Autor Wątek: AIR-SHOW RADOM 2013 - Platforma FOTO - nowe wieści! :)  (Przeczytany 5849 razy)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21585
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
W imieniu SPFL oraz wszystkich fotografów lotniczych, dla których priorytetową rzeczą jest zrobienie jak najlepszych zdjęć podczas radomskiej imprezy, zwróciłem się do Dowódcy Sił Powietrznych z prośbą o zorganizowanie dla nas na terenie pokazów specjalnej strefy umożliwiającej dogodne fotografowanie.

List ten powstał w wyniku moich własnych przemyśleń oraz pod wpływem szeregu wiadomości od fotografów nie tylko z SPFL, którzy zmartwieni brakiem Spotter Packów podpytywali mnie czy będą na pokazach inne możliwości i prosili, bym wykorzystał wszelkie możliwości bo pomóc NAM WSZYSTKIM w tej kwestii.

Jakie są szanse na powstanie takiej strefy? W mojej ocenie dość duże. Pomysłem podzieliłem się z kilkoma ważnymi osobami związanymi z organizacją Pokazów i... spotkała się ona z bardzo pozytywnym przyjęciem.

Mam też nadzieję, że moja inicjatywa nie będzie przez nikogo odczytana negatywnie. Ma ona pomóc wszystkim, nie tylko członkom SPFL. Byłoby fajnie gdybyśmy wszyscy razem mogli komfortowo fotografować podczas naszego przecież wspólnego lotniczego święta, bez oglądania się na przynależność do tej czy innej organizacji. Wszyscy fotografowie w jednym miejscu i z jednym celem! Byłoby pięknie :) Jak będzie? Czas pokaże...

Oto rzeczony list:
http://www.spfl.pl/nasz-dorobek/pozostale-materialy/list-do-dowodcy-sil-powietrznych-air-show-2013

info z 17 lipca 2013

Jest mi niezmiernie miło powiadomić Was, że inicjatywa zorganizowania Platformy Foto podczas AIR-SHOW 2013 w Radomiu, po wielu przebojach, mailach i rozmowach, zyskała status "DO REALIZACJI!" :)

11 lipca odbyło się spotkanie z Dyrekcją Pokazów, Działem PR DSP oraz Biurem Prasowym DSP, na którym przedstawiłem konkretną koncepcję organizacji platformy. Koncepcja została zmodyfikowana, przedyskutowana i… przyjęta. Zarówno przez grono na spotkaniu jak i później przez Dowódcę Sił! W związku z powyższym, o ile nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to wygląda na to, że jednak coś dla fotografów specjalnego będzie i to na wysokim, europejskim poziomie!

Koncepcja o której mowa, powstała na bazie najlepszych doświadczeń z szeregu światowych imprez lotniczych. Platforma nie będzie miała żadnych miejsc "uprzywilejowanych", by każdy fotograf bez względu na narodowość czy przynależność do tej czy innej organizacji FOTO, miał równe szanse zdobycia swojego miejsca. Tych miejsc będzie najprawdopodobniej 150. Decydować będzie czas zgłoszenia. O terminie rozpoczęcia rejestracji oraz wszelkich szczegółach związanych z platformą, poinformuje nas wszystkich DSP na stronie pokazów. Będzie trzeba się zarejestrować oraz na podstawie otrzymanych danych zwrotnych, zrobić przelew.

Jak wygląda ta koncepcja w szczegółach?

1. Konstrukcja platformy to:
- szerokość 25 metrów
- głębokość 10 metrów
- na środku schodki prowadzące na wszystkie poziomy
- ilość podestów/poziomów 4
- przewyższenie poszczególnych poziomów 50 cm
Konstrukcja stabilna i bezpieczna. Rozstawiona tak, by od piątku rana mogła być w użyciu.
2. Umiejscowienie na terenie pokazów obok strefy VIP i strefy Media (po ich wschodniej stronie).
3. Platforma postawiona w odległości ok 5 metrów od barierek (teren dla operatorów video z ciężkim sprzętem na statywach).
4. Platforma odgrodzona barierkami od reszty strefy dla publiczności.
5. Jedno wejście na teren platformy przez wiatę lub obok namiotu, w których będzie się non stop znajdować obsługa platformy.
6. Ilość fotografów maksymalnie 120-150 (powyżej 16 lat).
7. Cena to najprawdopodobniej 250zł (w skład tej kwoty wchodzi koszt wynajmu platformy, wejściówki na pokazy 2x40zł oraz ubezpieczenie).
8. Opaska winylowa (której nie można zdjąć i przekazać komuś innemu) dla każdego odhaczonego na liście do odbioru w Biurze Prasowym pokazów (przed wejściem na lotnisko).
9. Wejście na lotnisko i platformę po okazaniu opaski.
10. Absolutny brak możliwości wejścia na platformę dla innych osób w tym też VIP, PRESS.
11. Zakaz wnoszenia/używania elementów podwyższających (krzesła,
drabinki, osobiste podesty).
12. Zakaz wejścia z dziećmi.
13. Najprawdopodobniej w okolicy platformy będą umieszczone strefy foto (Canon, Sony) oraz dodatkowe toalety czy jakaś gastronomia.
14. Do platformy będzie doprowadzony prąd oraz będzie udostępnione Wi-Fi.

