Autor Wątek: Majówka  (Przeczytany 1242 razy)

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 807
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: Majówka
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 05, 2017, 01:52:32 pm »
Boję się otwierać linka - brzmi jak ja metoda jakiegoś czarnoksiężnika ;) ;) ;)
Ja nie jestem specem od PS, więc mam metodę na Marasa... parę piwek i muzyka z Black Hawk Down :D

A tak na serio to poczytam sobie to! Jak kiedyś uzbieram wystarczająco dobrych zdjęc do załorzenia portfolio online, to taka wiedza się przyda na temat publikacji WEB.
Co do tego zdjęcia to jet (odrobinę!) wyostrzyłęm w CameraRAW, rozjaśniłem cienie, poprawiłem balans bieli a potem kolorki.
Szkoda, że orginalne zdjęcie nie wyszło tak idealnie jakościowo i czysto. Chyba wybrałem je dlatego, że miało pokazywać dynamikę ruchu.

krunz

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 271
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Majówka
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2017, 07:48:46 pm »
Boję się otwierać linka - brzmi jak ja metoda jakiegoś czarnoksiężnika ;) ;) ;)
Ja nie jestem specem od PS, więc mam metodę na Marasa... parę piwek i muzyka z Black Hawk Down :D

A tak na serio to poczytam sobie to! Jak kiedyś uzbieram wystarczająco dobrych zdjęc do załorzenia portfolio online, to taka wiedza się przyda na temat publikacji WEB.
Co do tego zdjęcia to jet (odrobinę!) wyostrzyłęm w CameraRAW, rozjaśniłem cienie, poprawiłem balans bieli a potem kolorki.
Szkoda, że orginalne zdjęcie nie wyszło tak idealnie jakościowo i czysto. Chyba wybrałem je dlatego, że miało pokazywać dynamikę ruchu.

Myślę, że metoda na Marasa jest szeroko stosowana w kręgach miłośników awiacji z ewentualnymi drobnymi modyfikacjami odnośnie rodzaju muzyki ;)
Dobrych zdjęć do portfolio to komu jak komu ale takiemu wyjadaczowi z ML to nie brakuje :)
Metodę Marca Adamusa poćwiczysz w wolnej chwili i sprawdzisz czy pasuje. Ja mam zrobioną po prostu akcję w PS (resize, sharpen, sharpen, resize do docelowego rozmiaru). Potem nakładam na to maskę i mogę już selektywnie wyostrzać tylko tam gdzie to jest potrzebne.
Pozdrawiam i czekam na więcej zdjęć z ML :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Majówka
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2017, 09:34:16 pm »
najs :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Majówka
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2017, 12:18:51 am »
Elegancko Panie! Bardzo ładne to wszystko ;)
Pozdrawiam :)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Majówka
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2017, 01:12:25 am »
Ogień, Panie Maras!

Mnie to się zawsze podobają te kolorowe owiewki na fotkach :) A z zestawu to dla mnie Tornado. Kocham <3

Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol