Autor Wątek: Jaki plecak wybrać?  (Przeczytany 3581 razy)

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:54:30 am »
IMHO nie.

Łukasz, żałuję, że w NL nie przyjrzałem się Twojemu Bumblebee...Teraz nie wiem,czy mi graty wejdą, czy nie i się pałuję tym. No cóż.
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 23, 2016, 09:14:53 am »
Jacek, miałem bumblebee, wchodziła 500-tka ale nie pamiętam czy z podpiętym body. Generalnie plecak bdb, ale musisz się przymierzyć. SFW używa takiego (lub używał)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 23, 2016, 10:59:03 am »
Najlepiej poprosić kuzyna z USA. Pytanie czy warto zapłacić dwójkę.

Czy warto - odpowiem że waaaarto :)

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2386
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:21:56 am »
Jacek kup Kiboko  Gura Gear :)

Nie stać mnie, muszę puszkę jeszcze nabyć na nowy sezon.

Póki co mam Lowepro 400, jest OK, ale w świetle tego, że jadę na MAKS za rok chcialbym mieć coś, w co wejdzie wszystko co cenne do zapakowania w podręczny

PS A Gura Gear ma w ogóle dystrybucję w PL?

 Gura Gear został sprzedany do Tamraca i obecnie ich dwa modele można znaleźć w ofercie Tamraca

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:50:54 am »
Kwestia czy warto się pakować w Kiboko czy nie warto zależy mocno od posiadanych szkieł. O ile w przypadku super-zoomów można spokojnie się upchać w inne
plecaki, o tyle w przypadku długich wacków typu 400/500/600 naprawdę ciężko o inne alternatywy, które by były równie funkcjonalne, lekkie i pozwalały pomieścić
tonę sprzętu. Bo zawsze jest cos, jak jest fajny plecak i duzy to jest ciezki, albo nie nadaje sie do wziecia do samolotu (vide hesjowa lodowka) etc.

W dużym Kiboko można np. z jednej strony wrzucic 500 z podpietym body i osłona założoną odwrotnie, na to w tej samej przegrodzie np. pyknac jezzcze jakas
bluze albo przeciwdeszczówkę. W drugiej komorz wchodza pionowo wszystkie body lacznie z duzymi jednocyfrowymi puszkami, wiekszosc duzych obiektywow
typu 24-70/2.8, nawet 70-300, szerokie katy wchodzi w pionie nie na lezaco, zajmujac w plecaku bardzo mało miejsca. Jest jeszcze full miejsca na mnostwo
drobiazgow.

Generalnie ogladanie Kiboko w necie nie ma sensu, wiele się nie dowiesz w porownaniu z innym plecakiem. Jakbym Ci pokazał ile gdzie i jak jestem w stanie
zaladowac czy to do duzego czy do malego (chyba nawet fajniejszy niz ten duzy) Kiboko, to byś się zdziwił. Szczególnie tym małym gdzie wejdzie i 500ka
i prawie ten sam sprzet co do duzego i jeszcze laptop :)

I to wszystko przy wadze plecaka oscylujacego w okolicach 2 kilo z ogonem. Gdzie wagi innych zaczynaja sie czesto od 5 w gore na wejsciu.

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:53:44 am »
Kwestia czy warto się pakować w Kiboko czy nie warto zależy mocno od posiadanych szkieł. O ile w przypadku super-zoomów można spokojnie się upchać w inne
plecaki, o tyle w przypadku długich wacków typu 400/500/600 naprawdę ciężko o inne alternatywy, które by były równie funkcjonalne, lekkie i pozwalały pomieścić
tonę sprzętu. Bo zawsze jest cos, jak jest fajny plecak i duzy to jest ciezki, albo nie nadaje sie do wziecia do samolotu (vide hesjowa lodowka) etc.

W dużym Kiboko można np. z jednej strony wrzucic 500 z podpietym body i osłona założoną odwrotnie, na to w tej samej przegrodzie np. pyknac jezzcze jakas
bluze albo przeciwdeszczówkę. W drugiej komorz wchodza pionowo wszystkie body lacznie z duzymi jednocyfrowymi puszkami, wiekszosc duzych obiektywow
typu 24-70/2.8, nawet 70-300, szerokie katy wchodzi w pionie nie na lezaco, zajmujac w plecaku bardzo mało miejsca. Jest jeszcze full miejsca na mnostwo
drobiazgow.