Na chwilę obecną ta informacja ma status nieoficjalnej, gdyż mogą jeszcze nastąpić pewne zmiany. Wszystkie oficjalne już konkrety znajdą się niebawem na stronie internetowej AIR-SHOW. Piszę to głównie po to, by powiadomić zainteresowanych fotografów o stanie prac no i o tym, że w ogóle będzie taka opcja w Radomiu. Wierzę, że ten projekt przyczyni się do integracji naszej fotograficznej społeczności. Nie chcę by był on utożsamiany z SPFL. Członkowie SPFL (w tym też ja) będą mieć dokładnie takie same szanse zdobycia miejscówki jak każdy inny fotograf. Nie będzie żadnych pul przydziałowych dla tej czy innej organizacji. To będzie nasza platforma - nas - fotografów lotniczych. Byłoby super gdyby wszyscy to tak widzieli i z radością dzielili na platformie wspólną pasję podczas w końcu naszego wspólnego święta jakim jest radomskie AIR-SHOW.

Będę informować na bieżąco o postępie działań :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2013, 10:22:34 am wysłana przez hesja »
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:44:15 pm »
No to ci sie dostanie od "konkurencji", nie daj Boże zeby sie udało bo Cie zjedzą razem z zoledziami na koronie  ;D ;D

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21585
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:47:32 pm »
No to ci sie dostanie od "konkurencji", nie daj Boże zeby sie udało bo Cie zjedzą razem z zoledziami na koronie  ;D ;D
Nie wiem... ja nie ogarniam czegoś takiego jak "konkurencja' w temacie fotografii lotniczej. Miejsca starczy dla wszystkich i każdy może robić sobie fotki takie jakie chce.
Myślę, że już czas najwyższy skończyć te dyskusje z hasłami typu "my i oni", "konkurencja", "lepszy czy gorszy i kto najlepszy" a zacząć się wspólnie (nie tylko w małych podgrupach) bawić i nie patrzeć na siebie spod nosa...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 01:59:51 pm wysłana przez hesja »
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:55:17 pm »
Super! I w takim momencie widać moc Stowarzyszenia.
Nie występujemy jako grupa geeków, ale jako poważne Stowarzyszenie, z bardzo pokaźnym dorobkiem i silną marką.

A że będą narzekania? Pewnie będą. Ale IMHO to już nie nasze zmartwienie. Ważne aby się udało, a ci którzy będą chcieli będą mogli skorzystać.

Cieszę się Sławek, że stale masz energię, by brać takie tematy "na klatę" (by nie napisać "na żołędzie" ;-) )

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:55:22 pm »
... bo Cie zjedzą razem z zoledziami na koronie  ;D ;D

kufa Eski ostrzegaj najpierw :)))))))))))

pepic

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1646
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:55:35 pm »
Trzymam kciuki za realizacje pomysłu

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:56:09 pm »
No to ci sie dostanie od "konkurencji", nie daj Boże zeby sie udało bo Cie zjedzą razem z zoledziami na koronie  ;D ;D
Nie wiem... ja nie ogarniam czegoś takiego jak "konkurencja' w temacie fotografii lotniczej. Miejsca starczy dla wszystkich i każdy może robić sobie fotki takie jakie chce.
Myślę, że już czas najwyższy skoczyć te dyskusje z hasłami typu "my i oni", "konkurencja", "lepszy czy gorszy i kto najlepszy" a zacząć się wspólnie (nie tylko w małych podgrupach) bawić i nie patrzeć na siebie spod nosa...
O to-to-to!
:)

