Autor Wątek: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie  (Przeczytany 1384 razy)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 08, 2018, 05:47:26 pm »
Panie Dzieju...!  :o

1 i 2 - ogień jest,
3 - za ciemno troszkę dla mnie,
4 - !!! Mistrzostwo galaktyki, człowieku! Nie dość, że samolot zapieprza, to jeszcze udało Ci się trafić skos samolotu (skrzydła) razem z linią wzgórz/łąk, czy co to tam jest. Nikt nie ma takiego zdjęcia chyba tutaj albo nie pokazał/a jeszcze. Gdybyś jeszcze mógł dociąć tak, żeby z narożników wszystko wychodziło, to w ogóle odjazd by był, ale i tak jest ogień; świetne wojskowe kolory razem z tłem,
5 - !!! x2,
6 - wyrównałbym odległości skrzydeł w kadrze,
7 - ciut szerzej, odrobinkę,
8 - kabina!,
9 - tu niestety nie kupuję cięcia. Nie wiem, czemu, ale mi nie wchodzi... Może nos w całości i byłoby lepiej,
10 - ach i och!
11 - tu zdecydowanie dla mnie za ciasno na skrzydłach,
12 - wystarczyła zmiana tła i już mamy zimę. Rewelacyjne to zdjęcie jest, czyste i wyraźne dysze, widać wszelkie detale,
13, 14 i 15 - wszystkie 10/10 w tej kategorii kadrów,
16 - tutaj dałbym nieco więcej miejsca za górnym skrzydłem,
17 - tło tworzy klimat, ale dałbym więcej kontrastu lub clarity,
18 - fajowe, "ciężkie" zdjęcie - samolot masywny, do tego w ciemnym malowaniu. Czuć klimat "Rambo",
19 - mocniej bym dociął dół, żeby było równo, bo teraz mam wrażenie, że dół jest przycięty przypadkowo, ale to tylko wrażenie :)
20 - tutaj zostawiłbym już łopaty całe.

Panie, jestem zachwycony tymi zdjęciami! Te F-15 (4 i 5) zapieprzają, aż miło. Gratuluję świetnego zestawu :D
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Hornet

  • Gość
Odp: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 08, 2018, 06:28:21 pm »
Oj Sławol  :) :) :)
Nie sądziłem że tak Ci te fotki spodobają. I czekałem na Twoją recenzję. Tymczasem wracam do tych fotek i zobaczymy co z nich ulepię zgodnie w Waszymi korektami. Dzięki!

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2018, 06:57:47 pm »
Wiesz, ja mam takie krzywe malarskie oko i widzę różne dziwne rzeczy czasami.

Dla przykładu: nr 4 jest świetne, bo kolor samolotu jest złamany i zgaszony tak samo, jak tło. Wszystko ze sobą gra kolorystycznie, nadając ponurego, surowego, wojskowego klimatu.
W drugą stronę idzie nr 6 - szarość jest jasna i soczysta, tak samo, jak zielone tło. Tu też wszystko idealnie ze sobą gra, a zdjęcie jest przez to żywsze i "radosne". Inaczej byłby komentarz typu: "szare, nudne tło, ale samolot ładnie się odcina" albo "samolot za ciemny w stosunku do tła". To od razu widać, poza tym zielone, rozmyte i zabarwione różnymi plamami tło na Mach Loop wciąż kojarzy mi się z twórczością Beksińskiego, więc mam tu małe skrzywienie i zawsze będzie mi się to podobać ;)

Natomiast kolorowe samoloty na zielonym tle po prostu ładnie się odcinają i cieszą oko, a reszta to zwykłe, podręcznikowe uwagi: kadrowanie, czas, ostrość itd. :)

Edit: literówki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2018, 07:01:36 pm wysłana przez Sławol »
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Plugawy Leon

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Skąd: Witkowo
Odp: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 09, 2018, 08:42:20 pm »
Hornet Paskudo miałeś z ML nic nie mieć....teraz muszę szukać biletów tanich do UK.Przez Ciebie. Secik zajebisty po całości. Czułem w kościach,że taki masz skromniaczku ;-P

fajerwerkus

  • Gość
Odp: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 09, 2018, 09:04:05 pm »
Leo musimy w Ostravie z Tadziem pogadać po swojemu a potem ......... las  ;D ;D ;D

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Hornet'owy pierwszy raz na Mach Loop'ie
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2018, 09:31:56 pm »
Dodam, że jak dla mnie 2 i 5 wygrywają seta :)