Autor Wątek: LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012  (Przeczytany 219 razy)

LSG

  • Gość
LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012
« dnia: Wrzesień 09, 2012, 01:26:41 pm »
Kilka chyba najlepszych zdjęć jakie zrobiłem podczas tegorocznego MPL - proszę o konstruktywną krytykę.
Żelaźni w akcji


Replika RWD 5


Latający bandyta z Rumunii


Lądowanie


Kairys na SU-28


Trawers wg Kairysa

 

Tomaszek

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 1483
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2012, 01:35:10 pm »
Oglądam na badziewnym laptopie więc co do kolorów, nie będę się wypowiadał, ale kilka uwag tak na szybko.

1. Strasznie ciasne te kadry. Jakkolwiek lubię ciasno to na niektórych jak RWD czy Kairys jest przegięcie. Daj im miejsce do lotu.
2. Na ostatnim zabrakło ostrości.
3. Na badziewnym laptopie zdjęcia wyglądają na strasznie ciemne, ale to już może wypowie się ktoś, kto obejrzy je na jakimś normalnym monitorze.
4. Numeruj zdjęcia - w ten sposób łatwiej się komentuje.
5. Maksymalna rozdzielczość na forum to 1024 po szerszym boku, wstawiaj większe foty.

Generalnie rzecz biorąc, widać że wiesz o co chodzi. Momenty łapiesz dobre, śmiegiełka rozmywasz itd. Popracuj nad obróbką trochę i nie przejmuj się moim marudzeniem, widziałem gorsze debiuty :)

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2012, 01:38:15 pm »
Po 1 to numeruj zdjęcia, po 2 trzymaj rozmiary więcej znajdziesz tutaj

Teraz co do zdjęć generalnie całość ciemna wiem, że pogoda nie rozpieszczała ale mimo wszystko za ciemno, ostrości również brak na wszystkich fotach :( Zostawiaj EXIFy będzie łatwiej coś doradzić bo nie widzę tu jakichś szałowych czasów żeby zdjęcia były nie ostre... Kadrowanie hmm no w zasadzie to wszystko centralnie ---> nuda
Pozdrawiam :)

LSG

  • Gość
Odp: LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2012, 01:51:24 pm »
Dzięk za słowa otuchy
Zapamiętam
Co do kadrów - nie będę bronił swojego ciasnego kadrowania - walczę z tym, chociaż w tym wypadku są to docinane zdjęcia do mniej więcej 800 na boku - albo wychodzi dodatkowa ramka albo mi w ogóle ucina kawałek skrzydła  W oryginale mają nieco więcej przestrzeni.
Co do ostrości też zauważam braki, cóż C 550D nie jest demonem szybkości  Dobrze, że miałem pożyczone 70-200/4  ratowało mi 4 litery. Gdyby nie to miałbym się z pyszna.
Jeszcze raz dziękuję.
Jak chodzi o czasy to generalnie były w okolicach 1/300 czasem nawet nieco krótsze - muszę zobaczyć jak w LR4 przy konwersji CR2 do DNG zachować EXIFF, potem i tak mam jeszcze zabawę w Photoshopie Elements 8, czeka mnie nauka jak w tym programie zachować dane zdjęcia... gdyż nigdy wcześniej nie bylo mi to potrzebne...
Jak ktoś wie to proszę o info.

 

Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3301
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2012, 02:07:00 pm »
Powinno być w opcjach eksportu ;)
Pozdrawiam :)

LSG

  • Gość
Odp: LSG na VIII MPL w Krakowie 1-2.09.2012
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2012, 02:34:25 pm »
OK sprawdzę dzięki :)