Qna

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 4482
    • Zobacz profil
  • Skąd: Z los Heblos KrK
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:56:23 pm »
Dobra inicjatywa;)

Niech blue power będzie z gjenerałem

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21585
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2013, 01:59:23 pm »
kwiecin ale mi w tym piśmie nie chodziło o to by pokazać jakąś MOC stowarzyszenia (nie chce by to było tak odbierane)
ja tam piszę o dorobku całej społeczności fotografów lotniczych

czy można się do mnie o to przywalić? pewnie można :(
choć rzeczywiście wiele osob się pytalo czy cos dla nas będzie i prosilo, ze gdyby się udało to...

Chciałem by ktoś tam na gorze zobaczyl w końcu NAS wszystkich i pomyslal o nas w innych kategoriach niż MEDIA/PRESS
bo my mamy inne wymagania niż kilka rzędów krzeseł i namiot z internetem...
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

nurek

  • Wiadomości: 4841
  • piloci do maszyn!
    • Zobacz profil
    • mój świat fotografii lotniczej
  • Skąd: EPLL/EPKK
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2013, 02:09:21 pm »
No to ci sie dostanie od "konkurencji", nie daj Boże zeby sie udało bo Cie zjedzą razem z zoledziami na koronie  ;D ;D
Nie wiem... ja nie ogarniam czegoś takiego jak "konkurencja' w temacie fotografii lotniczej. Miejsca starczy dla wszystkich i każdy może robić sobie fotki takie jakie chce.
Myślę, że już czas najwyższy skończyć te dyskusje z hasłami typu "my i oni", "konkurencja", "lepszy czy gorszy i kto najlepszy" a zacząć się wspólnie (nie tylko w małych podgrupach) bawić i nie patrzeć na siebie spod nosa...

Fajna inicjatywa i tylko przyklasnąć. Sam mogę ją poskręcać (tą trybunę).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 02:29:14 pm wysłana przez hesja »
Pozdrawiam

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2013, 02:12:06 pm »
Slawek, ja nie znam tych "innych", "unych" i reszty swiata lotniczego ale czasami robia sie takie chore akcje, nie wnikam skad sie to bierze bo ja w nich nie biore udzialu, wiec ciezko mi wysuwac jakiekolwiek wnioski. Jakby mi moj osobisty, prywatny, na wlasnej piersi wychodowany wrog zrobil tak dobrze z Radomiem to chyba moglbym mu wybaczyc grzechy calych pokolen, przynajmniej na czas pokazow, nawet scyzoryk zostawie w Kielcach, niech sie chlopu rece nie trzesa ze strachu ;)

p.s jestem za zmiana zoledzi na kasztany, niech se ludziska sprobuja francuskiej kuchni :D

kwiecin

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 831
    • Zobacz profil
    • Air'n'Photo by kwiecin
  • Skąd: Żyrardów
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2013, 02:13:52 pm »
ja rozumiem ze nie chcesz aby to bylo tak odebrane.
Pisząc o tej mocy mam na myśli, że w takich przypadkach STO działa bardzo na korzyść.

Bo nie występujesz tylko jako Slawek Krajniewski - fotograf, tylko jako SK fotograf + szef dużego, prężnego Stowarzyszenia.
A takie kwestie działają mocno uwiaryganiająco. W instytucjach ludzie zwracają na to bardzo dużą uwagę (a na słowo prezes to w ogóle :-) ), czy chcesz tego czy nie.





deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2013, 02:20:22 pm »
napisane super i inicjatywa godna rozpowszechnienia takze na innych, nie tylko polskich forach i stronach o tematyce foto-loto. Gdybym tylko jakosc mogl opmoc, chocby przy rozstawianiu ww. platformy, chocby kosztem przyjazdu wczesniej do Radomia to jak tylko bede mogl to mam dwie lewe ręce chętne do pomocy :)

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21585
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2013, 02:21:19 pm »
no dobra - to będziemy paczeć co dalej :)
list poleciał dziś priorytetem więc jutro powinien już dojechać gdzie trzeba :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: AIR SHOW RADOM 2013 List do Dowódcy Sił Powietrznych!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2013, 02:23:10 pm »
zajebista inicjatywa 
ten list jest tak naprawdę listem od całego środowiska fotograficznego anie od hesji, czy od SPFL
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2013, 02:32:09 pm wysłana przez hesja »