Autor Wątek: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...  (Przeczytany 550 razy)

CZYSTY

  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Skąd: Duża Wiocha z tramwajami i metrem
Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« dnia: Styczeń 05, 2015, 03:54:15 pm »
Mam puszkę N D7100 do tego N 70-300 VR i dedykowanego do DX 16-85 (wiem wiem ciemny). Szczerze powiedziawszy napaliłem się jak szczerbaty na suchary na T 150-600 natomiast czytając różne wpisy na naszym forum trochę mi przeszło. Poradźcie mi proszę, czy spinać się na 150-600 czy może przeznaczyć kaskę na coś innego. A jeśli na coś innego to na co? Tak mi przez łeb przeszło coś jasnego "na dole" typu 24-70/2,8 na szerokie kadry tudzież statykę
Wiem, wiem co powiecie...mogę zawsze przeznaczyć na piwko i kiełbaski dla ekipy  ;)
A tak na poważnie?

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10983
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 05, 2015, 05:12:26 pm »
Tak na poważnie to kolega Major w wątku obok zadał takie samo pytanie i dostał odpowiedzi ;)
Więc najpierw czytamy a potem pytamy

CZYSTY

  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Skąd: Duża Wiocha z tramwajami i metrem
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2015, 06:40:06 pm »
Wiem Kifcio, czytałem, nawet dorzuciłem tam coś od siebie. Post kolegi Majora dotyczy głównie opinii w temacie raczej tele, natomiast ja pytam czy może zamiast iść w górę (bo jakby nie było mam te 450mm) nie wzbogacić szklarni o jasne 24-70 aby robić szerokie kadry formacji choć zdaję sobie sprawę że zrobiłem wrzutkę podobnego posta ale IMO nie do końca. Pozdro.

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 05, 2015, 06:42:15 pm »
No ale nikt za Ciebie nie odpowie co Cię kręci bardziej, na długo czy na szeroko. To są kompletnie różne sprawy.
Pozdrawiam

CZYSTY

  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Skąd: Duża Wiocha z tramwajami i metrem
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 05, 2015, 06:52:38 pm »
Tys prowda. Ale jak niebo jest mocno zadymione i jeszcze na kolorowe to warto rąbnąć coś na szeroko i dlatego pytalem co myślicie na temat jasnego nikkora 24-70. OK, dzięki, nie było tematu - do zamknięcia.

Major

  • Wiadomości: 71
  • Drewno nie rośnie na drzewach...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Chesterfield
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2015, 08:07:40 pm »
Na poważnie, to ja chyba jednak celowałbym w dłuższe szkło gdybym miał wybierać - szerokie kadry owszem, niektóre są ładne, ale osobiście zdecydowanie preferuję close-upy - a z 70-300 na RIAT,  ładnych takich nie udało mi się zrobić.

Swoją drogą, widziałem dość tanie szerokie słoiki - f2.8 za 150 funtów lub lekko powyżej, co prawda używane, ale Nikkorowe. Idealne rozwiązanie to zakup Tampona i czegoś krótkiego. I jedyna rzecz do opanowania, to szybka zmiana wide -> tele w czasie dynamicznego pokazu :D.

Sam zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, ale najpierw kupię T, a później będę kombinował z czymś szerszym. Bo tak zabierając się na pałę za wszystko, to nie dociągnę nic do końca ;).

Może dałbyś radę odłożyć dodatkowe kilka stówek na używkę? Nie każdy latawiec lata w stadach 9 sztuk i nie każdy tak fajnie zadymia niebo. Ale to tylko moje skromne zdanie :).

Liberate my madness!!

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2015, 08:38:06 pm »
Tys prowda. Ale jak niebo jest mocno zadymione i jeszcze na kolorowe to warto rąbnąć coś na szeroko i dlatego pytalem co myślicie na temat jasnego nikkora 24-70. OK, dzięki, nie było tematu - do zamknięcia.
tylko ze do tego typu kadrów nie jest Ci potrzebny 24-70 ani światło 2,8 tu spoko ten 16-85 da radę ... jak byś napisał że chcesz focic sluby a nie samoloty to odpowiedź była by prosta wymień 16-85 na 24-70 ale do samolotów po co ?

CZYSTY

  • Wiadomości: 114
    • Zobacz profil
  • Skąd: Duża Wiocha z tramwajami i metrem
Odp: Jak zwykle obiektywy - pewnie było, ale...
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2015, 08:21:03 am »
Dziękuję Szanownym Kolegom za opinie i porady - już wiem co robić. Zdaję sobie sprawę, że moje pytania mogą być dość prozaiczne (sorki za to) ale dopiero startuję w poważnej foto lotniczej gdyż dotychczas cykałem jedynie "pasażery" z górki przy Chopinie a pierwsze pokazy zacząłem odwiedzać w 2014r. Postaram się szybko wchłaniać wiedzę i trochę pofocić w tym roku. Pozdrawiam