Autor Wątek: Filtr polar  (Przeczytany 266 razy)

pet333r

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kielce
Filtr polar
« dnia: Październik 12, 2014, 03:09:34 pm »
Witam

Chcę nabyć jakiś w miarę sensowny filtr polaryzacyjny 67 mm, w miarę niedrogi. Znalazłem na aledrogo Hoya za coś ponad 100 zl. Z tego co czytałem w miarę dobra firma a tych za 40 zeta to nie ma co kupować. Z resztą będzie na kicie 18-105 także nie ma co szastac.. Będzie w miarę ok?

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4448
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Filtr polar
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2014, 03:35:37 pm »
nie mozna podchodzic do tematu że jeżeli filtr nie bedzie na jakims super obiektywie pro to też nie musi byc za dobry ... słaby filtr może wprowadzić sporo zakłuceń do obrazu, budzetowy obiektyw też nie daje idealnego obrazka wiec jak połączymy "słabe" cechy obiektywu ze słabym filtrem to otrzymasz bardzo słaby obrazek
Co do filtrów Hoya to nie jest to półka "pro" ale lepsze filtry tej firmy prezentuja bardzo dobry poziom w zupełnosci wystarczający w "normalnej" fotografii i amatorowi raczej wystarczą ... tyle ze tych filtrów jest parę odmian którę róznia sie jakościa optyczną a dokładnie iloscia różnych powłok. Więc skoro potrzebujesz filtr polaryzacyjny to OK kupuj Hoya ale może niekoniecznie najtańszy ich model tylko lepiej jakis wielopowłokowy

pet333r

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kielce
Odp: Filtr polar
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2014, 03:51:03 pm »
Nie chce jakiejś tandety ale znowu nie chce się wypsztykać z kasy na sam filtr

Dyziek

  • Wiadomości: 2296
  • Potas:)
    • Zobacz profil
    • www.dyziek.com
  • Skąd: Mińsk Mazowiecki
Odp: Filtr polar
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2014, 08:28:06 am »
Kup Marumi Multi Coated za 200 ziko i powinien Ci syknąć na początek.  Albo olej filtr i pomyśl nad zmianą szkła na coś lepszego:)