Autor Wątek: Dogrywka III/2019  (Przeczytany 222 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21591
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Dogrywka III/2019
« dnia: Maj 29, 2019, 03:51:13 pm »
Tak tak na szybko o ostatniej dogrywce mówię do telefonu więc Wybaczcie błędy interpunkcję i takie tam ale powinniście zrozumieć o co chodzi :))

Carlito pięknie super foteczki bardzo dobre kadrowanie fajna obróbka dla mnie fotka nr 114 jakaś deko przypadkowa. Reszta moc!!

Leon generalnie super jednak na wszystkich zdjęciach zauważam u ciebie taką tendencję do maksymalnego gaszenia prześwietleń i wyciągania z cieni a to sprawia że fotki robią się bardzo płaskie ja od jakiegoś czasu jak coś jest przepalone prześwietlone to często i gęsto tak zostawiam a nawet jeszcze bardziej rozjaśniam bo skoro tam świeciło słońce i było mega jasno to po co to słońce gasić Najlepszym przykładem na to jest ta Twoja super Rega - gdzie się dało zgasiłeś, reszta została i wyszło słabo a to meeega fota:) Tak żałuję że na fotce nr 17 ten Jurek leci do dołu przekręciłem o 180 stopni i wyszedł mi idealnie :) A i jeszcze jedno: najwyraźniej używasz tego wyostrzania przesunięc to zwróć uwagę na obwódki krawędzi bo tam się potrafią takie białe duchy bardzo wyraźne pojawić. Uważaj tez przy obróbce na czerwienie w sensie kolor płomieni w dyszach w sensie Rega ale to jest wynik tego redukowania wypaleń. W sumie mega fajnie bo ode mnie wyszło 74% - gratki :)

Rocco jest troszeczkę gorzej niż ostatnio po mojemu... na pierwszej fotce to koło :( na 2 Ten słup z tyłu i brak rozmycia oraz jakieś dziwne niezdecydowanie czy go dać do dołu czy do góry z tego wyszedł Dworzec Centralny :) Podobnie jest z tym Spitfirem. P-40 super!

Solo, generalnie jest okej fotografowanie dość dobre z jedną uwagę jak tylko fotografujesz coś od przodu jak te pasażerskie samoloty to błagam zrób to tak żeby one były idealnie od przodu a nie za każdym razem trochę brakuje w lewo czy w prawo obróbka zachowawcza. z kadrowaniem największe problemy jeżeli chodzi o mnie. Ta obcięta łopata mi-24! no wielka szkoda bo to mega fotka no i takie drobiazgi jak przy tej dyszy Jurka na przykład w górnym lewym rogu wystaje taki Wacek Jak obciąłeś statecznik poziomy Łukaszowi albo koło w mi 8 ten biały syfek zaraz przy Jurgisie też odwraca uwagę :) ode mnie 63%

Szamal co ja Ci będę, drobiazgi w zasadzie, czasem brak ostrości, czasem trochę przejechana obróbka, czasem zbyt centralnie, czasem deczko nudno :) No ale generalnie pięknie

Fajna dogrywka!
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 09:50:26 pm wysłana przez hesja »
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski