Autor Wątek: Szuflandia - Luchtmachtdagen 2016  (Przeczytany 512 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1863
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Szuflandia - Luchtmachtdagen 2016
« dnia: Styczeń 14, 2017, 10:47:35 am »
Czas na kolejne zaległości z zeszłego roku.
Razem z Antrezem wybraliśmy się na pokazy lotnicze do Fryzji. Holendrzy z wielka pompą świętowali przybycie pierwszych dwóch F-35 które były główną atrakcją. Samoloty przyleciały ze Stanów bodajże dwa dni wcześniej. Przelot nad Antlantykiem relacjonowano na żywo a przez kolejny dzień czy dwa latały nisko nad całą Holandią żeby każdy mógł nacieszyć oczy nowym nabytkiem. Jak sobie przypomnę te nasze gremialne narzekania na koszt naszych F-16, to że będą hałasować, itp. to ciężko sobie wyobrazić że można w całym kraju robić fetę z nowości w armii bo dla Holendrów to było święto.
Oprócz F-35 były oldtimery, liczne grupy akrobacyjne, sporo helikopterów i coś, co organizatorzy określili niewinnie jako „Power demo” a co okazało się zbiorową orgią dopalaczy, flar i symulacji walk powietrznych połączonych z desantem z Chinook-ów ochranianych przez Apache. Normalnie nuda ... :)

Generalnie na imprezie były dwa problemy. Pierwszy to zdecydować się np. które piętro focić (jednocześnie !!! F-16 na górze, Apache pod nimi czy lądujące Chinooki). Drugim problemem był fakt że dobra pogoda była przez godzinę a potem dwa dni była do bani z przerwami na tragiczną (przerwy były dłuuuuugie). Wróciłem przeziębiony jak cholera ale było warto.


1. Gwiazda pokazów



2. Przynajmniej wiadomo czemu on jest "niewidzialny" :)



3. Oni tak startowali na dopale w 11 maszyn! Wyłamał się tyko C-130 i Spifire-y ale im trzeba wybaczyć ...



4. Wszystkie wejścia nad strefę lotniska były na dopale i z flarami !!!





Pokazy obfitowały w licznych gości z grup akrobacyjnych. Niestety Patrouille Suisse skraksował dwie maszyny dzień przed pokazami i nie wystąpił a przed występem Patrouille de France musieliśmy się już zbierać.
Coś tam jednak zobaczyliśmy:

5. Szalony Belg nie oszczędzał maszyny



6.



7. Red Arrows latali tylko jeden dzień bo następnego nad Londynem świętowali urodziny szefowej, znaczy się królowej



8.



9. Byli też i Turcy ale ci to już w ogóle nie mieli szczęścia do pogody





Na imprezie nie brakło różnych oldtimer-ów

10. B-25



11.



12. DC-3 o wdzięcznej nazwie "Księżniczka Amalia"



13 Catalina



14. Sptifire



Nie brakowało też helikopterów i innych śmigieł

15. Grupa Black Cats na Wildcat-ach



16. Merlin czyli zabawa "wytęż wzrok i znajdź dwie blachy o tym samym kolorze" - a to był jego lepszy bok :)



17. Reportersko dorzucam też Chinook-a który też najwyraźniej nie chciał być gorszy w tej grze



18. Owadzie krągłości i czułki



19. Fajnie malowany austriacki Pilatus





Technicznie wszystko strzelane D7200 + Sigma 150-600 Sport. Poza 2 kadrami obróbka praktycznie zerowa (obróć, przytnij, skaluj, zapisz do jpg).
Po imprezie baaardzo doceniłem różnice pomiędzy moim staruszkiem D300S a D7200 w zakresie generowanego szumu. Gdybym używał D300S to większość kadrów byłaby co najmniej "problematyczna". D7200 nawet przy tej pogodzie i ciemnicy Sporta w zasadzie prawie nie szumiał. Przynajmniej w porównaniu do D300S. :)



¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Szuflandia - Luchtmachtdagen 2016
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2017, 12:24:03 pm »
Wiem, potwierdzam, bo miałem D300s na teej imprezie :)
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

fajerwerkus

  • Gość
Odp: Szuflandia - Luchtmachtdagen 2016
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2017, 01:42:39 pm »
Ładnie ładnie zwłaszcza część retro  ;)

Hornet

  • Gość
Odp: Szuflandia - Luchtmachtdagen 2016
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2017, 04:14:29 pm »
Zazdraszczam momentów!  Mi dane nie były...

Góral

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
  • Skąd: zduńska Wola
Odp: Szuflandia - Luchtmachtdagen 2016
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2017, 04:16:52 pm »
Bardzo ładny zestaw, pełny przekrój statków powietrznych i warunków pogodowych. Trzeba się będzie koniecznie tam wybrać.