Autor Wątek: ILA 2012  (Przeczytany 2088 razy)

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: ILA 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 18, 2012, 11:28:58 pm »
Czytałem gdzieś, że latali w stratosferze, lądowania gdzieś w cholerę daleko, statyka na bogato. Znaczy lipton, bo u nasz to nawet statyka w powietrzu jest ;)

A jak Amon się za organizowanie imprezy weźmie, to nawet i pod wodą latają :P
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


FMS

  • Wiadomości: 726
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: ILA 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 20, 2012, 11:02:05 am »
I co był ktoś ???

Ja byłam, tyle że jak wiecie już, tym razem cały tydzień w deczko innej roli niż zawsze ;)

Jeśli chodzi o zdjęcia, to widać, że impreza to przede wszystkim targi, a pokazy są tylko dodatkiem. Dyplomatycznie mówiąc, warunki nie są sprzyjające. Pokazy w bezpiecznej odległości od publiki i do tego pod słońce. Nie ma możliwości przebicia się na drugą stronę, jak to robimy np. w Ostravie. Ci, co próbowali (znaleźli się śmiałkowie), to dołożyli się do niemieckiego budżetu...po drugiej stronie był nie tylko zakaz wjazdu tylko wręcz zakaz wstępu. 

Jeśli chodzi o pokazy, to z tego, co miałam okazję obejrzeć, osobiście najbardziej podobali mi się w kolejności:
1. Żelaźni - wiem wiem, będziecie mnie posądzać o stronniczość pewnie, ale kto był, to wie, że było DUUUŻO EKSZYN i mało Gałczyński :D Smugacze w tym sezonie jeszcze bardziej wyraziste :) Mijanka z szybowcem MOC! Wzbudzała ogromne emocje wśród publiki - aż żałuję, że nie ponagrywałam komentarzy ludzi przy tej sztuczce, bo niezłe teksty można było usłyszeć :D Widać, że czegoś takiego ludzie nigdy jeszcze nie widzieli :) Nawet komentatorzy po pierwszym treningu byli zaskoczeni i potem przed każdym pokazem szło cytuję: "remarkable display of Celazni aerobatic group" hihi :D No i śliczna Agata (lat 22) jako prowadząca - tu chyba nic nie muszę dodawać :) :) :) W poniedziałek, dzień przed rozpoczęciem, Niemcy opublikowali trailer ILA 2012 z treningiem grupy i Agatą zapraszającą na rozpoczynające się następnego dnia pokazy :D Nawet doniesiono nam po pokazie we wtorek, który odbył się chwilę po przybyciu Angeli Merkel, że się jej bardzo podobało, i że pani kanclerz była pod sporym wrażeniem, jak usłyszała o Agacie :)
2. nasz MiG 29 - wiadomo :) Kuman pokazał klasę :) Było dynamicznie i głośno - mniam :D
3. Fin na F-18 - 'schodkowe flary' to było coś :)
4. WeFly Team - 3 niepełnosprawnych pilotów z Włoch - równo i dość blisko w formacji, kolorowe smugacze - byłam pod wrażeniem :)

Jakoś tak wyszło, że pokazy Iskier mi umknęły, bo akurat coś wtedy załatwiałam, a byli tylko do czwartku. Widziałam tylko kawałek treningu w poniedziałek, stojąc przy wjeździe na teren targów. Akurat robili pętlę i w tle powiewały flagi "Polska - partner strategiczny" - wyglądało najs, ale akurat na złość nie miałam przy sobie aparatu :(

Rozczarowali mnie natomiast Turkish Stars - w porównaniu z Zeltweg było słabiutko i mało dynamicznie.

To tak pierwsze wrażenia na szybko.