Autor Wątek: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012 - roboczy  (Przeczytany 3829 razy)

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2011, 03:58:47 pm »
duxford flying legends ma nowy termin -  30-czerwiec + 1 lipiec

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21585
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2011, 04:06:59 pm »
duxford flying legends ma nowy termin -  30-czerwiec + 1 lipiec

no to idealnie - Ju noł łot aj min  8)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2011, 03:05:07 pm »
Bodø 16-17 czerwiec, pierwsze pokazy SPFL za kolem podbiegunowym, dzien polarny i te sprawy  ;)

A tak na powaznie, miejscowka nad samym morzem, z duuuuuza wilgotnoscia, stulecie krolewskich sil powietrznych, 75 lecie lotniska w Bodø i 60 lecie Avinor. Standard z Norwegii czyli F-16, Orion, Hercules, najprawdopodobniej wyciagna z magazynu F-5 i F-104 na chodzie, Dakota, F-84 juz prawie odresteurowany i w przyszlym roku ma zaczac brac udzial w pokazach, deHavilandy i stare drewutnie. Calkiem pewne jest ze zjawia sie Finowie z F-18 i Szwedzi z Saabami, Ruscy niby sie chlaja z wikingami o rope ale na wiekszych pokazach zawsze sa. Jurgis juz zapowiedzial ze bedzie na pewno. Moze byc calkiem niezla impreza (jak na skandynawskie warunki  ;D ;D ;D ), w 2008 bylo calkiem niezle  ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 03:07:05 pm wysłana przez Eskimos »

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2011, 04:20:37 pm »
W 2006 spałem pod tym lotniskiem na przedłużeniu pasa w namiocie.
Nie będę opisywał jak rano wystartowały na dopale, a ja razem z namiotem w długą bo nie wiedziałem co się dzieje.

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21585
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2011, 04:40:35 pm »
ooooopisz :)
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Marco

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 736
  • love to ride ride to love
    • Zobacz profil
    • FB
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 02, 2011, 06:16:54 pm »
Bodø 16-17 czerwiec, pierwsze pokazy SPFL za kolem podbiegunowym, dzien polarny i te sprawy  ;)

, miejscowka nad samym morzem....., z duuuuuza wilgotnoscia../CZYJĄ ?/  , stulecie krolewskich sil --- F-16, Orion, Hercules,  F-5 i F-104 na chodzie, Dakota, F-84 , deHavilandy i stare drewutnie. F-18 i Szwedzi z Saabami, Ruscy niby sie chlaja z wikingami NA pokazach zawsze sa. Jurgis juz zapowiedzial ze bedzie '

'

niektróre zdania wyciągnięte z tekstu całkiem do mnie przemawiają. 8)
Czy da się tam dotrzeć motocyklem z ekwipunkiem fotocampingowym ??

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 02, 2011, 06:22:47 pm »
Bodø 16-17 czerwiec, pierwsze pokazy SPFL za kolem podbiegunowym, dzien polarny i te sprawy  ;)

A tak na powaznie, miejscowka nad samym morzem, z duuuuuza wilgotnoscia, stulecie krolewskich sil powietrznych, 75 lecie lotniska w Bodø i 60 lecie Avinor. Standard z Norwegii czyli F-16, Orion, Hercules, najprawdopodobniej wyciagna z magazynu F-5 i F-104 na chodzie, Dakota, F-84 juz prawie odresteurowany i w przyszlym roku ma zaczac brac udzial w pokazach, deHavilandy i stare drewutnie. Calkiem pewne jest ze zjawia sie Finowie z F-18 i Szwedzi z Saabami, Ruscy niby sie chlaja z wikingami o rope ale na wiekszych pokazach zawsze sa. Jurgis juz zapowiedzial ze bedzie na pewno. Moze byc calkiem niezla impreza (jak na skandynawskie warunki  ;D ;D ;D ), w 2008 bylo calkiem niezle  ;)


podoba mi się ten plan :D

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 02, 2011, 07:08:33 pm »
Cenowo moze nie spodobac sie tak bardzo, domki tez chca przewaznie na tydzien i cenowo moze wyjsc drozej niz Axalp o hotelach nie wspomne zeby nikogo nie zniechecic 8 miesiecy przed pokazami   ;)



niektróre zdania wyciągnięte z tekstu całkiem do mnie przemawiają. 8)
Czy da się tam dotrzeć motocyklem z ekwipunkiem fotocampingowym ??

