Autor Wątek: Pomocy w skonfigurowaniu PC  (Przeczytany 2755 razy)

Gonitwa

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Skąd: Białystok
Odp: Pomocy w skonfigurowaniu PC
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2014, 03:44:51 pm »
Osobiście nie przepadam za macami :P Dlatego jak chcesz PC, to możesz wziąć nową i5 4690 (z K jak będziesz podkręcać) albo i7 4790 (jak robisz 3d lub filmy, do fotek starczy i5),
jakąkolwiek płytę główną pod socket 1150 i chipset Z97, do tego z 8/16gb ramu + jakiegoś GTX-a i będzie Ci śmigać lata :) potem coś dodasz, zmienisz i jeszcze Ci posłuży :)
Ewentualnie możesz popatrzeć na procki z socketem 2011, jednak będzie to wyższa półka cenowa od socketu 1150 :)

Rajmund

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
    • Flickr
  • Skąd: Błonie
Odp: Pomocy w skonfigurowaniu PC
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 30, 2014, 03:12:50 am »
Zgadzam się z przedmówcą. Taki zestaw możesz sobie dopasować praktycznie z każdej strony i nie ma wiekszych problemów z rozbudową tego później.
Dysk SSD tylko kup bo różnica w wydajności jest spora. Do magazynowania zdjęć zwykły HDD starczy.

darcze

  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
  • Skąd: Świnoujście-Police
Odp: Pomocy w skonfigurowaniu PC
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2014, 08:06:07 pm »
Osobiście nie przepadam za macami :P Dlatego jak chcesz PC, to możesz wziąć nową i5 4690 (z K jak będziesz podkręcać) albo i7 4790 (jak robisz 3d lub filmy, do fotek starczy i5),
jakąkolwiek płytę główną pod socket 1150 i chipset Z97, do tego z 8/16gb ramu + jakiegoś GTX-a i będzie Ci śmigać lata :) potem coś dodasz, zmienisz i jeszcze Ci posłuży :)
Ewentualnie możesz popatrzeć na procki z socketem 2011, jednak będzie to wyższa półka cenowa od socketu 1150 :)



W sumie to ja też jakoś nie jestem za jabcami, może i wygoda bo go wszędzie mogę wziąć.  Tak w ogóle to bym nie przechodził na PC bo zawsze to duża skrzynka która zajmuje miejsce, lapek fajnie. No ale już zaczyna się wieszać jak wcześniej pisałem. Za bardzo się nie znam, ale poczytałem na różnych forach i pomyślałem o czymś takim.
płyta główna: Gigabyte GA-Z97P-D3 s1150 Z97 4DDR3
 procesor: Intel CORE i7-4790 3.6-4GHz BOX 8MB LGA1150
 pamięć RAM: Kingston DDR3 16GB (2*8GB) HyperX Blu 1600MHz CL10
 karta graficzna: Gigabyte Radeon R7 250 2GB DDR5
 dysk twardy: SSD Adata 128GB Premier Pro SP900 2.5" SATA3
 dysk twardy: 1TB Seagate SATA III
 napęd optyczny: DVD+RW SATA DL
 obudowa: Zalman Z1 USB 3.0 HD audio
 zasilacz: Thermaltake 600W Litepower Black Silent
Lub
Procesor : intel-core-i7-4930k
Pamięć RAM: zamiast ddr3 to ddr5
Karta graficzna: Radeon-R9-270x-gaming
Reszta chyba bez zmian. Mam nadzieje, że nie pojechałem po bandzie. Jeśli coś nie tak dobrałem to po sugestii jestem skłonny zmienić. Dzięki za poradę.  :) :)

Gonitwa

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 193
    • Zobacz profil
  • Skąd: Białystok
Odp: Pomocy w skonfigurowaniu PC
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2014, 10:12:48 pm »
Zestaw I:
Płyta: ok, jakakolwiek będzie dobra
Procek: super, bardzo wydajny polecam :)
Ram: możesz się zastanowaić nad HyperX Beast 2x8 o wyższym taktowaniu 2400, cena niewiele większa, wymaga tylko nieznacznego OC tej płyty głównej. Tylko od razu mówię, że różnicy w pracy raczej nie poczujesz.
Grafika: ja bym radeona nie brała. Kolega miał z nim kłopoty, proponuję coś typu: GTX 650/750 lub inną wg zasobności portfela. Poszukaj może jakiejś używki na gwarancji. Ja mam GTX 285 i do fotek jest bardzo dobry. Chyba że robisz rendery na gpu wtedy inwestuj w coś lepszego.
Dyski: SSD jakiegoś bardziej znanego producenta: typu Kingston, Samsung. HDD jakikolwiek, sprawdź tylko, czy ludzie nie narzekają na jego awaryjność.
Dvd, obudowa wg własnego zdania :)
Zasilacz: weź któryś z cetryfikatem 80 Plus, np. Corasira CX, pomiędzy 500 a 600W. Nie oszczędzaj na nim, bo bo od niego też zależą osiągi kompa. Poza tym lepiej kupić raz a porządny.
Zestaw ten jest jak najbardziej ok: pograsz sobie w najnowsze tytuły, poobrabiasz fotki i filmy. W sumie wszystko co chcesz :)

Zestaw II:
Musisz kupić inną płytę, na chipsecie X79, która jest min 2x droższa.
Procki różnią się nie tylko ceną(2x), ale również liczbą rdzeni i wątków. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy wystarczą Ci 4 rdzenie i czy na pewno wykorzystasz 6 :)

Sam musisz zdecydować co jest Ci bardziej potrzebne i do czego :) ja osobiście brałabym I, a za pozostałą kasę mógłbyś kupić sobie np. lepszy monitor :)