Autor Wątek: Futerał na filtry  (Przeczytany 509 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Futerał na filtry
« dnia: Grudzień 05, 2013, 09:55:08 am »
Pytanie może i głupie ale czy może ktoś podpowiedzieć jakieś wygodne rozwiązanie do trzymania "pod ręką" jednego (a nawet lepiej kilku) filtrów do obiektywu?

Testowałem w tym roku używanie filtrów szarych do śmiglaków i bardzo pasowały mi efekty ich użycia ale strasznie upierdliwe było każdorazowe chowanie ich i wyciąganie z pudełek ochronnych.
Ideałem byłaby pewnie jakaś torebka zawieszana na szyi z 2 lub trzema kieszeniami na filtry i to najlepiej z takimi kieszeniami do których łatwo się dostać i to najlepiej jedną ręką :) (rzepy jakieś albo co).
Szukałem czegoś takiego po sklepach ale to co znajdowałem nie do końca mi pasowało. Albo były to za duże torby "do wszystkiego" albo dostęp do kieszonek blokowany był stoma zabezpieczeniami powodującymi że dotarcie do nich zajmowało po kilkanaście sekund :) albo też kieszonki były wyłożone takimi materiałami że bałbym się o filtry.

Jakby ktoś widział coś niedużego i poręcznego to byłbym wdzięczny za podpowiedź.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

bronek

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 1523
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock/Warszawa
Odp: Futerał na filtry
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:01:20 pm »
"kupnego" nie widziałem nic sensownego. Kumpel "uszył" sobie taką torbę. Z tego co pamiętam to z kilku szmatek do wycieranie okularów zrobił kieszonki i wszystko wsadził i przyszył do nieprzemakalnej torebki. Zajebiście funkcjonalne!!!

 Też bym coś takiego zakupił - bo szyć to ja nie potrafię :P

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Futerał na filtry
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2013, 05:00:15 pm »
Lowepro S&F Filter Pouch. Pokrowiec na filtry cokin, w kilku rozmiarach. trzymam w tym kwadrtowe cokin-p i zwykle nakrecane.

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Futerał na filtry
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 05, 2013, 06:08:23 pm »
Oglądałem tego Lowepro ale jak na moje potrzeby to jest ze dwa-trzy razy za duże :) choć nieźle wykonane.
Chodzi mi głównie o to, że w tym Lowepro musiałbym je trzymać i tak w osobnych pojemnikach a idea jest taka żeby filtry były natychmiast dostępne.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2013, 06:32:38 pm wysłana przez mori »
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Futerał na filtry
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2014, 05:55:45 pm »
Potrzeba matką wynalazku !!!
Moja szanowna małżonka wiedząc czego szukam namierzyła krawcową która cytuje ...miała już dosyć skracania spodni... i chętnie podjęła się wykonania torby na filtry.

Efekt wyszedł tak dobry że jak dostałem ją w prezencie do ręki to moje pierwsze pytanie było jaka firma to produkuje :)
Wykonane naprawdę starannie, paski o regulowanej długości. Mój "model  mark 1" ma 3 kieszenie na filtry max 67mm.









Kieszenie wyłożone chusteczkami do okularów więc filtry są w nich bezpieczne.
Rzepy umożliwiają otwarcie i zablokowanie w takim stanie dowolnej konfiguracji kieszeni.












I teraz najlepsze:

Można sobie zamówić dowolny rozmiar, kolor, itp !!!! Jakby ktoś dostarczył to można doszyć logo, dodać kieszenie na karty pamięci,  itp.
Koszt tego cuda to 70PLN. Nie wiem ile by wyszło przy większych udziwnieniach bo to jednak robótki na zamówienie.


Jak dla mnie to prawie za darmo biorąc pod uwagę że nie ma czegoś takiego na rynku i na dokładkę ma się wpływ na wszelkie rozmiary, kolory, detale techniczne, itp.
Ja od razu zamówiłem torbę "model mark 2" z dwoma większymi kieszeniami na filtry o większej średnicy. :)



¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: Futerał na filtry
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2014, 10:34:27 pm »
Fajna patenta fajna :)