Autor Wątek: Su-22 / F-16 i inne  (Przeczytany 910 razy)

LemoFly

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
    • LemoFly.pl
  • Skąd: Gdańsk
Su-22 / F-16 i inne
« dnia: Listopad 26, 2017, 02:57:28 pm »
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


--- ----- ----- ----
www.lemofly.pl
--- ----- ----- ----

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: Su-22 / F-16 i inne
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2017, 04:40:14 pm »
Numer 3 jest ok.
Ale jeśli ktoś wspomni o słabym kadrowaniu... będzie miał rację.

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Su-22 / F-16 i inne
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2017, 06:30:25 pm »
Obawiam się, że wspomnę ;)
1. horyzont leci w prawo, ewidentnie w sposób niezamierzony; po wyprostowaniu dałbym zdjęcie do 16:9; widać parę syfów na niebie
2. horyzont leci w lewo w  sposób zamierzony, ale za to trochę imho bezsensowny; przy takim kadrze skos średnio pasuje; wyprostuj i będzie git
3. horyzont leci w prawo, zdaje się, że w sposób niezamierzony; tutaj skos zupełnie nie pasuje, a po wyprostowaniu będzie najlepsze zdjęcie z zestawu
4. co Ty masz z tym horyzontem??
5. niezbyt fajne kadrowanie - kółka prawie na dolnej krawędzi, statecznik pionowy równo z górną krawędzią, z lewej strony pół pocisku, z prawej pocisk wali w krawędź; albo rozszerz kadr i pokaż samolot, albo radykalnie ścieśnij i pokaż detale samolotu; w każdej wersji daj trochę betonu pod koła
6. takie se, trochę na zasadzie "stał, to go sfociłem" - razem z traktorem na drugim planie i odblaskową taśmą w prążki;
7. ścieśnij kadr tak, żeby nie było tych znaków po prawej (chyba, że znajdujesz w nich coś ciekawego), podejdź jeszcze raz do obróbki i wystempluj syfy - trochę ich jest na niebie
8. horyzont wygląda, jakby leciał w lewo; niepotrzebnie obciąłeś końcówkę skrzydła po prawej; popraw, będzie git
9. uwagi jak przy 6 plus syfy w ilościach znacznych
10. ok, choć trochę przeszkadza mi obcięte skrzydło po prawej
Podsumowując - 2, 3 i 8 będą całkiem spoko, po drobnych poprawkach

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Su-22 / F-16 i inne
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2017, 07:34:27 pm »
Do tego, co powiedział Spad, dodałbym coś od siebie:

2 - zostawiłbym statecznik w całości (jeśli masz), z prawej strony zdjęcia jest ucięty, poza tym jeślibym się miał czepiać i idealizować - prawy dolny róg i ten wystający asfaltowy (?) trójkąt mi przeszkadza,
3 - zrobiłbym coś tylko z wiatrowskazem po lewej,
6 - tutaj może podszedłbym inaczej do tematu i zrobiłbym podwozie i wlot powietrza, czyt. kucnąłbym. Wtedy byłoby to bardziej "technologiczne" zdjęcie na stojance, aniżeli poglądowe z bałaganem w tle, o którym wspomniał Spad,
7 - a ja z kolei ściąłbym do 16:9 oraz postarał się o otoczenie w całości, czyli całe znaki. Czasami myślę, że warto zrobić taką "informacyjną" fotkę z życia lotniska włącznie z otoczeniem (budynkiem, czy oznakowaniem właśnie), a nie tylko sam samolot,
9 - do tego uciąłeś przód samolotu, w innym temacie z F-16 - także. Ten detal można by zachować w całości. Proponuję tak się ustawiać, by dało się schować niepotrzebne detale w tle, w tym przypadku busa. Może dałoby się stanąć tak, by zbiornik zasłonił samochód i może jednocześnie miałbyś cały przód :) No i te cienie ludzi chyba po prawej - też niepotrzebne.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Su-22 / F-16 i inne
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2017, 11:38:23 pm »
z plusów to ze dobre jakościowo i technicznie i obróbka tez bardzo OK
natomiast kadrowanie leży .... zwłaszcza horyzonty
praktycznie aby nie powielać uwag to mogę napisac że w pełni zgadzam sie z tym co Spad napisał powyżej