Autor Wątek: Nikon D500  (Przeczytany 6603 razy)

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 03, 2016, 09:11:23 am »
Z drugiej strony masz pewność, że złapałeś najlepszy z momentów a nie ułamek sekundy przed lub po. Prędkość zapewne zmusi do częstszego operowania pokrętłem wyboru ilości klapnięć.

Ze swojego doświadczenia wiem, że do niczego nie zmusi i raz ustawiona prędkość zostaje :(. Kiedy używałem tylko D3 i D3x to zawsze miałem H i z imprezy typu Mak's przywoziłem 50.000 zdjęć; na szczęscie w D3x było mniej i to się ograniczyło samo do 15-20.000 :). Wolę mieć mniej zdjęć dobrych, niż dużo do wywalenia, dlatego D810 zostaje :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 03, 2016, 09:17:49 am »
Cytuj
Prędkość zapewne zmusi do częstszego operowania pokrętłem wyboru ilości klapnięć.

To jedna z opowieści z krypty :) Generalnie ustawia się Hi, a ilość klapnięć (vel dlugosc serii) po chwili przyzwyczajenia wyczuwasz pod palcem :)

Dulmen

  • Wiadomości: 533
    • Zobacz profil
  • Skąd: Sarbinowo

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 06, 2016, 10:14:34 am »
Widać w beta testach wyszła lipa. Ciekawe co tym razem zawodzi. Może od razu pójdą w d5100?

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Nikon D500
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 30, 2016, 07:06:03 pm »
No to u mnie od wczoraj na pokładzie :) Jest naprawdę dobrze. Ergonomia i obsługa nawet bardziej dopracowana niż w D810. O szybkości i af nie trzeba nic mowić. Dodatkowo z najszybsza karta xqd bufor nie do zapchania można focic jednym ciągiem 10fps non stop. Wszystko zrzucane jest na kartę online. Bufor w trakcie focenia zatrzymuje sie na r19 i stoi w miejscu :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2016, 07:11:51 pm wysłana przez kichu »

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 30, 2016, 11:49:51 pm »
No to u mnie od wczoraj na pokładzie :) Jest naprawdę dobrze. Ergonomia i obsługa nawet bardziej dopracowana niż w D810. O szybkości i af nie trzeba nic mowić. Dodatkowo z najszybsza karta xqd bufor nie do zapchania można focic jednym ciągiem 10fps non stop. Wszystko zrzucane jest na kartę online. Bufor w trakcie focenia zatrzymuje sie na r19 i stoi w miejscu :)

Kurde. Będę myślał po nowym roku.
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

Perloz

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 537
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kiekrz
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 01, 2016, 03:27:05 pm »
kichu a jak to cudo sie ma do D7200 w temacie obrazka? Jakieś pierwsze wrażenia :)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 01, 2016, 06:30:27 pm »
Poza standardowa rzeczą, która robie po zakupie, czyli podpięcie nowych szkiel, przetrzelenie ich na zasadzie czy wszystkie trafiają w punkt, nic więcej póki nie robiłem. Majówka :)
Informacje  w necie, który mi się nawinęly tu czy tam pokazują że na wysokim ISO jest podobnie jak w D810 - https://photographylife.com/the-nikon-d500-reigniting-the-dx-fx-debate-and-a-few-high-iso-photos.
Reszta wyjdzie w praniu. Generalnie pucha ma wszystko co powinno mieć szybkie body do focenia akcji i jednocześnie wszystko to na co liczyły osoby czekające na nastepce D300(s).
Poprawiony został też dosyć fajnie chwyt, czyli ta część która trzymamy body w ręce, jest głębsza i lepiej wyprofilowana niż np w D810, że nawet przy większych szkłach nie odczuwa
się zbytnio braku gripa.

Jest jeden zonk, body gryzie się z kartami SD Lexara. Sam doświadczyłem.
http://www.dpreview.com/forums/thread/3995521
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 06:35:53 pm wysłana przez kichu »

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 04, 2016, 07:44:39 am »
Poza standardowa rzeczą, która robie po zakupie, czyli podpięcie nowych szkiel, przetrzelenie ich na zasadzie czy wszystkie trafiają w punkt, nic więcej póki nie robiłem. Majówka :)
Informacje  w necie, który mi się nawinęly tu czy tam pokazują że na wysokim ISO jest podobnie jak w D810 - https://photographylife.com/the-nikon-d500-reigniting-the-dx-fx-debate-and-a-few-high-iso-photos.
Reszta wyjdzie w praniu. Generalnie pucha ma wszystko co powinno mieć szybkie body do focenia akcji i jednocześnie wszystko to na co liczyły osoby czekające na nastepce D300(s).
Poprawiony został też dosyć fajnie chwyt, czyli ta część która trzymamy body w ręce, jest głębsza i lepiej wyprofilowana niż np w D810, że nawet przy większych szkłach nie odczuwa
się zbytnio braku gripa.

Jest jeden zonk, body gryzie się z kartami SD Lexara. Sam doświadczyłem.
http://www.dpreview.com/forums/thread/3995521

nie mam lexara - czyli mogę brać :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21598
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 04, 2016, 09:36:09 am »
heh - nie ma lampy wbudowanej :/
no ale na szczęście En-El18 będą gadać w gripie
byłem pewny że to będzie 24M pikseli...
no zobaczymy jak to zagada

wykreślam Cię kichu z listy zamówien :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 04, 2016, 07:38:35 pm »
Miałem to cacko (sample) jakiś czas temu w ręku a dziś popstrykałem wersją rynkową. Rzeczywiście pucha ma moc. Handling świetny ale z większą łapą palec i tak ucieka. Pokrycie kadru AF to bajka, tak samo jak iso, szybkość, przycisk / joystick do wyboru punktu AF, podświetlane przyciski (w czatowni bardzo oczekiwany element wyposażenia). Więcej może już napisać ktoś kto przetestował w boju bo ja tylko w salonie.
Pod kątem przyrodniczym trochę tych pixeli jednak może brakować aby pozwolić sobie na użycie bez TC.



kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 04, 2016, 09:17:45 pm »
Co do pikseli. W D7200 - 24 mpix - masz obrazek - 6000 x 4000, tutaj dostajesz 5568 x 3712, więc pomijajac kwestie robienia ekstremalnych cropów rożnica 21 vs 24 mpix nie jest jaka wielce znacząca.
I tak jesli chodzi o potencjał do "wydłużania szkła" i cropowania nie ma w tej chwili nic lepszego.

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 04, 2016, 09:58:18 pm »
Na pewno jeśli ktoś potrzebuje drugiego body, to jest to pucha idealna. Ja jestem ciekaw jak wypadnie plastyka obrazka w stosunku do plastyki FX (przede wszystkim D810) ale w połączeniu z telezoomem. Używam od niedawna sigmy sport i nie ukrywam, że z racji ciemnicy, potrzeba mi możliwości mocnego podbicia iso bez obawy, że później utonę w szumie... Ale kwestią decydującą będzie obrazek.

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 04, 2016, 10:10:33 pm »
Kupisz ze dwie kurki i będą dziubać ;)

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1036
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Nikon D500
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 04, 2016, 10:20:00 pm »
Kupisz ze dwie kurki i będą dziubać ;)

Toż to całe stado potrzebne :)