Autor Wątek: Rdzawy klif.......  (Przeczytany 1343 razy)

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:31:40 pm »
harb - ta sprawa byla przedmiotem dosc zywiolowej dyskusji u nas juz daaawno temu i przyjelismy 680 w pionie z kilku powodow. Glownie dlatego, ze mimo wszystko wiekszosc osob przeglada forum (forum a nie strone autorska itd) na kompach podrecznych gdzie 680 to ilosc pikseli, ktore mieszcza sie w przegladarce bez scrollowania. Kadrujesz fotke pod widza i nagle on odpala forum i widzi jej 60% - lipa. To po co piekne kadry robic?
Na stronach wlasnych, gdzie zalezy nam na przedstawieniu piekna tego czy owego to zupelnie inna sprawa. Tu jest forum - pokazujesz co zrobiles. Zainteresujesz innych? Wejda na Twoja strone, przyjada na wystawe itd...
 
Jest na bank opcja ze to sie kiedys zmieni. jak wszyscy bedziemy miec lapki 22" ale... tendencja w podrecznych kompach zrobila sie inna i tym bardziej 680 zostaje.
Minimalnie gorsza jakosc odbioru kosztem braku potrzeby scrollowania
 
Z reszta - w naszej fotografii 95% to poziomy
niech sie glamourowcy martwia :P
hawk :)

ustaliliście to trudno ja mam inne zdanie i też trudno - odsyłanie do galerii autorskiej nie jest dobrym rozwiązaniem, ponadto nie wiem o czym piszecie, mam monitor 19 i korzystam z Opery nie potrzebuję scrolować wymiaru 800 ponieważ razem z paskami przeglądarki mieści mi się dokładnie na ekranie,tak samo jest na 22 panoramicznych,  zgodzę się ze może to być problem na lapkach 15,4 od siebie tylko dodam ze wystawiam foty chyba na dziesięciu portalach wszędzie najdłuższym bokiem pionu jest 800 ograniczenia dotyczą wagi zdjęcia z reguły jest to 300kb ale ostatnio nawet pl.foto zwiększyło wagę do 500kb
oczywiście nie chce być anarchistą i szanując zwyczaje dostosuję się do regulaminu i sorry ale nie będę pokazywał pionów gdyż naprawdę uważam ze w takim rozmiarze zbyt wiele tracą - ale mną się nie przejmujcie :) 

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:35:55 pm »
A nie możesz wkleić zdjęcia 600px w pionie i pod nim linku do zdjęcia 800px w pionie? Kto chce to zajrzy...

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:40:34 pm »
A nie możesz wkleić zdjęcia 600px w pionie i pod nim linku do zdjęcia 800px w pionie? Kto chce to zajrzy...

zgadza się, tylko że wówczas nie będzie już czarnego tła a ma. jest to dość istotne przy fotach :) a linkowanie do własnej galerii byłoby bardzo nieskromne :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21588
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:45:15 pm »
a kto tu jest skromny? :)
linkuj gdzie sie da
 
no i.... nikt nie powiedzial ze nasze forum ma byc takie samo lub podobne do innych portali/forow
za to powiedziano ze zajefajnie ze jest inne :D
 
ok proponuje koniec OT
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2010, 08:51:44 pm »
 ;D

kurczak

  • Gość
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:26:25 pm »
Fotka przednia :).

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2010, 12:09:01 pm »
Harb - fotka przednia, gratki
co do rozmiarówki ... to ja byłem za ciut większymi pionami ... bo nie mam lapka ;) :) ... ale nawet na moim 19" [a mam taki mały bo na większe Ezio mnie stać nie było] to przy oglądaniu Twojej foty w przeglądarkach IE oraz FF to niestety muszę ją troszeczkę scrolować ... a to chyba bardziej wpływa ujemnie na odbiór niż to gdyby była mniejsza ... i dlatego z chłopakami co do rozmiarów się zgadzam

harb

  • Wiadomości: 164
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Rdzawy klif.......
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2010, 03:44:22 pm »
Harb - fotka przednia, gratki
co do rozmiarówki ... to ja byłem za ciut większymi pionami ... bo nie mam lapka ;) :) ... ale nawet na moim 19" [a mam taki mały bo na większe Ezio mnie stać nie było] to przy oglądaniu Twojej foty w przeglądarkach IE oraz FF to niestety muszę ją troszeczkę scrolować ... a to chyba bardziej wpływa ujemnie na odbiór niż to gdyby była mniejsza ... i dlatego z chłopakami co do rozmiarów się zgadzam

ok nie będziemy rozdierać szat, bedę linkował większy rozmiar no powiedzmy 800, najgorsze jest to ze ja uwielbiam piony mam naprawdę wiele wiele dobrych zdjeć własnie pionowych a to za sprawą szerokiego kąta bo 14mm w pionowym krajobrazie (dobrze zrobionym oczywiście) to naprawdę sporo - wyczerpalismy temat i proszę o nie podejmowanie już tego aspektu  ;D ;D ;D