FOTO-TECHNIKA > Obróbka zdjęć, tutoriale

Co robię źle...?

<< < (2/2)

Hornet:
a po czemu wyostrzasz tiffa a nie rawa w LR? Przyznam szczerze, że nigdy nie wyostrzałem zdjęcia Twoim sposobem. Robię to na rawie w LR i ewentualnie odszumiam w Dfine. Potem tylko export.

Kiki:
Ja zawsze w pierwszej kolejności odszumiam zdjęcie przed wyostrzaniem. Tak uczono mnie na kursach w jakich brałem udział. W przeciwnym wypadku wyostrza się szum na zdjęciu.
Przytoczę info z cyfrowe.pl:
Odszumianie i wyostrzanie – kolejność działań

Na początek istotna kwestia – kolejność operacji odszumiania i wyostrzania nie jest przypadkowa. Najpierw wykonuje się pierwszą z czynności, gdyż w przeciwnym wypadku poprawienie ostrości dotyczyłoby również szumów, które zostałyby dodatkowo wzmocnione, a tego lepiej unikać. Opcji wyostrzania używaj na sam koniec obróbki fotografii, gdy ustawisz jej docelowy rozmiar. Oznacza to, że czynność tę trzeba wykonywać wielokrotnie, osobno dla każdego zdjęcia, np. do publikacji w internecie, fotoksiążce czy w albumie rodzinnym.

http://blog.cyfrowe.pl/2017/06/14/odszumianie-i-wyostrzanie-zdjec-w-cyfrowej-ciemni-prosty-sposob-na-lepsze-zdjecia/

kifcio:



suwaki w LR + odszumianie i lekkie wyostrzenie krawędzi


dfine - odszumienie nieba


wszystko


po zmniejszeniu do 1024 - wyostrzenie

Jack S.:
No jest lepiej. Muszę podłubać. Albo nie pałować się zdjęciami oglądanymi 1:1

Jack S.:


Użyłem Nikona Capture ND-X do konwersji do TIFa. Cała reszta jak wcześniej, jedynie poziomy robiłem w nikonowym sofcie do RAWów. Chyba mam rewolucję jakościową...Widzę jedynie, że ciut przeostrzyło mi skrzydło

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej