej wersji ale wnioski te same.

A co do MiG-a to najwyraźniej nie było to dla niego groźne bo następnego dnia latał sobie w najlesze z tą dziurą w skrzydle robiąc standardowy pokaz.  :o
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: Ruska stal - że niby gniotsia-niełamiotsia?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2019, 12:56:39 pm »
Ciekawie złapane.