Autor Wątek: nowy 80-400  (Przeczytany 2963 razy)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 04, 2011, 10:56:58 am »
ja to Was nie lubie jednak :P i sam mam dylemat spory teraz czy zmienic cos czy nie zmieniac :P a moze caly system ??
ale bardziej bym sie sklanial w strone C niz S :)
Mnie kiedyś chodził po głowie pomysł, aby zainwestować z Idą w dwa różne systemy (N dla mnie i C dla niej) i później podpisywać swoje zdjęcia przekornie "Nikonem się nie da...", oraz "Canonem się nie da...." :P Oczywiście czysto "dla zwały"  ;D
Thank you for your attention.

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 04, 2011, 11:20:38 am »
ja to Was nie lubie jednak :P i sam mam dylemat spory teraz czy zmienic cos czy nie zmieniac :P a moze caly system ??
ale bardziej bym sie sklanial w strone C niz S :)
Mnie kiedyś chodził po głowie pomysł, aby zainwestować z Idą w dwa różne systemy (N dla mnie i C dla niej) i później podpisywać swoje zdjęcia przekornie "Nikonem się nie da...", oraz "Canonem się nie da...." :P Oczywiście czysto "dla zwały"  ;D

w Waszym przypadku to chyba nie byłby dobry pomysł;
to tak jak mieć 2 systemy 8) co nie Lechu? ;)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 04, 2011, 11:26:48 am »
w Waszym przypadku to chyba nie byłby dobry pomysł
Hmm... no finansowo może i nie, ale +100 do lansu jest :P Tylko znając nas to na każde "kurde, spieprzyłem/łam to zdjęcie" byłaby odpowiedź "no nie dziwię się z takim gównianym sprzętem" ;) (żeby nie było, żadne z nas nie ma nic do N ani C - ale przytyki by leciały).
Thank you for your attention.

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 04, 2011, 12:32:17 pm »
[ Tylko znając nas to na każde "kurde, spieprzyłem/łam to zdjęcie" byłaby odpowiedź "no nie dziwię się z takim gównianym sprzętem" ;) (żeby nie było, żadne z nas nie ma nic do N ani C - ale przytyki by leciały).

no fajny macie fetysz :D

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 04, 2011, 12:39:39 pm »
no fajny macie fetysz :D
To się raczej nazywa dystans do siebie :)

Natomiast samo powiedzenie z którego mam zwałe i przeniosłem je w świat fotografii odwołując się do tych 2 systemów (N i C) związane jest bardziej ze środowiskiem Linuksowym i dość popularnym w tym środowisku żartem, że "w Debianie się nie da" (co jest oczywiście nie prawdą) ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 12:44:26 pm wysłana przez kaczy »
Thank you for your attention.

kux

  • Gość
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 04, 2011, 04:50:09 pm »
Bo S nie ma w tym momencie nic porządnego do zaoferowania, ale szczerze mówiąc kupując używaną A700 + 70-400 ma się na prawdę swietny sprzęt za okolo 6 tys.

owszem, z jednym ale....
kto skosztował n lub c będzie wył z rozpaczy i tęsknoty za porządnym autofokusem....

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 04, 2011, 06:24:51 pm »
Może jestem w błędzie, ale jakoś  uważam N i C jako sprzęt "do roboty" a S jako dobrze reklamowane gadżety. Sprzęt to sprzęt... i tak większość zależy od tego co "jeno naciska" ;)

ida

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Skąd: Toruń
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 04, 2011, 06:35:09 pm »
Może jestem w błędzie, ale jakoś  uważam N i C jako sprzęt "do roboty" a S jako dobrze reklamowane gadżety. Sprzęt to sprzęt... i tak większość zależy od tego co "jeno naciska" ;)
Podpisujemy się z Krzysztofem pod tym stwierdzeniem rękoma i nogami (chociaż on to raczej skrzydłami i płetwami) :P
Jesli więc nawet jestes w błędzie... to od dzis, na pewno nie samotnie ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 06:36:51 pm wysłana przez ida »
Danke schön für die Attenzione.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 04, 2011, 06:52:22 pm »
Podpisujemy się z Krzysztofem pod tym stwierdzeniem rękoma i nogami (chociaż on to raczej skrzydłami i płetwami) :P

Czy Krzysztof jest... pingwinem? ;)

ida

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
  • Skąd: Toruń
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 04, 2011, 07:00:28 pm »
Czy Krzysztof jest... pingwinem? ;)
Jest kaczką :P (przecież ma nick kaczy w profilu)
Danke schön für die Attenzione.

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 05, 2011, 11:32:54 am »
Kux zgadzam się :) Ja tam nie jestem maniakiem sprzętowym i wyznawcom jakiejkolwiek "wiary" z czego strasznie się cieszę :) Jednak jeśli kogoś po prostu nie stać na wydanie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy na szkło + kilku na puszkę to rozwiązanie które podałem wydaje się być mocno rozsądne zarówno jeśli chodzi o jakość jak i o cenę. Autofocusa też można się nauczyć i jest git. Mi pewnie kiedyś przyjdzie kupić coś innego, ale na razie nie odczuwam takiej potrzeby :)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 05, 2011, 01:11:56 pm »
Kux zgadzam się :) Ja tam nie jestem maniakiem sprzętowym i wyznawcom jakiejkolwiek "wiary" z czego strasznie się cieszę :) Jednak jeśli kogoś po prostu nie stać na wydanie kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy na szkło + kilku na puszkę to rozwiązanie które podałem wydaje się być mocno rozsądne zarówno jeśli chodzi o jakość jak i o cenę. Autofocusa też można się nauczyć i jest git. Mi pewnie kiedyś przyjdzie kupić coś innego, ale na razie nie odczuwam takiej potrzeby :)

a to nie lepiej w tym ukladzie kupic jakiegos C ze 100-400 i miec troche wiecej pewnosci w kwestii AF ?

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 05, 2011, 01:32:56 pm »
Powiem tak: miałem 40d i byłem mocno zawiedziony, wymieniłem na A700 i jestem zadowolony. Czasami się zastanawiałem nad zmianą systemu na Nikona, ale po pierwsze nie opłaca mi się, po drugie mechaniczny limiter w długich szkłach Minolty jest mistrzostwem świata a i same szkła są bardzo dobre, po trzecie nie mam jakichś problemów z AF a po czwarte po prostu nie chcę :)
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: nowy 80-400
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 05, 2011, 09:35:45 pm »
I o to chodzi, żeby być zadowolonym :D

BNOVY

  • Wiadomości: 1052
    • Zobacz profil
  • Skąd: Skawina
Pzdr Bartek