Da sie, bez problemow, z kempingami po drodze nie bedzie klopotu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 07:12:13 pm wysłana przez Eskimos »

wilk

  • CZŁONEK HONOROWY
  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 5909
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 02, 2011, 07:14:12 pm »
Cenowo moze nie spodobac sie tak bardzo, domki tez chca przewaznie na tydzien i cenowo moze wyjsc drozej niz Axalp o hotelach nie wspomne zeby nikogo nie zniechecic 8 miesiecy przed pokazami   ;)



niektróre zdania wyciągnięte z tekstu całkiem do mnie przemawiają. 8)
Czy da się tam dotrzeć motocyklem z ekwipunkiem fotocampingowym ??

Da sie, bez problemow, z kempingami po drodze nie bedzie klopotu.

no dobra; a czy ja rozmawiam jak "gentelmen?" o kasie? :P

ile, czemu tak drogo i za co?

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 02, 2011, 07:30:23 pm »
Drogo bo to Norwegia, tu Szwajcarzy narzekaja ze jest drogo  ;) Hotel trzy gwiazdki za dwusobowke to jakies 1300 zl doba  ;D ;D ;D Domki 4-6 osobowe cos al'a szalety axalpowe tylko nad sama woda chca wynajmowac na tydzien i taka przyjemnosc to ok 300zl doba od lebka, trzeba liczyc minimum 4 dni bo chyba nikt nie wpadnie robic zdjecia prosto z trzydniowej jazdy samochodem  ;)

Ja pojade na pewno i kombinuje zeby cos tanszego znalezc, mam taka miejscowke przy samym lotnisku



z takimi 4 osobowymi domkami, prysznic, kibel, kuchnia z wyposazeniem full wypas  ;D



i takie cos kosztuje ok 450 zl za dobe i w sumie mozna focic z tarasu bo jest w tym miejscu  ;)


Klopot w tym ze nigdy nie widzialem jak toto wyglada mimo ze kilka razy po drodze na polnoc kusilo mnie przespac sie w takim kempingowym domku, ja stary trep to moge spac i pod drzewem ale nie wiem jak reszta zareaguje na pizgajacy od morza polnocnego w nocy wiatr  ;D
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 07:32:43 pm wysłana przez Eskimos »

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 02, 2011, 07:31:35 pm »
Bodø 16-17 czerwiec, pierwsze pokazy SPFL za kolem podbiegunowym, dzien polarny i te sprawy  ;)

, miejscowka nad samym morzem....., z duuuuuza wilgotnoscia../CZYJĄ ?/  , stulecie krolewskich sil --- F-16, Orion, Hercules,  F-5 i F-104 na chodzie, Dakota, F-84 , deHavilandy i stare drewutnie. F-18 i Szwedzi z Saabami, Ruscy niby sie chlaja z wikingami NA pokazach zawsze sa. Jurgis juz zapowiedzial ze bedzie '

'

niektróre zdania wyciągnięte z tekstu całkiem do mnie przemawiają. 8)
Czy da się tam dotrzeć motocyklem z ekwipunkiem fotocampingowym ??

Marco- ja byłem tam i nad Nordkapem motocyklem. Ale szczerze poza cudownymi widokami i trasami to wyprawę motocyklem odradzam. Tam nie pośmigasz więcej jak 110km/h, także to katorga jest, a jak Cię dopadnie trzydniowa ulewa to......... wiesz co. A tam potrafi sikać z nieba. 

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 02, 2011, 07:33:37 pm »
Lesiu, boj sie boga, 110 w Norwegii? chcesz do wiezienia isc ??  ;D

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 02, 2011, 07:35:11 pm »
Lesiu, boj sie boga, 110 w Norwegii? chcesz do wiezienia isc ??  ;D

Przeca pisałem o Szwecji.

Zapomnial bym o cudzie cudów.  Prysznic na monety, trzeba się spieszyć bo można zostać z pianą, a trafiłem na takie miejsce gdzie monety wrzucało się w sąsiednim budynku.....
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2011, 07:37:09 pm wysłana przez hlynur »

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 02, 2011, 07:36:42 pm »
Lesiu, boj sie boga, 110 w Norwegii? chcesz do wiezienia isc ??  ;D

Przeca pisałem o Szwecji.

W Szwecji to co innego, tam nawet normalne drogi maja  ;)

nie napisales ze w szwecji  :P

Jamal

  • Wiadomości: 2858
    • Zobacz profil
  • Skąd: Trochę tu, trochę tam...
Odp: KALENDARZ IMPREZ LOTNICZYCH 2012
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 02, 2011, 08:10:40 pm »
Ło losie, 3 lata temu w tym mniej więcej okresie byłem w Szwecji. W afryce się tak nie spaliłem jak tam, gorąco jak cholera, i tylko godzinka takiego półmroku. Lampa non stop i pod takim kątem świeci słońce, że nie da się wyrobić. Po tygodniu zlewały mi się już dni w jedną całość...
Pozdrawiam serdecznie!
Jamal
www.barthez.com.pl