Autor Wątek: International Paris Air Show 2017  (Przeczytany 978 razy)

Plusz

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
    • FB
  • Skąd: Warszawa
International Paris Air Show 2017
« dnia: Styczeń 24, 2017, 10:03:56 am »
Czy ktoś planował może wyprawę do Paryża na salon lotniczy? Warto?

https://www.siae.fr/en/the_show/presentation.htm




ponuryy

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 436
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ostrzeszów
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:40:37 am »
Byliśmy ze znajomymi 2 lata temu. Moim zdaniem jak masz ekipę i samochód to warto, my po drodze zahaczyliśmy na 1 dzień lotnisko we Frankfurcie zrobiliśmy sobie zdjęcia pod bazą w Rammstein, zwiedziliśmy Paryż i na powrocie Brukselę, Amsterdam i lotnisko w AMS.

Same pokazy w Paryżu trochę jak przez mgłę pamiętam ale latał A380, A400M, Rafale, Francuskie Patrole kilka fajnych śmiglaków, Amerykanie na statyce byli bardzo przyjaźni, przy pokazach jest muzeum ale raczej w trakcie pokazów będzie tam dość dużo ludzi.

Z terenu dla publiczności pokazy były raczej pod słońce, i tłum był dość przeszkadzający, jest trybuna foto ale chyba było na nią wejście płatne i była dość daleko od pasa. 

Jak bym miał jechać specjalnie na same pokazy w Paryżu to raczej bym odpuścił, ale z racji tego, że organizowaliśmy sobie dłuższy wyjazd z wieloma atrakcjami to warto.

Plusz

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
    • FB
  • Skąd: Warszawa
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2017, 12:33:56 pm »
Dzięki za info. Miasto i muzeum dawno zaliczone, a mam po prostu znajomych pod Paryżem. A od nich elegancki dojazd autobusem ichnim MZK, na lotnisko LeBourge. Więc wyprawa lajtowa by była. A że słabo tak biegać jak ten lone wolf, więc ciekawym byłem, czy ktoś się nie wybiera :)

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2017, 02:58:16 pm »
Być może ja się będę wybierać, też mam gdzie spać za free to grzech nie pojechać :)

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2017, 03:24:01 pm »
Jak będzie coś w programie na 'Su' albo "F' to mam przeczucia, że wybierze się ekipa ;)

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 293
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2017, 03:14:08 pm »
Jak będzie coś w programie na 'Su' albo "F' to mam przeczucia, że wybierze się ekipa ;)

No i wygląda na to że będzie i coś na Su i nawet coś na J:
https://airshowinfo.hu/airshowfeed/2017/05/10/sac-plans-to-send-j-31-to-paris-airshow/

Robteek

  • Wiadomości: 2307
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2017, 03:24:42 pm »
Musisz pamiętać o tym, że Paryż to przede wszystkim salon lotniczy a pokazy są przy okazji.
Latają tam su czy j ale tez przy okazji bo to święto targowe lotnictwa cywilnego.
Dlatego bardziej bym się ustawiał na autobusy i ewentualnie transporty niż wojsko.
Za to jeśli chcesz zobaczyć muzeum techniki wszelakiej lotniczej, to chyba najlepsze miejsce w europie.
Pozdrawiam
Robteek

Plusz

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
    • FB
  • Skąd: Warszawa
Odp: International Paris Air Show 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2017, 04:37:56 pm »
Dodali listę tego, co będzie można zobaczyć:

https://www.siae.fr/grand_public/liste_des_aeronefs.htm