Generalnie ogladanie Kiboko w necie nie ma sensu, wiele się nie dowiesz w porownaniu z innym plecakiem. Jakbym Ci pokazał ile gdzie i jak jestem w stanie
zaladowac czy to do duzego czy do malego (chyba nawet fajniejszy niz ten duzy) Kiboko, to byś się zdziwił. Szczególnie tym małym gdzie wejdzie i 500ka
i prawie ten sam sprzet co do duzego i jeszcze laptop :)

I to wszystko przy wadze plecaka oscylujacego w okolicach 2 kilo z ogonem. Gdzie wagi innych zaczynaja sie czesto od 5 w gore na wejsciu.

Czuję wizytę we Wrześni, daleko nie mam :D

Ale generalnie ja na razie długiego słoika nie planuję, 200-500 w pełni mi wystarcza. Stałki to jednak nie moja kategoria wagowa pod kątem cenowym - niestety.
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 23, 2016, 11:59:31 am »
A ja dopowiem, że planując wielkość plecaka i jego pojemność warto wziąć pod uwagę masę przenoszonych zabawek, bo to wszystko waży i to sporo.
Noszenie dużego plecaka wypełnionego sporą ilością sprzętu do komfortowych nie należy.
Pozdrawiam

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2386
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:18:41 pm »
Kiboko/Tamrac ma jedna wadę tj brak miejsca na laptopa. Oczywiście nie wszyscy ze soba na dłuższe wyjazdy biora lapki, ale jak dla mnie to trochę lipa że nie dołożyli jeszcze jednej tylniej kieszeni.
Natomiast poza tym jednym niedopatrzeniem to jak pisał kichu chyba najlepsza oferta na rynku dla foto loto.

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:31:02 pm »
Kiboko/Tamrac ma jedna wadę tj brak miejsca na laptopa. Oczywiście nie wszyscy ze soba na dłuższe wyjazdy biora lapki, ale jak dla mnie to trochę lipa że nie dołożyli jeszcze jednej tylniej kieszeni.
Natomiast poza tym jednym niedopatrzeniem to jak pisał kichu chyba najlepsza oferta na rynku dla foto loto.

Małe, ale obecnie już nieprodukowany Kiboko 22L ma - https://www.bhphotovideo.com/c/product/850937-REG/Gura_Gear_GG13_1_Kiboko_22L_Backpack_Black.html

pepic

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1646
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:46:14 pm »
Kiboko/Tamrac ma jedna wadę tj brak miejsca na laptopa. Oczywiście nie wszyscy ze soba na dłuższe wyjazdy biora lapki, ale jak dla mnie to trochę lipa że nie dołożyli jeszcze jednej tylniej kieszeni.
Natomiast poza tym jednym niedopatrzeniem to jak pisał kichu chyba najlepsza oferta na rynku dla foto loto.
Tamrac g32 ma miejsce na laptop/tablet


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

szamal

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 2386
  • wieczny brak czasu...
    • Zobacz profil
    • www.maciejszamalek.com.pl
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:47:23 pm »
No w tej chwili dostepne są dwa modele:
http://www.tamrac.com/collections/gura-gear/products/g-elite-26l
i większy
http://www.tamrac.com/collections/gura-gear/products/g-elite-32l

i teoretycznie piszą w specyfikacji ze jest tez miejsce na lapka, ale chyba w przedniej kieszeni co nie jest najlepszym rozwiązaniem

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:52:22 pm »
popatrzylem, faktycznie jest ale z przodu - sredno.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 23, 2016, 12:54:59 pm »
Wyjmujesz szelki, wkładasz laptop

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 23, 2016, 01:04:01 pm »
Ten tamrac  waży ok 2,3kg. Bumblebee 2,8 wszystko wchodzi ładnie na ścisk, sprawia wrażenie bardzo sztywnego i zawartego. Materiał wytrzymały i łatwo się czyści. Jedyna sprawa mało ciekawa to gumowe szelki a przymierzam będąc w softshelu kiedy go kupowałem i zapłaciłem niecałe 600zl. Jak dla mnie nawet gdy się zjebie za 2 lata to będzie mniej odczuwalne niż kiboko. Poza tym śmigałemi w nim po górach wypełnionym sprzętem, ciuchami i jedzeniem i nie było to tak tragicznie. Można by dać kilka dodatkowych uchwytów na zewnątrz. Ot i moja opowieść.

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Jaki plecak wybrać?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 23, 2016, 04:41:12 pm »
Miałem okazję raz wtarabanić się z Kiboko za Wilgarst i pośmigać nieco niżej za to w wersji "Fully loaded" dwie super tele rurki + jakaś 'zatyczka po szerokości ;) ' dwie profi puchy i jedna mniej profi ;) plus klamoty przetrwalnikowe.
Plecak jest poprostu miodzio.
Teraz do łażingowania wrzucam gąbki z umarniętego plecaka foto do plecaka trekingowego (z rozpinanym przodem) może to półśrodek ale jest wygodnie .